devinf.com
kliko

 1. Standart 116-Tirane, Shitet Apartament bollshėm 1+1+A+BLK, Kati 5, Sip.78m², Cmimi 63'000 Euro diskutueshėm fillim Rr.Endri Keko, 600m (5-min kėmbė) nga Ura e Brrylit, Blv. Zhan D’Ark, buzė Lanės, krahu pėrballė Maternitetit Ri

  Shitet: Apartament i bollshėm tip 1+1, me ballkon, banjo, koridor, Sip. 78m2, kati 5-tė, pallat i ri 8-katėsh, vitit 2005-2006, blv. Zhan D’Ark, buzė Lanės, nė fillim tė rrugės "Endri Keko",600 m (5-min kėmbė) nga Ura/Unaza Brrylit, krahu pėrballe Maternitetit tė Ri, nė tė djathtė tė rrjedhės sė Lanės, Tirane.
  Zona pėrballė Maternitetit Ri/buzė Lanės: ėshtė bėrė njė zonė mjaft tėrheqesė dhe njė ndėr zonat e preferuara tė Tiranės. Kjo zonė futen nė mė tė mirat pėr banim, tė pastra nga ana ambjentale, me pak pjerrsi pėr largimin e ujrave sipėrfaqsorė, e pozicionuar gjeografikisht mjaft mirė nė krahun/drejtimin, veri/lindor nga mali i Dajtit, buzė Lanės dhe shumė afėr me Unazėn qėndrore tek Ura e Brrylit, si dhe e lidhur me disa rrugė kryesore tė tjera "Ali Demi" dhe "Hoxha Tahsim"/"Xhanfize Keko"-Profarma, "Sadik Petrela" etj. Mikro-zona ku gjendet pallati dhe apartamenti nė shitje ėshtė e sistemuar, e gjelbėruar, e qetė buzė Lanės, nė bulevardin Zhan D'Ark, dhe fillimin e rrugės "Odhise Grillo" dhe "Endri Keko", kjo e fundit vazhdon deri tek "Venue Dance Club"/rr."S.Petrela". Nė kėtė mikro-zonė, pėrfundon pjesa e drejtė e Lanės dhe fillon kthesa e ngjitjes drejt zonės sė Shkozės, ku aktualisht nė kėtė pjesė tė Lanės po punohet intesivizht pėr ta ēuar deri nė Shkozė tek ish-Uzina Autotraktorėve/News 24 duke e lidhur me unazėn e madhe. Kjo mikro-zone ėshtė e mbushur si me pallate ekzistuese ashtu edhe ndėrtime tė reja cilėsore, nė veēanti tė pallateve pėr banim.
  Pozicioni i pallatit ku ndodhet apartamenti/prona nė shitje, ėshtė buzė Lanės, krahu i djathtė i rrjedhės sė saj, aty ku aktualisht ėshtė njė urė e re pėr kėmbėsorėt dhe ku pėrfundon pjesa e gjelbėruar dhe mirė-sistemuar e Lanės. Nė fillim tė rugės "Endri Keko" 600m(5-minuta nė kėmbė) larg me Unazėn/Urėn e Brrylit, ose 300m larg mbi urėn (pėrballė) Maternitetit tė Ri "Koēo Glozheni". Ngjitur me pallatin ėshtė njė mikro-park i vogėl, si dhe nė afėrsi tė pallatit, pėrpara disa pallateve ekzistuese buzė Lanės gjendet njė hapsirė lulishte-park me terrene dhe lodra pėr argėtimin e fėmijėve dhe qėndrimin e tė moshuarve.
  Pallat i ri 9-katėsh, nė formė kompleksi me 7-kate banim, njė kat sipėrfaqe tregtare dhe njė kat-nėntoke parkim, ndėrtim i viteve 2005-2006. Kompleksi i pallateve ka formėn e U-sė, ku dy pallatet perballe njėri-tjetrit, tė lidhura nė njė pjesė tė vogėl dhe vetėm nė lartėsin e 2-kateve tė para dhe me hapsirė lulishte nė mes, ndėrkohe njė krahė(nga ana lindjes/Lanės si zgjatim i njė anė tė U-sė ėshtė ndėrtuar edhe njė pallat tjetėr me 2-hyrje/shkallė. Keto pallata duken shumė qartė qė nga ura e Brrylit dhe thirren si pallatet "bardhė e blu". Pallati/krahu i U-sė ku gjendet apartamenti nė shitje ėshtė i pozicionuar nė pjesėn mė tė madhe nga jug-lindja(krahu i malit Dajtit) dhe veri-perėndimi(nga janė edhe hyrjet/shkallėt), nė kėtė krah gjenden 2-hyrje, me ashensorė, me shkallė tė bollshme dhe me drite natyrale, nė ēdo kat gjendet njė hollė i madhė formė katrore dhe nė ēdo kat ka nga 5-apartamente.
