DIMENSION me njė experience 10 vjecare tė stafit tė saj nė Menaxhimin dhe Zhvillimin e Burimeve Njerezore, nėpėrmjet shėrbimeve tė ofruara pėcjell pėr tregun e punės vlerat mė tė mira profesionale. Jeni individe nė kėrkim tė karrieres tuaj apo kompani nė kėrkim tė stafit mė tė mirė pėr ekipin tuaj, na kontaktoni pėr tė bėrė zgjedhjen e duhur. Nė emėr tė njė kompanie tė suksesshme qė operon nė Shqipėri nė fushėn e shitjes sė produkteve elekteronike, DIMENSION po kėrkon tė rekrutojė kandidatė nė pozicionin:

ASISTENT MENAXHER DYQANI

FUNKSIONI BAZĖ DHE QĖLLIMI I PĖRGJEGJĖSIVE:
Nje Asistent Menaxher/e Dyqani eshte pergjegjes per menaxhimin e perditshem te dyqanit ne perputhje me politikat e pergjithshme te kompanise.Fokusi kryesor i tij eshte qe te permiresoje ecurine komerciale te dyqanit dhe te shtoje ne maksimum te ardhurat e kompanise.

DETYRAT DHE PĖRGJEGJĖSITĖ
• Pėrgjegjėsia pėr tė dorezuar planin vjetor ne xhiro dhe fitim para interesit dhe amortizimit;
• Menaxhimi dhe motivimi i skuadrės pėr tė rritur shitjet dhe pėr tė siguruar rendiment;
• Menaxhimi i niveleve te stoqeve sipas buxhetit dhe marrja e vendimeve kyce per kontrollin e stokut;
• Mbledhja, filtrimi dhe dėrgimi i porosive ditore;
• Kthimi i pėrgjigjes pėr ankesat dhe komentet e klientėve;
• Shėtitja sistematike nė terrenin e shitjeve, biseda me kolegėt dhe klientėt dhe identifikimi ose zgjidhja e ceshtjeve urgjente;
• Organizimi i trajnimeve pėr stafin e shitjeve;
• Pėrgatitja e punonjėsve tė dyqanit pėr tė pasur rendiment;
• Marrja me ceshtjet e stafit; intervistimi per pjesetare te rinj potencial pėr staf; pėrcjellja e vleresimeve dhe pasqyrimeve te ecurise;
• Organizimi i promocioneve nė nivel dyqani;
• Kontrolli i shpenzimeve operative mujore;
• Kujdesi per paraqitjen dhe ndjeshmėria pėr paraqitjen e jashtme dhe tė brendshme tė dyqanit;

KUALIFIKIMET DHE AFTĖSITĖ E KĖRKUARA

Edukimi:Tė ketė pėrfunduar Arsimin e Lartė (preferohen degė tė lidhura me Administrim Biznesi)

Eksperiencė Pune: Minimum 3 vjet pėrvoje pune nė shitje me pakicė;

Aftėsi:
• Njohuri tė mira tė gjuhės Angleze;
• Njohuri shumė tė mira tė Paketės MS Office (Word, Excel) Internet;
• Aftėsi organizative dhe menaxheriale;
• Aftėsi shume tė mira komunikuese dhe negociuese;
• Qėndrim analitik ndaj problemeve nė analizėn e shkaqeve dhe gjetjen e zgjidhjeve tė shpejta;
• Shumė i besueshėm, diskret dhe etik;
• Ndershmeri dhe integritet;
• Aftėsi nė zgjidhjen e konflikteve;
• Aftėsi nė organizim;
• Tė jetė i shoqėrueshėm me kolegėt dhe klientėt;
• I aftė tė punojė nė ekip.


Mirėpresim tė gjithė kandidatet e interesuar tė cilėt mund tė dėrgojnė aplikimin e tyre (letėr shoqėruese dhe CV) nė adresėn:rekrutime@dimensionhr.al;Ju informojmė se vetėm kandidatėt e pėrzgjedhur nga dokumentacioni i tyre do tė njoftohen pėr intervistė.


Afati i dorėzimeve tė CV-ve ėshtė deri mė 30 Gusht 2018

JU MIRĖPRESIM!Cel. : +355674647484