Shoqata SOS Fshatrat e Fėmijėve Shqipėri ėshtė njė organizatė sociale, jo-politike dhe jo fetare, qė ofron kujdes afatgjatė me bazė familjare pėr fėmijėt, tė cilėt kanė humbur prindėrit, apo qė pėr arsye tė ndryshme nuk mund tė jetojnė me prindėrit e tyre.

SOS Fshatrat e Fėmijėve mbėshtet gjithashtu fėmijėt dhe familjet nė nevojė pėrmes projekteve, qė synojnė zhvillimin e kapaciteteve tė kėtyre familjeve.

Shoqata SOS Fshatrat e Fėmijėve Shqipėri shpall konkurimin pėr pozicionin:

LOGOPEDIST NĖ PROJEKTIN E FUQIZIMIT TĖ FAMILJES
(vendodhja Don Bosko)

Logopedisti nė Projektin e Fuqizimit tė Familjes siguron mbėshtetje pėr riaftėsimin e tė folurit pėr fėmijėt me probleme nė tė folur, duke vlerėsuar dhe ndėrhyrė nėpėrmjet teknikave bashkėkohore tė shėrbimit tė logopedisė.
Pozicioni eshte me kohe te pjeseshme 12 ore ne muaj.

Detyrat Kryesore:


  1. Identifikon vėshtirėsitė/ērregullimet e tė folurit dhe tė komunikimit dhe nė varėsi tė tyre, harton programe individuale tė shėrbimit logopedist.
  2. Merr pjesė nė planin e zhvillimit tė fėmijės/familjes pėr fėmijėt qė ndiqen nga pikėpamja logopedike dhe tė ofrojė kėshillime pėr kujdestaret e femijėve qė kanė probleme logopedike;
  3. Ndėrhyn dhe mbėshtet stafin nė situata tė caktuara pėr tė realizuar zgjidhje sa mė efikase dhe profesionale pėr fėmijėt me probleme tė tė folurit.
  4. Monitoron dhe vlerėson progresin e fėmijės.


Profili pėr pozicionin LOGOPED


  • Diplomė universitare, dega Logopedi.
  • Tė paktėn 3 vjet eksperiencė nė punė me fėmijėt dhe tė rinjtė nė identifikimin dhe pėrmbushjen e nevojave logopedike.
  • Tė zotėrojė teknika bashkohore logopediste pėr riaftėsimin e tė folurit tė fėmijėt.
  • Aftėsi pėr tė punuar nė mėnyrė tė pavarur dhe pėr tė punuar nė grup.
  • Aftėsi shumė tė mira komunikuese.
  • Aftesi per ruajtjen e konfidencialitetit tė rasteve qė trajton.Paraqitja e dokumentave
Personat e interesuar janė tė ftuar tė paraqesin brenda datės 10.11.2018 nė adresėn enkelejda.tefa@soskd.org.al njė Curriculum Vitae.