kliko
+ publiko njoftimin/oferten!

 1. Standart Tirane, ofroj City-tour Vjeshtė nė Kryeqytetet Skandinave, 5 Ditė €569

  Vjeshtė nė Kryeqytetet Skandinave, 5 Ditė €569
  Suedi

  Suedi

  Dita e Parė, 4 Tetor 2018: Nisja me autobus ne orėn 20:30 nga Tirana pėr nė Aeroportin e Shkupit (mė 25 Prill). Fluturimi direkt Shkup - Malmö. Nisja nga Shkupi nė orėn 06.05. Mbėrritja nė Malmö nė orėn 08.45. Transferimi nė Kopenhagen. Vizitė panoramike nė pikat turistike mė tė bukura tė Kopenhagenit ku do tė vizitohet njė nga sheshet kryesore tė qytetit Radhusplatsen ku gjendet bashkia e Kopenhagenit. Do tė shkojmė tek Pallati Kristianborg, aty ku gjendet edhe parlamenti actual Denez. Nė vazhdim do vizitojmė Pallatin Rosenborg. Pėr drekė do tė ndalojmė tek Katedralja e Kopenhagenit ku gjendet edhe Universiteti i Kopenhagenit si dhe Rundetaarn. Gjatė pasdites do tė vizitojmė dhe sheshin qėndror Amalienborg ku gjendet edhe pallati aktual i Monarkisė Daneze, Kishėn e Frederikut, Shatėrvanin Gefyon, si dhe Sirenėn e vogėl tė Hans Peter Andersen. Do ta mbyllim vizitėn tonė nė pjesėn mė tė bukur padiskutim, ku do qėndrojmė pėr njė kafe, nė Nyhavn si dhe tek fabrika e njė prej birrave mė tė njohura nė botė Calsberg. Kthimi nė Malmö. Fjetje nė hotel nė Malmö.
  Dita e Dytė, 5 Tetor 2018:Mėngjesi nė Hotel. Pas mėngjesit, vizitė panoramike nė monumentet kryesore tė Malmo, si: Simboli i ri i qytetit “Turning Torso”, Kėshtjella Molmohus, Sheshi qėndror Stortorget ku gjendet bashkia e mrekullueshme si dhe Statuja e Mbretit Gustav X, sheshi i vogėl me restorante dhe kafe "Lilla Torg". Paradite, nisja pėr nė Helsingborg. Udhėtimi deri nė Helsingborg zgjat 50 minuta. Aty do tė vizitojmė pėr rreth 1,5 orė pjesėt mė tė bukura nė qytet si bashkinė e qytetit, sheshin qėndror Stortorget, Kėshtjellėn Kärnan. Mė pas do tė nisemi pėr nė Göteborg ku fillimisht do tė ndalojmė pėr drekė tek qendra mė e madhe tregtare e Skandinavisė, Nordstan. Mė pas do tė vizitojmė monumentet me interesante nė qytet si Sheshi i Gustav Adolf ku gjendet bashkia e qytetit, qytetin e vjetėr Stotorget dhe Domkyrkan, Kopshtin mbretėror Kungsparken, Lagjen e vjetėr e ndėtuar nga Hollandezet, “Haga”. Nė fund do tė vizitojmė sheshin Götaplatsen ku gjenden disa prej institucioneve kryesore kulturore tė Gotenborgut. Nė pasdite do tė nisemi pėr nė Oslo. Mbėrritje nė Oslo nė darkė. Akomodim nė hotel nė Oslo.
  Dita e Tretė, 6 Tetor 2018:Mėngjesi nė hotel. Fillimisht do tė vizitojmė Kėshtjellėn Akershus, kėshtjellėn mesjetare qytetit dhe mė vonė tek bashkia e qytetit “Rathuset”, ku ēdo vit jepet ēmimi i Nobel pėr paqe, do tė vazhdojmė me bulevardin qėndror nė Oslo Karl Johan Gate ku gjenden Teatri Kombėtar, Parlamenti i Norvegjisė si dhe Pallati mbretėror i Monarkut Norvegjez. Pastaj do tė shkojmė tek Parku me skulptura tė Gustav Vigeland, Parku i jashtėzakonshėm "Frogner". Do vazhdojmė me pistėn e skive Holmenkollen. Gjatė drekės do tė nisemi pėr nė Stockholm. Udhėtimi zgjat 6 orė pa ndalesa. Gjatė darkės do tė mbėrrijmė nė Stokholm. Akomodim edhe sistemim nė Stokholm.
  Dita e Katėrt, 7 Tetor 2018: Mėngjesi nė hotel. Do fillojmė guidėn nga Pallati Drottingholmen ku do tė vizitohen edhe kopshtet e mrekullueshme tė tij. Do tė vizitojmė Bashkinė e qytetit ku ēdo vit mbahet ceremonia e nderimit tė laureantėve te cmimeve Nobel nga Mbretėria Suedeze, qytetin e vjetėr si dhe ishullin qėndror Gamla Stan ku gjenden Pallati i vjetėr mbretėror, sheshin qėndror tė qytetit dhe me i bukuri Stortoget ku gjendet edhe Akademia Suedeze si dhe Muzeu i Nobelit. Fjetje nė hotel.
  Dita e Pestė, 8 Tetor 2018: Transferta pėr nė Aeroportin Skavsta. Fluturimi direkt Stockholm - Shkup. Nisja nė orėn 09:50. Mbėrritje nė orėn 12:50. Nisja me autobus nga aeroporti i Shkupit drejt Tiranės.

  Me Shume Detaje: Nė pagesėn 569 Euro pėrfshihen:
  1. Transferimi Vajtje Ardhje me autobus nga Tirana nė Aeroportin e Shkupit.
  2. Bileta e Avionit Vajtje – Ardhje Shkup - Malmö dhe Stokholm - Shkup.
  3. Transfertat nga Aeroporti nė Hotel dhe anasjelltas
  4. Akomodimi nė hotel pėr 1 natė nė Malmö, 1 natė nė Oslo, 2 netė nė Stockholm.
  5. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit.
  6. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.
  6. Guidė Vendase gjatė vizitave sipas programit.
  7. Lejohet tė merret nė avion vetėm njė ēantė me pėrmasa deri nė 55x40x23cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa ka shpenzime tė mėdha ekstra).

  Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
  1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
  2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: Copenhagen ert.jpg
S: 18
Madhesia: 38.5 KB  


  SOLE TRAVEL & TOURS
  Rr. Durresit, Pll. 79, Kati 1re,
  40 m mbi bllokun e Ambasadave
  (midis Teuta Parukeri & Noshi Rent a car)

  Phone: +355 4 2230668
  Mob: +355 69 6153704/69 6056944

  soletravel@hotmail.com

  Sole-Travel-Tours
  Apliko Tani, Kliko Ketu