Mundėsi e re punėsimi pėr tė interesuarit!
Digicom, operatori i vetėm 100% me fibėr optike, vijon tė rritet si kompani dhe tė kėrkon ty tė bėhesh pjesė e ekipit tonė.Nėse je dinamik(e), i/e pėrkushtuar ndaj rezultateve dhe dėshiron tė bėhesh pjesė e departamentit Teknik tė ftojmė tė aplikosh pėr pozicionin e mėposhtėm:Titulli pozicionit: IT L1

Detyrat

 • Kryen analizat, diagnostifikimet dhe jep zgjidhje per problemet e rrjetit dhe kompjuterave te perdoruesve, si dhe rekomandon dhe implementon zgjidhjet korrigjuese duke pershfshire dhe zgjidhjen ne distance sipas nevojave.
 • Instalon, konfiguron, teston dhe zgjidh problemet ne lidhje me pajisjet fundore qe kompania ofron per klientet e saj si dhe pajisje rrjeti qe kane vete klientet.
 • Instalon, konfiguron, teston dhe zgjidh problemet ne lidhje me kompjuterat qe perdoresit disponojne ne menyre qe te siguroje nivele te pranueshme te sherbimit.
 • Ndjek ne terren e te gjitha problematikave qe raportohen nga klientet .
 • Rikonfigurim i rrjetit te brendshem te klientit ne menyre qe te pershtatet me konfigurimet standarte qe kompania ofron.
 • Konfigurimi i kamerash dhe DVR.
 • Ndjekja ne terren e problematikave te IPTV sipas instruksioneve.
 • Ndjekja ne terren e problematikave me wireless sipas udhezimeve.


Kualifikimet / Kėrkesat

 • (Kandidatėt e interesuar duhet te zotėrojnė njohuritė teknike si mė poshtė)
 • Te kete diplome ne Shkenca Kompjuterike, Ing.elektronike ose dege te ngjashme
 • Te kete te pakten 1 vit experience me administrimin e kompjuterave dhe ne network.
 • Njohuri shume te mira ne ambljentin Microsoft, Networking, Linux, etj.
 • Njohuri rreth sistemeve te telefonise dhe IPTV
 • Aftesi komunikuese te mira si dhe njohuri shume te mira te gjuhes angleze.
 • Eksperienca ne ISP eshte plus.
 • Leje drejtimi i kategorisė BTu duk interesant si pozicion? Atėherė mos vono, dėrgo CV e pėrditėsuar dhe dokumentet
e tjerė nė hr@digicom.al dhe tė urojmė suksese.
Vetem kandidatet e perzgjedhur do te kontaktohen per hapa te metejshem.