devinf.com
Kliko

 1. Standart 060-Tiranė,Shitet Njėsi Biznesi/Dyqan, kati 1 buzė trotuari, Pallat 6-kat, Sip.53m², Cmimi 15'000'000Lek, rr.N.Frashėri, ose 350m nga Rr.Kavajės/Ambulanca Zoja Kėshillit Mirė,150m nga Unaza/H.DOro City/U.Sporteve V.Kushi dhe 80m nga Mozaiku Tironės

  SHITET: Njėsi-Tregtare/Dyqan me sipėrfaqe 53m2, nė katin pėrdhes/I, buzė trotuarit, nė njė pallat 6-katėsh, Rr."Naim Frashėri", rreth 350m nga rruga Kavajės (tek Ambulanca/Klinika Zoja e Kėshillit tė Mirė) dhe 150m nga Unaza Qendrore/tek Hotel "Doro City"/ose Universiteti i Sporteve "Vojo Kushi", si dhe 80m nga Mozaiku i Tiranės.
  Zona e Mozaikut Tiranės/Rr.Naim Frashėri: ėshtė njė ndėr zonat e njohura dhe mė tė vjetra tė Tiranės, e pozicionura brenda unazės qėndrore dhe ngjitur me rrugėn e ambasadave, me rrugėn e Kavajės , me 21-Dhjetorin, me Fakultetin Politeknik tė Ndėrtimit, me Universitetin e Sporteve, me Zogun e Zi, si dhe shumė afėr me rrugėn e Durrsit. Kjo ėshtė njė ndėr zonat mjaft tė prefeurar tė Tiranės, shumė afėr qendrės/sheshit Skėnderbej(rrethė 5-min nė kėmbė) dhe lehtesisht e aksesueshme dhe integruar me tė gjitha arteriet kryesore urbane dhe ndėr-urbane, si dhe me zonat e tjera tė Tiranės. Kjo zonė bėn pjesė nė zonat e mira, si pėr banim ashtu edhe pėr aktivitete tė ndryshme tregtare dhe shėbimesh, ėshtė e mirė-populluar/konsumatorė, me pallate ekzistuese dhe tė reja, e sistemuar, e pastėr nga ana ambjentale, me pak pjerrėsi pėr largimin e ujrave sipėrfaqsorė, e pozicionuar gjeografikisht nė zonėn qėndrore tė Tiranės. Rruga "Naim Frasheri", ndonėse nuk ėshtė rrugė shumė e madhe/kryesore(me njė sens), por ėshtė njė ndėr rrugėt me shumė aktivitete tregtare dhe pėrshkon mesin e njė lagje tė dėndur, e cila lidhė, thuajse 3-rrugė kryesore atė tė Kavajės-21Dhjetori, Unazėn pranė Zogut tė Zi, rrugėn e Durrėsit dhe disa rrugė terciale.
  Pozicioni i pallatit ku ndodhet dyqani/prona nė shitje, ėshtė me shtrirje buzė rrugės/trotuarit "Naim Frashėri" nė tė majtė tė rrugės, nė segmentin kur nisesh nga krahu i Mozaikut tė Tiranės drejt rrugės sė "Kavajės", qė tė nxjerre tek Ambulanca "Zoja e Kėshillit tė Mirė". Pranė pallatit dhe pėrballė gjenden disa pallate tė tjera kryesisht tė reja dhe ambjenti pėr rrethė pallatit (trotuaret, ndriēimi, gjelbrimi..etj) janė tė sistemuar komplet, mundėsi parkimi sipėrfaqsor, si dhe lehtėsisht i gjetshėm/aksesueshem dhe prane linjave kryesore urbane, si unaza qėndrore dhe linja Kombinat-Kinostudio, nė rrugėn e Kavajės.
  "Njėsia"Tregtare/Dyqani nė Shitje: ka njė sipėrfaqe prej 52.6m2, nė katin pėrdhes (katin parė) tė pallatit, i suvatuar me hyrje dhe fasade kryesore nga krahu i rrugės "N.Frashėri"/buzė trotuarit, ku futja/hyrja nė "Njėsi" realizohet direkt nga ana e trotuarit, nėpėrmjet 2-shkallėve. Fasada kryesore "Njėsisė" ėshtė nga rruga "N.Frashėri"(jug-perėndimi), e cila ėshtė me vetratė duralumini dhe me 2-dyer, me dopio-xham, fasad xhami e lartė me sipėrfaqe rrethė 8m2, por ka edhe 2-3 dritare nga ana e veriut. "Njėsia"ėshtė me dritė tė bollshme natyrale, me diell, si dhe ėshtė lehtėsisht e ajrosėshme, pasi pėrveē hyrjes kryesore/fasadės ka edhe 3-dritare tė tjera nga veriu, ndėrkohe fasada/vetratė byllet edhe me qepena metalik.