  Apartameti: ėshtė i tipit 1+1 i bollshėm me sipėrfaqe neto prej 77.93m2, 1-banjo, njė ballkon, e koridor, nė katin e 5-tė (banim) ose i 6-ti mbi tokė. Ndėrsa sipėrfaqe e pėrbashkėt ėshtė 7.07m2 qė shkon nė total nė 85m2. Apartamenti ėshtė me dritė tė bollshme dhe lehtėsisht i ajrosshėm, me pamje/pozicion nga veri/perėndimi dhe jug/perėndimi. Apartamenti ėshtė nė pjesėn mė tė madhe i kompletuar (pėrveē kuzhinės), me banjo tė kompletuar e funksionale, dhoma gjumit e mobiluar, i gjithė apartamenti shtruar me pllaka cilėsore nė ngjyrė bezhė tė hapur. Apartamenti ka sipėrfaqe tė bollshme, sidomos pjesa e ndėnjes/sogiorno e lidhur me koridorin dhe ballkonin mundėson njė riorganizim mė racional e mė profesional, ku ose mund tė krijohet edhe njė dhomė gjumi pėr 1 fėmijė, ose njė hapėsirė/sogiorno tepėr funksionale dhe nė harmoni me tė gjitha pjesėt pėrbėrėse tė saj.
  Planimetria apartamentit: Nė katin e 5-tė nga sheshpushimi i bollshem ne te majte futesh ne derėn kryesore/hyrėse, e cila tė ēon direkt nė koridorin hyrės, formė drejtkėndore, pėrmasa normale, ku gjendet edhe njė portmonto. Ndėrsa nė vazhdim koridorit gjendet pjesa ndėnjes/sogiorno me hapėsirėn aneks/kuzhin (tė pamontuar/pabėrė). Kjo pjesė, me pėrmasa tė bollshme, nė formė drejtkėndore, nė afėrsi tė faqes/zonės kuzhinės gjendet njė kollonė e cila mund tė lidhet me pjesėn e kuzhinės duke krijuar njė banak-mini-bar, nga ku komunikohet edhe me kėndin/tavolinėn e ngrėnies.Gjithashtu, si pjesa e ndėnjes dhe faqa e kuzhinės kanė zgjatim dhe dalje deri nė pjesėn e ballkonit, i cili ėshtė me pėrmasa relativisht tė bollshme, formė drejtkėndore llozhė, me pamje nga jug-perėndimi, pjesa e drejtė e Lanės/Urės sė Brrylit deri tek rr. Elbasanit.
  Nga e pjesa e ndėnjes/sogiorno (drejtimi i vazhdimit koridorit hyrės) kalohet nė njė minikoridor, ku fill-majtas gjendet banjo-dush, me pėrmasa tė bollshme, e kompletuar me paisje dhe materiale cilėsore, me ajrim natyral dhe funksionale. Nė vazhdim tė minikoridorit drejt gjėndet dhoma e gjumit, e bollshme, e kompletuar, me dritare dhe pamje nga perėndimi/drejtimi i Lanės, Urės sė Tabakėve dhe nė horizont drejtimi Pazarit tė Ri.
  Muret dhe tavanet: Muret janė, nė pėrgjithėsi tė drejta, tė patinuara, kėndet tė punuara me korniza dhe tė lyera me ngjyrė tė hapura, nė limon, lejla etj, ndėrsa tavanet normale te drejta dhe te punuara me rozeta, korniza dhe me ngjyra tė bardhė dhe lejla.
  Dyshemeja: e gjithe apartamentit ėshtė e shtruar me pllaka cilėsore, pėrmasa mesatare dhe me ngjyrė bezhė tė hapur.
  Dyert e brendshme: janė prej druri, ngjyrė kafe klasike, dera banjos duralumin imitim druri ngjyrė tė erret, ndėrsa dera-dritare e ballkonit dhe dritraret vetratė-duralumin, ngjyrė te bardhe dhe jeshile erret.
  Pėrdorimi i mėparshėm e aktual: Apartamenti ka qėne i pėrdorur vetėm nga tė zotėt, pėr pak vite ėshtė shfrytėzuar shume pak dhe aktualisht i destinuar pėr shitje.
  Dokumentacioni: Me dokumentacion tė rregullt, Certifikatė Pronėsie dhe i shitshėm nė ēdo moment.
  Ēmimi Shitjes: Shitet me 63'000euro €, i diskutueshėm nė gjėndejen qė ndodhet prona.
  Adresa: Nė fillim tė rrugės "Endri Keko" dhe "Odhise Grillo" 600m (5-min kėmbė) nga Ura/Unaza Brrylit, blv. "Zhan D’Ark", buzė Lanės, krahu pėrballe Maternitetit tė Ri, nė tė djathtė tė rrjedhės sė Lanės, Tirane. adgss
  Cel:0696281433 adgss
  ***************************************
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė, Tiranė
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180808_191145.jpg
S: 1144
Madhesia: 30.0 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180808_191856.jpg
S: 671
Madhesia: 27.6 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180808_191839.jpg
S: 665
Madhesia: 35.7 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180808_191933.jpg
S: 638
Madhesia: 36.8 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180808_192010.jpg
S: 618
Madhesia: 34.1 KB