devinf.com
Kliko
kliko

 1. Standart 105-Tirane, Shitet Apartament cilėsor,tip 2+1+verandė, Kat 2-tė/1-ri banim,Pallat Ri 8-kate, Sip.100m², Cmimi 85'000 Euro diskutueshėm, nė zonė tė qetė/pastėr mbi Vilat Gjermane, Rr.Fuat Toptani, rrugica Irfan Tėrshana, 1km nga Rr.Elbasanit/FE-UT

  Shitet:Apartament cilėsor, nė njė zonė mjaft tė qetė, me dritė natyrale, tipit 2+1, me 1-verandė tė madhe, 1-banjo, sip.100m2, kati 2-tė nga toka, i pari banim, mbi Vilat Gjermane(zona ndėrmjet Q.Studenti dhe Sanatoriumit), nė rr."Fuat Toptani", rrugica "Irfan Tershana", 1000m larg nga aksi i rrugės Elbasanit tek nėn-kalimi i parė djathtas pas Teatrit Calvin, ose 4min me autovetur, ndėrsa nga Fakulteti Ekonomik 15min nė kėmbe.
  Zona Vilave Gjermane: ėshtė njė zonė e preferuar, mjaft e qetė, gjelbėruar dhe e pastėr, me shumė vila 2-3 katėshe. Ne vitet e fundit kemi nje shtim te vrullshem te ndertimeve, ku krahas vilave jane ndertuar edhe disa pallate, kryesisht nė pjesėn mė tė shruara/rrafshta tė zonės. Kjo zonė ka marrė njė zhvillim tė vrullshėm duke u zgjeruar deri lart tek depot e ujit, duke u pershkuar edhe nga njė linjė autobuzi qė zbret deri nė qendėr. Zona ėshtė shumė afėr ngjitur me rrugėn e elbasanit dhe ėshtė vazhdim i zonės sė Fakultetit Ekonomik/Terminalit tė Autobuzave tė zonės Jug-Lindore tė vendit, kjo zonė gjendet nė mes tėkrahut tė Qytetit Studenti dhe tė zonės sė Sanatoriumit/Vilave Amerikane. Nė zonė kane filluar tė instalohen shume institucione tė ndryshme shėndetsore dhe disa institucione arsimore e universitare.
  Pallat i Ri 8-katėsh, i vitit 2007-2008, me njė hyrje, me ashensore (pėr 4-persona), nė ēdo kat ka 3-apartamente. Pallati gjendet nė fund tė Rruges "Irfan Tėrshana" degėzim i rrugės "Fuat Toptani" nė fund tė zonės sė Vilave Gjermane. Pallati ka njė distance rreth 1000m larg nėn-kalimit tė parė tė Rr. Elbasanit pėr tu futur nė zonėn e vilave gjermane/nė rr."Fuat Toptani". Rruga qė tė ēon nė Pallat "Irfan Tėrshana" sė shpjeti do ti nėnshtrohet rikonstruksionit sipas tė gjitha standarteve, pasi njė pjesė nuk ėshtė nė cilėsin e duhur. Pozicioni i pallatit, nė njė terren tė pjerrėt ėshtė me shtrirje mė tė madhe nga veri-lindja (Dajti) dhe jug/perėndimi(nga Pylli/Kodrat e Liqenit Artificial/Fakultetin Ekonomik/ Qytetin Studenti, nga ku ėshtė dhe hyrja e pallatit). Nė zonė, rrethe 200m nga pallati kalon edhe njė autobus i vogėl, i cili lidhė depot e ujit-gjuhėt e huaja me qendrėn e Tiranės. (Pėr kėtė zonė ka njė projekt pėr tė ribėre nė mėnyre tė plotė kėtė rrugė). Nė afėrsi tė prones nė zonė ėshtė njė investim i madh izraelit, i cili mendohet se do tė kėte njė impakt tė madh nė risistemimin e gjithe kėsaj lugine).
  Apartameti: ėshtė mjaft i rehatshėm, i qetė, i pastėrt, me punime cilėsore dhe organizim/planimetri funksionale, i tipit 2+1, i bollshėm dhe me shumė dritė natyrale, lehtėsisht i ajroshėm, me 1-banjo dhe njė verandė, nė katin e parė-banim/i dyti mbi tokė, me sipėrfaqe tė apartamentit prej 100m2, ndėrsa veranda me vehte 36m2 dhe 10m2 ėshtė sipėrfaqa e pėrbashkėt. Apartamenti gjendet nė katin e parė banim, ose i dyti teknik mbi tokė, nė kat janė 3-apartamente, me njė hollė tė bollshėm dhe me dritė natyrale, nga ku janė ashensori dhe shkallėt pėr ngjitje nė katet e sipėrme. Apartamenti ėshtė i bollshėm, me pamje/pozicion nga lindja dhe veri-lindja/Mali i Dajtit, pamje tė qetė natyrale. Apartament me kubaturė tė lartė, me kuzhinė tė kompletuar dhe banjo tė kompletuar e funksionale, kėndin e ndėnjes/sogiornon dhe njė dhomė gjumi tė mobiluar e funksionale, me dritare dhe derė verande dopio-xham, me grila persiane, me radiator ngrohje nė ēdo pjesė dhe pėrveē banjos ēdo pjesė e tij, ėshtė me dritė dhe ajrosje natyrale.
