Shitet: Super Okazion!!! Apartament 2+1, me sipėrfaqe 85m2, nė katin-5-tė, tė njė pallati ekzistues 5-katėsh, me tulla tė kuqe, nė rrugėn Asdreni, i cili gjendet nė krahun e djathtė, pasi kalon ish-Ministrinė Shėndetsisė/Drejtorin e Policise Shtetit, 80m para Urės sė Brryllit/ pėrballė Ministrisė sė Jashtme.
Zona ish-Ministrisė Shėndetsisė/Ali Demi/Brryli. Kjo ėshtė njė ndėr zonat mė tė preferuara dhe bėn pjesė nė zonat mė kryesore dhe qendrore tė Tiranės, shumė afėr qendrės Tiranės, e cila ndodhet buzė unazės qendrore tė Tiranės, nė anė tė Blv."Bajram Curri", e cila ėshtė njė zonė e vjetėr dhe akualisht vlersohet, si njė ndėr zonat mė tė preferuara pėr banim nga ana ambjentale, ekologjike, hapsirave, e cila ėshtė nė pjesėn e ngritur, me pak pjerrėsi dhe ėshtė nga krahu /afėr malit tė Dajtit. Nė zonė gjenden disa institucione tė qeverisė qendrore si:Drejtoria e Policisė sė Shtetit, Ministria e Punėve tė Jashtėme, Materniteti "Koēo Glozheni", QKB/QKL...etj, tė cilat i kanė dhėnė njė vlerė edhe mė tė madhe kėsaj zone. Kjo bėn pjesė nė zonat mė kryesore tė Tiranės, e mirė pozicionuar, e integruar dhe lehtėsisht e aksesueshme nga tė gjitha drejtimet e hyrje/daljeve tė Tiranės.
Pallat Ekszistues 5-katėsh me tulla tė kuqe, i suvatuar, me xoklaturė(ngritur nga toka mbi 1m), ndėrtuar rrethė viteve 1986-1988, i pozicionuar buzė rruges "Asdreni"/20m nga Unaza-Lana, me pamje nga veri-lindja dhe Jug-Perėndimi. Rruga Asdreni fillon nga ish-ndėrtesa Min.Shėndetsisė/ose Drejtoria e Pėrgjithshme e Policisė dhe vazhdon drejt rrugės "Ali Demi. Pallati ėshtė me tulla tė kuqe tė plota, muret e jashtėme dhe mbajtėse tė gjėra(40-50cm), me shkallė me dritė natyrale. Pallati ka njė hyrje/shkallėt nga prapa, nė ēdo kat, ka nga 3-apartamente, pallat i mirė-mbajtur.
Apartamenti/sipėrfaqe 85m2 nė katin e 5-tė, tė fundit, me hyrje nga pjesa e pasme e pallatit/lindja dhe me pozicion/pamje tė apartamentit lidje dhe jug-perėndim(nga shkolla Ali Demi, ish-Min.Shendetsise/ D.Policise sė Shtetit, Lana/Min.Jashtme). Apartamenti ėshtė i rikonstruktuar, shtruar me pllaka tė reja tė gjitha pjesėt, ndėrsa njė dhome gjumi me parket, ēdo pjesė e apartamentit me dritė natyrale dhe lehtėsisht i ajroshėm, me kondicionere dhomat e gjumit dhe pjesa ndėnjes, dritaret duralumin dopio xham dhe me grila plastike. Pėrbėhet nga pjesa e ndėnjes/sogiorno, kuzhina, banjo dhe 2-dhoma gjumi, koridor formė L-je.
Pėrbėrja/planimetria apartamentit: Apartament me planimetri funksionale,me pamje lindje dhe jug-perėndim, nga dera/kryesore hyrėse kalohet nė koridorin e gjatė, nė formė L-je, ku pjesa e shkurtėr ėshtė nė fillim kur futesh, ndėrsa nė pjesėn e gjatė gjenden dyert pjesėve tė tjera tė apartamentit, i gjithe koridori me pllaka ngjyrė bezhė. Nga pjesa e shkurtėr e koridorit nė tė djathtė gjendet dhoma e parė gjumit, e cila ėshtė e bollshme, shtruar me pllaka ngjyrė bezhė nė gri, me derė dritare nga jug-perėndimi, dhe nga kjo dhomė gjumi kalohet nė ballkonin llozhė, me pėrmasa normale, me tendė dhe pamje nga jug-perėndimi. Nė vazhdin tė pjesės sė gjatė tė koridorit po djathtas gjendet dhoma e dytė e gjumit, me pėrmasa normale, shtruar me parket dhe me dritare nga jug-perėndimi. Po nė vazhdin tė pjesės sė gjatė tė koridorit, por majtas gjendet banjo-dush, e bollshme, me dritare nga lindja, ndėrsa nė fund koridorit djthtas gjendet pjesa ndėnjes/sogiorno-kuzhinė. Kjo pjesė me pėrmasa relativisht tė bollshme, nė formė drejtkėndore, kur futesh majtas gjendet zona e kuzhin-ngrėnie, e komletuar, me dritare nga lindja, e cila komunikon nė mėnyre tė hapur me zonėn e ndėnjes/sogiornon, e cila gjendet me djathas kur futesh, me dritare tė madhe nga jug-perėndimi.
Muret dhe tavanet: Muret janė nė pėrgjithėsi tė drejta, tė suvatuara dhe tė lyera me ngjyra, tė ndryshme tė hapura, ndėrsa tavanet normale, ngjyrė tė bardhė. Dyshemeja: ėshtė e shtruar e gjitha me pllaka, pėrmasa mesatare, ngjyrė bezhė nė gri, ndėrsa njė dhomė gjumi me parket klasik.
Dyert e brendėshme:druri-tamburato, ngjyrė kafe klasike, ndėrsa dritaret, dera ballkonit dura-lumini dopio-xham, tė bardha, me grila plastike tė bardha.
Pėrdorimi i mėparshėm e aktual: Apartamenti ka qenė i pėrdorur nga tė zotėt, qė nga privatizimi, si dhe aktualisht, ndėrkoh/njėkohėsisht ėshtė nė shitje.
Dokumentacioni: Apartamenti me Ēertifikat Pronėsie dhe i shitshėm nė ēdo moment.
Ēimi Shitjes: Apartamenti shiten me 72'000 euro(€) .
Adresa:Nė rrugėn."Asdreni" segmenti nga Drejtoria e Policisė sė Shtetit/ish-Min.Shėndetsisė deri tek kryqėzimi/Ura e Brrylit/pėrballe Ministrisė sė Jashtėme.Tiranė. adgss
Cel: 0696281433 adgss
*******************************
A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė
Tel: +355(0) 42 340 855
Cel: +355 (0) 69 62 81 433
Email: adstudiosherbimesh@gmail.com