kliko
+ publiko njoftimin/oferten!

 1. Standart Tirane, ofroj City-tour Shqiperi THETHI SUPER OFERTA CDO FUNDJAVE..SHIJONI MREKULLINE 7.200 Leke

  MUAJI GUSHT
  Dt. 4 GUSHT (2 Dite)– Cmmi 7200 lek
  Dt. 11 GUSHT (2 Dite)– Cmmi 7200 lek
  Dt. 18 GUSHT (2 Dite)– Cmmi 7200 lek
  Dt. 25 GUSHT (2 Dite)– Cmmi 7200 lek


  KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE

  MUAJI GUSHT
  Dt. 4 GUSHT (2 Dite)– Cmmi 7200 lek
  Dt. 11 GUSHT (2 Dite)– Cmmi 7200 lek
  Dt. 18 GUSHT (2 Dite)– Cmmi 7200 lek
  Dt. 25 GUSHT (2 Dite)– Cmmi 7200 lek
  PROGRAMI I DETAJUAR I UDHETIMIT
  Dita e parė:
  *Nisja bėhet tė shtunėn nė orėn 06:00 nga Tirana tek Kafe Flora.. Gjatė rrugės do tė bėhen ndalesa pėr kafe dhe fotografi. Ndalesa e pare do te jete Qaf Thore 1700 m, lartes, nje nder pikat me te larta gjate udhetimit per ne Theth. Peisazhi i kurores se alpeve shqiptare qe ofrohet ne kete lartesi do te jete nje kartoline e unike per kujtimet tuaj.
  *Pas ndaleses ne Qaf Thore, vazhdimi i udhetimit per ne Theth. Pas akomodimit nė hotel ne dhomat perkatese sipas kerkeses tuaj, i zoti i shtėpisė na ka shtruar drekėn me gatime kartakteristike tė zonės.
  *Pas drekės nisemi pėr tek “Syri i kalter”, ku gjatė shėtitjes do tė bėjmė ndalesa nė vėnde tė ndryshme. “Kanioni i Gurrashit” me fytyren e malesorit te gdhendur nė tė nga natyra dhe jo nga dora e njeriut, dhe “Vaskat natyrore” do tė jene mrekullite e natyres qe do tė shoqėrojnė udhėtimin tonė.
  Njė ujė i kristaltė nė mes tė gjelbėrimit gjatė shėtitjes pėr tek “Syri i Kalter” dhe zhurma e lumit qė na shoqėron gjithmonė, do e bėje akoma me tė bukur peisazhin.
  *Pas vizites ne liqenin e vogel (Syri i Kaltėr), kthehemi nė fshat. Mbasditja e lirė, organizim ndjeshje volejbolli.
  *Per darkė ju presim jashte, ne varanden e shtepise, si gjithmone me gatime tradicionale.
  Dita e dytė
  *Tė dielėn pasi shijojmė njė mėngjes fshat do tė nisemi pėr tek “Ujėvara e Grunasit”, e cila ėshtė mjaft e veēantė nė llojin e saj. Njė ndėr ujėvarat mė tė mėdha nė Alpet Shqiptare, Ujevara e Grunasit eshte shpallur monument natyre qe nga viti 2006. Eksplorimi i Thethit mbyllet me njė vizitė tek Kulla e ngujimit ku do tė udhėtojme nėpėr histori dhe kanunin e Lek Dukagjinit.
  *Pas konsumimit te drekes (e lire), vaktit te fundit me gatimin tradicional verior nisemi per Tirane. Gjate rruges ndalese per kafe ne qytetin e Shkodren.
  *Mberrijmė nė darkė rreth orės 21:00
  ———————————————
  ►Ne cmim 7200 lek pėrfshihen:
  • Transporti sipas programit Tirane – Theth – Tirane
  • Akomodimi 1 nate ne hotel Theth (cdo dhome me banjo personale)
  • Dreka dhe Darka e dites se pare me gatime tradicionale te Thethit
  • Mengjes fshati diten e dyte ne Theth
  • Guida jone e cila do ju shoqeroje gjate gjithe udhetimit
  ———————————————–
  ► Akomodimi dhe fjetja do tė bėhet nė hotel tradicional ne Theth.
  ► Nisja do tė bėhet nė orėn 06:00 tė mengjesit tė ditės sė pare, nga kafe Flora.
  ——————————————————
  ► Pajisje dhe veshje pėr njė guid sa mė komode:
  Pėr kėtė udhėtim, duhet tė merrni me vete:
  – Kėpucė tė pėrshtatshme pėr mal
  – Triko me menge te gjata pėr nė mbrėmje
  – Ēantė shpine
  – Bluze per nderrese gjate ecjes neper shtigjet e pershkrur ne program
  – shishe bosh per ti mbushur me uje gjate vizita ne Theth. Keshillohet konsumimi i shumte i ujit gjate ecjeve ne vendet piktoreske te Thethit, per shkak te djersitjes.
  ——————————————————–
  ► Ne cmim nuk perfshihen:
  1) Dreka e dites se dyte


  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: thethiii 20.jpg
S: 31
Madhesia: 53.7 KB  


  SOLE TRAVEL & TOURS
  Rr. Durresit, Pll. 79, Kati 1re,
  40 m mbi bllokun e Ambasadave
  (midis Teuta Parukeri & Noshi Rent a car)

  Phone: +355 4 2230668
  Mob: +355 69 6153704/69 6056944

  soletravel@hotmail.com

  Sole-Travel-Tours
  Apliko Tani, Kliko Ketu