  Pėrbėrja/Planimetria Apartamentit: Pėrbėhet nga koridori hyrės pėrmasa normale, form drejtkėndeshi pak i gjatė, paisur me portmonto nga ku nė tė djathtė pas 2m fillon me tualetin/banjo-dush, i bollshėm , i kompletuar me paisje cilėsore dhe funksional. Nė vazhdim tė koridorit futesh nė pjesėn e ndėnjes/sogiorno-kuzhinė me pėrmasa relativisht tė bollshme, nė formė katrore. Porsa futesh nė sogiorno, nė tė majtė gjendet zona e kuzhinės dhe ngrėnies, e cila ėshtė me pėrmasa/hapsira tė bollshme, ku gjendet edhe njė dritare me pėrmasa mesatare, me kuzhinė dhe paisje tė kompletuar. Ndėrsa pjesa/zona e ndėnjes/sogiorno gjendet nė mes dhe pak djathtas dhe nė tė gjendet kėndi i ndėnjes me faqen e televizorit, gjithashtu nga pjesa e ndėnjes kalohet nėpėrmjet njė dere-vetrate tė madhe nė verandė e cila ėshtė formė drejtkėndore, rrethė 30m2, e cila nė ballore ėshtė e mbyllur me vetrata dhe perde dielli, nė anėsore me murė dhe tullė-xhami, ndėrsa nga lartė me tendė druri dhe katrema per mbrojtje nga shiu. Nė tė djathjtė/ose djathtas tė pjesės sė ndėnjes/sogiorno nėpėrmjet njė koridori pėrmasa normale kalohet tek dhomat e gjumit; Nė koridor majtas gjendet dhoma e parė e gjumit, me permasa normale, e pa kompletuar, dritare nga lindja/veranda, po nė vazhdim tė koridorit nė ballore gjendet dhoma e dytė e gjumit, me pėrmasa tė bollshme, e kompletuar me gjithēka, me dritare nga lindja/veranda.
  Muret dhe tavanet: Muret janė nė pėrgjithėsi tė drejta, tė suvatuara/patinuar dhe tė lyera me ngjyrė tė hapura, limon, pjepėr, lejla etj, ndėrsa tavanet normale, me kėnde tė drejta, tė suvatuar/patinuar ngjyrė tė bardhė.
  Dyshemeja: ėshtė e shtruar e gjitha me pllaka cilėsore, me pėrmasa mbi mesataren dhe ngjyrė gri nė boj-qielli tė hapur.
  Dyert e brendshme dhe dritaret: prej drurit-tamburato, ngjyrė kremi nė tė bardhė, ndėrsa dera/vetrata e verandės dhe dritraret duralumin dopio-xham, ngjyrė jeshile tė errėt, si dhe tė gjitha dritaret dhe dera e verandės me grila-persiane me ngjyrė jeshile tė errėt.
  Pėrdorimi i mėparshėm e aktual: Apartamenti qė nga ndertimi ka qenė pėrdorur nga pronarėt/tė zotėt(porositėsit) dhe aktualisht banohet po nga tė zotėt por pėr arsye zhvendosje ėshtė vendosur qė ky apartament tė destinohet pėr shitje.
  Dokumentacioni: Me dokumentacion tė rregullt hipotekor, Ēertifikata Pronėsie dhe i shitshėm nė ēdo moment.
  mimi i Shitjes: Apartamenti shitet i kompletuar dhe mobiluar me 85'000€, i shitshėm nė ēdo moment.
  Adresa: Rruga Fuat Toptani, Pranė Vilave Gjermane (zona ndėrmjet Q, Studenti dhe Sanatoriumit, Futesh tek nėn kalimi i Rrugės Elbasanit, hyrja e parė djathtas pas teatrit Calvin,
  1000m larg nga rruga Elbasanit /Fakulteti Ekonomik/ose Terminali Autobuzave tė zonės Jug-Lindje. adgss
  Cel: 0696281433 adgss
  *******************************
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180924_151308.jpg
S: 568
Madhesia: 33.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180924_151356.jpg
S: 397
Madhesia: 27.1 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180924_151550.jpg
S: 386
Madhesia: 28.0 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180924_153105.jpg
S: 391
Madhesia: 34.7 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180924_152000.jpg
S: 634
Madhesia: 41.9 KB