  Pėrbėrja dhe Forma "Njėsisė"/Pronės; Njėsia pėrbėhet nga njė pjesė/sallė e madhe funksionale (rrethė 53m2), nė formė katrore pak nė drejt-kėndore(me pėrmasa tė pėrafėrta 6m gjėrėsi/ballore dhe rrethė 8.5m gjatėsi/ thellėsi, si dhe lartėsia/kubatura ėshtė rrethė 4m nė tė gjithė hapsirėn funksionale. Brenda nė hapsirėn funksionale janė 2-kollona pak nė anėsore, si dhe po nė anesore gjendet edhe njė tualet. "Njėsia" ėshtė e shturar e gjitha me pllaka me pėrmasa pak mbi mesataren, muret dhe tavani tė drejta, tė rregullta, tė suvatuara. "Njėsia" ėshtė aktualisht me aktivitet dhe e kompletuar me paisje(banake, dollape, frigoriferė... etj.
  Cilėsit "Njėsisė"/Pronės: -ėshtė qė nė projektim pėr tė shėrbyer si "Njėsi" tregtare dhe shėrbimesh.-ėshtė ambjent me vizibilitet/fasadė qė mundėson njė reklamim, -me dritė tė bollshme e ajrosje natyrale, -buzė trotuarit mundėsi tė mira vizibiliteti, nga tė 2-anėt, -mundėsi pėr ta riorganizuar dhe arreduar ambientin e brendshėm sipas llojit tė aktivitetit, pasi kollonat nuk pengojen janė pak nė ansore, -pozicioni gjeografik, zona e banuar dhe afėrsia me rrugėt kryesore/tė mėdha dhe institucione tė tjera, -rritja e vazhdueshme e ndėrtimeve dhe numrit tė banorėve pėr rrethė janė avantazhe pėr ēdo lloj aktiviteti etj.
  Ambjenti i jashtėm i "Njėsisė" Nga ana ballore/fasadės Njėsia ka trotuarin, nga ku duket mirė pjesa e brendėshme, ndėrsa nga ana jug-lindore/ngjitur ka ambjente tė tjera tregtare, ndėrsa nga ana veriore ngjitur me Njėsin/Dyqanin ėshtė njė hapsirė/terren bosh qė mund tė shfrytėzohet, njė sipėrfaqe deri 20m2.
  Shfrytėzimi i mėparshėm dhe aktual: Kjo"Njėsi" ėshtė pėrdorur prej mė shumė se 7-vitesh me njė aktivitet tregtare, mjaft tė qėndrueshėm dhe me efektivitet, pėrpunim dhe tregtim tė peshkut dhe prodhimeve tė detit. Aktualisht vazhdon tė kryej tė njėjtin funksion duke patur edhe njė sallė ngjitur me 5-tavoli pėr ngrėnie, por nga pronarėt ėshtė destinuar pėr tu shitur si Pronė/Njėsi, dhe mund tė shitet nė ēdo moment bashkė me kontrtatėn e qerasė.
  Destinacionet/shfrytėzimit e mundėshme: Ky ambient/dyqan mund tė shfrytėzohet pėr shumė destinacione/ aktivitete biznesi: por mė tė volitshme do tė ishin: -bar-kafe-piceri, fast-food, furrė buke...etj, pasi ka edhe pak ambjent tė jashėm nė ansore qė ja rritė kapacitetet, -pėr tregtim dhe pėrpunim mishi, prodhimet e tij, -pėr tregtin dhe pėrpunim peshku dhe produktet e detit, -pėr market artikuj tė pėrzier, -pėr artikuj jo-ushqimore tė ndryshėm, -pėr klinikė mjekėsore,dentare, dermatologjike etj, -pėr laboratorė mjekėsorė e dentarė, -pėr magazin/depo farmaceutike tė shpėrndarjes medikamenteve, -pėr magazin/depo shpėrndarje pėr pajisjet mjeksore e dentare, -pėr studio estetike-parukeri, -pėr veshje tė reja dhe pėrdorura, enė-kuzhine, -pėr paisje elektro-shtepiake, -pėr zyrė marketingu, -zyrė projektimi e studimesh, -pėr studio noteriale, avokatie-ligjore, kontabiliteti dhe konsulencash tė ndryshme etj.
  Dokumentacioni: Njesisė/Ambjenti tregtar ėshtė me Ēertifikat Pronėsie si Njėsi tregtare, shitet nė ēdo moment.
  Ēmimi Shitjes: Shitet me 15'000'000 Leke,(ose 150mln Leke tė vjetra), i diskutueshėm
  Adresa: Rr. "Naim Frashėri" 350m nga Rr.Kavajės(pranė Ambulancės/Klinikės Zoja e Kėshillit tė Mirė) dhe 150m nga Unaza Qendrore/tek Hotel "Doro City"/ose Universiteti i Sporteve "Vojo Kushi", si dhe 80m nga Mozaiku i Tiranės adgss
  Cel: 069 62 81 433 adgss
  **************************************************
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė Ministrisė sė Shėndetėsisė, Tiranė
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: Rruga Naim Frasheri(Nga Mozaiku Tiranes tek Rr. Kavajes).jpg
S: 401
Madhesia: 41.3 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20181112_123440.jpg
S: 188
Madhesia: 43.8 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20181112_124125.....jpg
S: 182
Madhesia: 38.6 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20181112_123510.jpg
S: 179
Madhesia: 34.8 KB