DIMENSION
me njė experience 10 vjecare tė stafit tė saj nė Menaxhimin dhe Zhvillimin e Burimeve Njerezore, nėpėrmjet shėrbimeve tė ofruara pėcjell pėr tregun e punės vlerat mė tė mira profesionale. Jeni individe nė kėrkim tė karrieres tuaj apo kompani nė kėrkim tė stafit mė tė mirė pėr ekipin tuaj, na kontaktoni pėr tė bėrė zgjedhjen e duhur. Nė emėr tė njė kompanie tė suksesshme qė operon nė Shqipėri, nė fushėn e tregtisė & prodhimit te materialeve te ndertimit dhe izolimit, DIMENSIONpo kėrkon tė rekrutojė kandidatė nė pozicionin:

INXHINIER PRODHIMI (PROFILI MEKANIK)

FUNKSIONI BAZĖ DHE QĖLLIMI I PĖRGJEGJĖSIVE
Inxhinieri I Prodhimit ehste pergjegjes per menaxhimin teknik,,supervizimin dhe kontrollin e procesit te prodhimit industrial. Inxhinieri I Prodhimit ėshtė pėrgjegjės pėr manaxhimin e procesit tė prodhimit tė produktit duke siguruar eficensen optimale te prodhimit dhe ruajtjen e standarteve teknologjike. Ai ka njohuri tė detajuara nė lidhje me procesin, specifikimet e lendeve te para dhe ndihmese si dhe specifikimet e produktit te gatshem

.
DETYRAT DHE PĖRGJEGJĖSITĖ
• Planifikimi dhe organizimi i procesit te prodhimit.
• Vleresimi i kerkesave dhe burimeve te kerkuara.
• Vlereson, negocion dhe dakortesojne buxhetin ,kohen e prodhimit se bashku me menaxheret e tjere.
• Percakton dhe ndjek standartet e kontrollit te cilesise.
• Siguron zbatimin e rregullave dhe standarteve te sigurise ne pune.
• Mbikqyr procesin e prodhimit, porosite brenda afateve te kerkuara.
• Ridiskuton afatet dhe specifika te tjera nese ehste e nevojshme me grupin e punes.
• Perzgjedh ,porosit dhe kryhen blerjen e materialeve
• Organizon riparimet dhe mirembjatien e paisjeve te prodhimit
• Supervizon dhe orienton, jep detyra per stafin ne varesi
• Organizon sesione trajnimi qe lidhen me proceset teknollogjike dhe te punes.
• Mbikėqyr, drejton dhe motivon stafin,
• Vlerėson performancėn e stafit;

KUALIFIKIMET DHE AFTĖSITĖ E KĖRKUARA

Edukimi: Preferohet te kete mbaruar fakultetin e inxhenierise Mekanike (ose cdo fakultet tjeter inxhinierie);

Eksperiencė Pune: Eksperience e meparshme ne fabrike prodhimi perben avantazh

Aftėsi:
• Njohuri ne Menaxhim projekti
• Aftesi ne organizim dhe menaxhim procesesh
• Njohuri shumė tė mira tė gjuhės angleze
• Njohuri kompjuterike tė Programeve inxhinierike dhe office
• Tė ketė aftesi shumė tė mira mbikqyrese
• Tė ketė aftesi shumė tė mira komunikuese;
• Tė jetė i aftė per tė punuar nė grup;Mirėpresim tė gjithė kandidatet e interesuar tė cilėt mund tė dėrgojnė aplikimin e tyre (letėr shoqėruese dhe CV) nė adresėn:rekrutime@dimensionhr.al;
Ju informojmė se vetėm kandidatėt e pėrzgjedhur nga dokumentacioni i tyre do tė njoftohen pėr intervistė.

Afati i dorėzimeve tė CV-ve ėshtė deri mė 30 Gusht 2018
JU MIRĖPRESIM!
DIMENSION sh.p.k .Blvd ”Gjergj Fishta “ Pallati Delta shk.1,kati i 4 ǀ Tirane ǀ Albania Office
Tel: +35542255506 ǀ www.dimensionhr.alCel. : +355 67 46 47 484