DIMENSION me njė experience 10 vjecare tė stafit tė saj nė Menaxhimin dhe Zhvillimin e Burimeve Njerezore, nėpėrmjet shėrbimeve tė ofruara pėcjell pėr tregun e punės vlerat mė tė mira profesionale.Jeni individe nė kėrkim tė karrieres tuaj apo kompani nė kėrkim tė stafit mė tė mirė pėr ekipin tuaj, na kontaktoni pėr tė bėrė zgjedhjen e duhur. Nė emėr tė njė kompanie tė suksesshme qė operon nė Shqipėri nė fushėn e prodhimit tė materialeve tė ndėrtimit, DIMENSION po kėrkon tė rekrutojė kandidatė nė pozicionin:

MENAXHER EKSPORTESH

FUNKSIONI BAZĖ DHE QĖLLIMI I PĖRGJEGJĖSIVE

Menaxheri i Eksporteve ndihmon nė planifikimi dhe zhvillimin e strategjive tė shitjeve ndėrkombėtare. Duke u fokusuar nė menaxhimin e marrėdhėnieve me klientin, hartimin e kontratave, si dhe organizimin pėr realizimin e shitjeve.


DETYRAT DHE PĖRGJEGJĖSITĖ

 • Studimi dhe analizimi i tregjeve ndėrokmbėtare me synim shtrirjen dhe zgjerimin e eksporteve tė kompanisė;
 • Zbatimi i strategjiesė sė pėrgjithshme tė eksporteve nė pėrputhje me strategjinė dhe objektivat e biznesit duke e detajuar nė plane veprimi mujore;
 • Rishikimi i ekzekutimit tė planit tė aktiviteteve pėr veprime korrigjuese tė mundshme;
 • Pėrgatitja e planeve tė veprimit dhe skeduleve pėr identifikimin e klientėve tė rinj dhe planifikimi i mėnyrės sė pėrqasjes sė kontakteve tė reja;
 • Informimi i klientėve potencialė nė lidhje me shėrbimet, produktet, ofertat. Propozimi i ofertave tė personalizuara pėr klientėt;
 • Negocimi me klientin pėr termat dhe kushtet, mbyll kontratėn dhe informon atė pėr tė drejtat edhe detyrimet qė lindin me nėnshkrimin e kontratės.
 • Propozon pėrshtatjen e produktit tė kompanisė sipas ndryshimeve dhe kėrkėsave tė tregut pėrkatės;
 • Siguron zbatimin me korrektėsi tė kontratės me klientin;
 • Kryerja e detyrave tė tjera tė caktuara;


KUALIFIKIMET DHE AFTĖSITĖ E KĖRKUARA

Edukimi: Tė ketė pėrfunduar arsimin e lartė nė profilin menaxhim biznesi;

Eksperiencė Pune: Kandidati duhet tė ketė eksperiencė paraprake me shitjen e produkteve (preferohet nė tregjet ndėrkombėtare);

Aftėsi:

 • Njohje tė mira nė Shitje, duke pėrfshirė rritjen e ofertės sė produkteve dhe pėrfitimet nga shitjet;
 • Njohuri shumė tė mira tė gjuhės angleze;
 • Aftėsi tė mira ndėrveprimi nė biznes dhe shitje:
 • Aftėsi tė shkėlqyera nė komunikim si gojarisht dhe nėpėrmjet kanaleve tė tjera tė kominikimit, me palėt e interesuara dhe me tė gjithė operatorėt;
 • Aftėsi tė mira negociuese nė mbyllje kontratash;
 • Punėtor, kėmbėngulės, dhe i besueshėm;
 • Pozitiv dhe entuziast;
 • I orientuar dhe me fokus tė qartė, cilėsi tė larta dhe tė jetė familjar me biznesin;
 • I matur, i besueshėm dhe profesional nė marrėdhėniet me ekzekutivėt e Kompanisė;
 • Tė ketė aftėsi tė mira komunikimi dhe tė dijė tė bėhet pjesė e grupit;
 • Tė ketė leje drejtimi;
 • Njohuri tė mira tė programevė tė paketės Office;


Mirėpresim tė gjithė kandidatet e interesuar tė cilėt mund tė dėrgojnė aplikimin e tyre (letėr shoqėruese dhe CV) nė adresėn: rekrutime@dimensionhr.al;

Ju informojmė se vetėm kandidatėt e pėrzgjedhur nga dokumentacioni i tyre do tė njoftohen pėr intervistė.

Afati i dorėzimeve tė CV-ve ėshtė deri mė 30 Gusht 2018


JU MIRĖPRESIM!


Cel. : +355674647484