Jepet me Qera:Lokali "Bar-Kafe" me Sipėrfaqe tė brendshme 220m2, me 100-vende ulur/karrige dhe mbi 70-karrige jashtė nė lulishte, pranė Ministrise sė Jashtme, buzė Lanės, Blv. Zhan D’Ark.
Zona dhe vendndodhja: Lokali "Bar-Kafe" gjendet nė njė ndėr zonat mė tė mira tė Tiranės, Zona e Ministrisė sė Jashtme, buzė Lanės, bulevardi Zhan D’Ark. Kjo ėshtė njė zonė me shumė institucione tė Qeverisė Qendrore si: Ministria e Jashtme, Drejtoria e Policisė sė Shtetit, INSTAT, Avokati i Popullit, QKB, ADISA-Agjencia e Ofrimit tė Shėrbimeve tė Integruara… etj.
Pallati ku gjendet edhe Lokali ėshtė ngjitur me Ministrinė e Jashtme, buzė Lanės ose pėrballė me ish-Ministrinė e Shėndetėsisė. Pallati ėshtė ndėrtim ri, i viteve 2005-2006, me 11-kate, ku 3 katet e para janė sipėrfaqe tregtare dhe 8-kate banim, njė kat nėntokė-parkim. Lokali "Bar-Kafe" ndodhet nė katin e 2-tė, tė sipėrfaqes tregtare, me pamje ballore nga Lana dhe me hyrje pėr nė Lokal nga krahu i Ministrisė sė Jashtme. Afėr (nė tė njėjtin pallat e kat) gjendet edhe njė restorant me reputacion nė Tiranė.
Lokali Bar-Kafe: ėshtė me paraqitje dhe punime mjaft cilėsore, luksoze dhe me shije/natyrė klasike, ku dominojne ngjyrat kafe dhe bezhė, gri murale etj. Lokali ėshtė i kompletuar me tė gjitha pajisjet (banak, frigorifere…), orenditė dhe serviset e shėrbimit (filxhan, lugė, gota etj), gjithashtu ka tė instaluar dhe funksional edhe sistemet e ajrimit, kondicionimit, sistemin fonik dhe tė monitorimit me kamera.
Salla e shėrbimit tė lokalit ėshtė nė formė katrore dhe banaku me pajisjet gjendet nė mes tė sallės, ndėrsa tavolinat dhe kėndet e ndėnjes janė vendosur nė tė gjitha anėsoret e sallės dhe pėrreth banakut. Salla ka dy faqe/anė konstruksion metalike me dopio-xham (nga Lana dhe Ministria e Jashtme) nga ku futet dritė e bollshme natyrale.
Pjesė e Lokalit ėshtė edhe Lulishtja ngjitur me pallatin/lokalin, e cila i ka tė gjitha investimet dhe pajisjet e nevojshme; -rrethimin me kangjella, e shtruar me pllaka,-pemėt derkorative dhe lulet pėrreth,-tendėn, tavolinat dhe karriget.
Kapaciteti mbajtės: Salla ka kapacitet qė varion nga 80-110 vende/karrige ulur, si dhe mundėsi pėr karrige tė larta pėrreth banakut. Ndėrsa nė lulishte mund tė vendosen mbi 18 tavolina (rreth 70-80 karrige).
Pėrdorimi/shfrytėzimi i mėparshėm dhe aktual:
Lokali ka shėrbyer prej shumė vitesh dhe deri nė fund tė kėtij viti, si "Bar-Kafe-Snack". Gjatė kohės nė funksion/ shfrytėzim ka qenė njė ndėr lokalet e frekuentuara nė zonė, nė veēanti nga Institucionet qė janė pėrrreth. Qė nga 1-Janari 2019 "Lokali" ėshtė disponibėl pėr tu dhėnė me qera. Nga ana e qeramarrėsit do t'i duhet vetėm dėshirė, energji dhe fantazi pėr tė punuar, si dhe furnizimin me produkte/mallra pėr tė vazhduar aktivitetin, sepse Lokali ka tė gjitha pajisjet dhe serviset e nevojshme.
Lokali jepet me qera: Pėr tė njėjtin destinacion qė ka Bar-Kafe ose Snack Bar-Kafe dhe jepet kryesisht pėr profesionistė tė fushės dhe persona me mundėsi financiare.
Qeraja Mujore: ėshtė 1'800 euro/muaj, e negociushme, nė varsi pagesės.
Adresa: Blv. Zhan D'Ark, pranė Ministrisė sė Jashtme, Pallati buzė Lanės ose pėrballė Drejtorisė sė Policisė sė Shtetit/ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė. adgss
Cel: 069 62 81 433 adgss
*******************************
A&D General Services Studio (
A&D.G.S.S-Imobiliare)
Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė, Tiranė
Tel: +355(0) 42 340 855
Cel: +355 (0) 69 62 81 433
Email: adstudiosherbimesh@gmail.com