DIMENSION
me njė experience 10 vjecare tė stafit tė saj nė Menaxhimin dhe Zhvillimin e Burimeve Njerezore, nėpermjet shėrbimeve tė ofruara pėcjell pėr tregun e punes vlerat mė tė mira profesionale. Jeni individe nė kerkim tė karrieres tuaj apo kompani nė kėrkim tė stafit mė tė mirė pėr ekipin tuaj, na kontaktoni pėr tė bėrė zgjedhjen e duhur. Nė emėr tė njė kompanie tė sukseshme qė operon nė Tiranė nė fushėn e tregėtimit tė hidrosanitareve dhe prodhimit tė materialeve tė ndėrtimit,DIMENSION po kėrkon tė rekrutojė kandidatė nė pozicionin

GRAPHIC DESIGNER

FUNKSIONI BAZĖ DHE QĖLLIMI I PĖRGJEGJĖSIVE
Graphic Designer-i ėshtė pėrgjegjės pėr t’u dhėnė zgjidhje vizuale pėr tė transmetuar mesazhe tė ndryshme, me impakt dhe me imagjinate. Zgjedhja vizuale duhet tė jetė e pėrshtatshme pėr kanale tė ndryshme komunikimi si Outdoor, Indoor, etj.

DETYRAT DHE PĖRGJEGJĖSITĖ
• Pėrgatitja e grafikave pėr indoor: leaflest, flyers, kartolina, broshura, logo, postera etj;
• Pėrgatitja e grafikave pėr outdoor: city lights, billboards etj;
• Pėrgatitje profesionale dhe artistike fotografike: krijon, skicon, projekton dhe realizon imazhe fotografike;
• Tė kėtė njohuri tė avancuara nė Adobe Photoshop, Google SketchUp, Illustrator gjithashtu njohuri mbi 3ds Max perbejne avantazh.
• Detyra tė tjera qė i ngarkohen;

KUALIFIKIMET DHE AFTĖSITĖ E KĖRKUARA
Edukimi: Arsim i specializuar pėr grafik dizajn;

Eksperiencė Pune: Eksperience pune nė pozicione tė ngjashme jo mė pak se 2 vite;

Aftėsi:
• Aftėsi tė mira nė njohjen dhe pėrdorimin e aplikacioneve tė paketės Adobe (photoshop, illustrator, indesign).
• Aftėsi nė pėrdorimin e platformave PC/ Microsoft etj;
• Aftesi grafike duke pėrfshirė skanim, redaktim grafik, manipulim fotografish, menaxhimin e ngjyrave dhe formateve pėr shtyp;
• Aftesi nė realizimin e fotove.
• Aftėsi dhe njohje pėr parapėrgatitjen pėr shtyp tė materialeve;
• Aftėsi aftėsi pėr tė planifikuar punėn dhe vendosur prioritete;
• Aftėsi tė shkėlqyera komunikuese, tė zotėrojė etikė pune dhe integritet;
• Aftėsi pėr tė kryer shumė detyra njėkohėsisht dhe aftėsi pėr tė orientuar detajet;
• Tė njohė dhe zotėrojė gjuhėn angleze;


Mirepresim tė gjithė kandidatet e interesuar tė cilėt mund tė dėrgojnė aplikimin e tyre (letėr shoqėruese dhe cv) nė adresėn:rekrutime@dimensionhr.al;
Ju informojme se vetem kandidatėt e pėrzgjedhur nga dokumentacioni i tyre do tė njoftohen pėr intervistė


Afati i dorėzimeve tė CV-ve ėshtė deri mė 08 Korrik 2018
JU MIREPRESIM!
DIMENSION sh.p.k .Blvd ”Gjergj Fishta “ Pallati Delta shk.1,kati i 4 ǀ Tirane ǀ Albania Office
Tel: +35542255506 ǀ www.dimensionhr.alCel. : +355 67 46 47 484