DIMENSION me njė experience 10 vjecare tė stafit tė saj nė Menaxhimin dhe Zhvillimin e Burimeve Njerezore, nėpėrmjet shėrbimeve tė ofruara pėcjell pėr tregun e punės vlerat mė tė mira profesionale.
Jeni individe nė kėrkim tė karrieres tuaj apo kompani nė kėrkim tė stafit mė tė mirė pėr ekipin tuaj, na kontaktoni pėr tė bėrė zgjedhjen e duhur. Nė emėr tė njė kompanie tė suksesshme qė operon nė Shqipėri nė fushėn e prodhimit tė materialeve tė ndėrtimit, DIMENSION po kėrkon tė rekrutojė kandidatė nė pozicionin:

MENAXHER EKSPORTESH

FUNKSIONI BAZĖ DHE QĖLLIMI I PĖRGJEGJĖSIVE

Menaxheri i Eksporteve ndihmon nė planifikimi dhe zhvillimin e strategjive tė shitjeve ndėrkombėtare. Duke u fokusuar nė menaxhimin e marrėdhėnieve me klientin, hartimin e kontratave, si dhe organizimin pėr realizimin e shitjeve.


DETYRAT DHE PĖRGJEGJĖSITĖ

 • Studimi dhe analizimi i tregjeve ndėrokmbėtare me synim shtrirjen dhe zgjerimin e eksporteve tė kompanisė;
 • Zbatimi i strategjiesė sė pėrgjithshme tė eksporteve nė pėrputhje me strategjinė dhe objektivat e biznesit duke e detajuar nė plane veprimi mujore;
 • Rishikimi i ekzekutimit tė planit tė aktiviteteve pėr veprime korrigjuese tė mundshme;
 • Pėrgatitja e planeve tė veprimit dhe skeduleve pėr identifikimin e klientėve tė rinj dhe planifikimi i mėnyrės sė pėrqasjes sė kontakteve tė reja;
 • Informimi i klientėve potencialė nė lidhje me shėrbimet, produktet, ofertat. Propozimi i ofertave tė personalizuara pėr klientėt;
 • Negocimi me klientin pėr termat dhe kushtet, mbyll kontratėn dhe informon atė pėr tė drejtat edhe detyrimet qė lindin me nėnshkrimin e kontratės.
 • Propozon pėrshtatjen e produktit tė kompanisė sipas ndryshimeve dhe kėrkėsave tė tregut pėrkatės;
 • Siguron zbatimin me korrektėsi tė kontratės me klientin;
 • Kryerja e detyrave tė tjera tė caktuara;


KUALIFIKIMET DHE AFTĖSITĖ E KĖRKUARA

Edukimi: Tė ketė pėrfunduar arsimin e lartė nė profilin menaxhim biznesi;

Eksperiencė Pune: Kandidati duhet tė ketė eksperiencė paraprake me shitjen e produkteve (preferohet nė tregjet ndėrkombėtare);

Aftėsi:

 • Njohje tė mira nė Shitje, duke pėrfshirė rritjen e ofertės sė produkteve dhe pėrfitimet nga shitjet;
 • Njohuri shumė tė mira tė gjuhės angleze;
 • Aftėsi tė mira ndėrveprimi nė biznes dhe shitje:
 • Aftėsi tė shkėlqyera nė komunikim si gojarisht dhe nėpėrmjet kanaleve tė tjera tė kominikimit, me palėt e interesuara dhe me tė gjithė operatorėt;
 • Aftėsi tė mira negociuese nė mbyllje kontratash;
 • Punėtor, kėmbėngulės, dhe i besueshėm;
 • Pozitiv dhe entuziast;
 • I orientuar dhe me fokus tė qartė, cilėsi tė larta dhe tė jetė familjar me biznesin;
 • I matur, i besueshėm dhe profesional nė marrėdhėniet me ekzekutivėt e Kompanisė;
 • Tė ketė aftėsi tė mira komunikimi dhe tė dijė tė bėhet pjesė e grupit;
 • Tė ketė leje drejtimi;
 • Njohuri tė mira tė programevė tė paketės Office;


Mirėpresim tė gjithė kandidatet e interesuar tė cilėt mund tė dėrgojnė aplikimin e tyre (letėr shoqėruese dhe CV) nė adresėn: rekrutime@dimensionhr.al;

Ju informojmė se vetėm kandidatėt e pėrzgjedhur nga dokumentacioni i tyre do tė njoftohen pėr intervistė.

Afati i dorėzimeve tė CV-ve ėshtė deri mė 20 Gusht 2018


JU MIRĖPRESIM!