Trajnim per Menaxhim Projekti

Menaxhimi i projektit ėshtė procesi dhe aktiviteti i planifikimit, organizimit, motivimit dhe kontrollit tė burimeve, procedurave dhe protokolleve pėr arritjen e qėllimeve specifike te projektit.

Menaxhimi I Projektit mundėson harmonizimin e burimeve financiare, materiale dhe humane duke parandaluar maksimalisht ndodhitė e padėshiruara qė shkaktojnė rritje tė kostove dhe vonesa.
PM vlerėson efektivitetin e projekteve duke I krijuar mundėsine vendimarrėsit tė vendosė prioritetet nė egzekutimin e tyre.


Sfida kryesore e menaxhimit tė projektit ėshtė arritja e tė gjitha qėllimeve dhe objektivave tė projektit dmth realizimi I projektit nė kohė, cilėsi dhe brenda buxhetit tė parashikuar. Sfida e mesme dhe mė ambicioze ėshtė qė tė optimizohet alokimi i inputeve tė nevojshme dhe tė integrohen ato pėr tė pėrmbushur objektivat e paracaktuara.

Qėllimi i kėtij trajnimi ėshtė qė pjesėmarrėsi tė pėrvetėsojė maksimalisht njohuritė mbi metodollogjinė qė duhet ndjekur si dhe teknikat qė pėrdoren nė cdo stad zhvillimi
apo process te Menaxhimit tė Projektit.
Nė kėtė mėnyrė cdo pjesėmarrės do tė ketė aftėsinė tė menaxhojė njė projekt duke e ideuar, organizuar, zbatuar, monitoruar&riformatuar
dhe sė fundmi edhe duke e raportuar atė nė pėrputhje me qėllimin kryesor dhe objektivat specifike tė paracaktuara.
Gjithashtu nė strukturė pėrfshihet cikli I detajuar pėr Biznes Planin si dhe treguesit/raportet kryesore finaciare qė shėrbejnė pėr vlerėsimin e njė biznesi apo projekti.


Trajnimi ėshtė i pershtatshėm kryesisht, por jo vetem, pėr menaxher apo staf administrativ biznesi qė mund tė udhėheqin njė projekt tė caktuar.

Nė kurs pėrdoret Metodollogjia CEFE e trajnimit (open space teknollogji),
e cila bazohet nė aktivizimin maksimal tė pjesėmarrėsve nė transmetim tė cdo njohurie si dhe konkluzionet e pėrmbledhjet pėr cdo koncept bazė qė duhet mėsuar.


Trajnerėt TOT, tė certifikuar pėr kėte metodollogji, kanė experiencė shumė vjecare nė trajnime.
Ata njėkohėsisht kanė gjithashtu eksperiencė akademike nė nivel universitar.


Roli I tyre ėshtė tė hapin e nxisin debatin dhe nė mėnyrė tė padukshme drejtojnė konkluzionet tė cilat realisht shprehen nga pjesėmarrėsit duke rritur nė maksimum pėrfshirjen e pjesėmarrėsve.

Rezervimi 200 Euro /Personi

Per programin e plote kliko ketu!

Apply now