devinf.com
kliko

 1. Standart 053-Tirane,Shitet Ambjent Biznesi(ish-Apart)Kati I,Sip.70m²,Cmimi 180'000euro,Blv.

  Shitet:Si Sipėrfaqe tregtare/ish-apartament 1+1, plus shtesa me sipėrfaqe totale 70.5m2, nė katin I, pėrdhes, buzė trotuarit, nė njė Pallat ekzistues 5-katėsh, i cili gjendet nė krahun e djathtė, pasi kalon ish-Ministrinė Shėndetėsisė/ Drejtorinė e Policise Shtetit, 70m para Urės sė Brryllit/afėr autobebi ose pėrballė Ministrisė sė Jashtme.
  Nė njė zonė mjaft tė preferuar, dhe me shumė avantazhe.
  Kjo ėshtė njė ndėr mė tė preferuara dhe bėn pjesė nė zonat mė kryesore dhe qendrore tė Tiranės, shumė afėr qendrės Tiranės, e cila ndodhet buzė unazės qendrore tė Tiranės, nė anė tė Blv."Bajram Curri", e cila ėshtė njė zonė e vjetėr dhe akualisht vlerėsohet, si njė ndėr zonat mė tė preferuara pėr banim nga ana ambjentale, ekologjike, hapėsirave, e cila ėshtė nė pjesėn e ngritur, me pak pjerrėsi dhe ėshtė afėr malit tė Dajtit. Pas viteve 1990, katet e para tė ndėrtesave buzė bulevardit(unazės) u kthyen nė sipėrfaqe tregtare, duke i dhene shumė gjallėri unazės dhe zonės, ku edhe sot vazhdojne tė kryejnė funksione tė shumėllojshme komerciale. Nė zonė gjenden disa institucione tė qeverisė qendrore si: Drejtoria e Policisė sė Shtetit, Ministria e Punėve tė Jashtme, Materniteti "Koēo Glozheni", QKB/QKL... etj, duke i shtuar vlerat. Kjo bėn pjesė nė zonat mė kryesore tė Tiranės, e mirė pozicionuar, e integruar dhe lehtėsisht e aksesueshme nga tė gjitha drejtimet e hyrje/daljeve tė Tiranės.
  Pallat Ekzistues 5-katėsh me tulla tė kuqe, i suvatuar, me xoklaturė (ngritur nga toka mbi 1m), ndėrtuar rreth viteve 1985-1986, i pozicionuar buzė Unazės-Lanės, me pamje nga veri-perėndimi dhe Lindje/Jug-Lindje,duke filluar nga ish-ndėrtesa Min.Shėndetėsisė/ose Drejtoria e Pėrgjithshme e Policisė dhe i shtrirė linjėn e parė, buzė trotuarit/Unazės-Lanės, nė Blv.Bajram Curri (pėrballė Min. Jashtme). Pallati ėshtė me tulla tė kuqe tė plota, muret e jashtme dhe mbajtėse tė gjėra (40-50cm), pallati nga jashtė ėshtė i suvatuar, me shkallė tė bollshme, me dritė natyrale. Pallati ka dy disa hyrje nga para (trotuari-unaza) dhe disa nga pjesa e pasme (ku gjenden 1-kopėsht fėmijėsh e 1-ēerdhe), nė ēdo kat, ka nga 3-apartamente, pallati ėshtė i mirė-mbajtur. Nga pjesa e pasme e pallatit janė bėrė disa shtesa nė anėsore, tashmė te legalizuara dhe apartamentet janė zgjeruar mbi 20m2.
  Apartamenti/sipėrfaqja tregtare 51m2+19.5m2 =70,5m2 , nė katin e I, pėrdhes, me sipėrfaqe ekzistuese 51m2 dhe shtesa prej 19.5m2, tė cilat janė tė integruara. Apartamenti/Sipėrfaqa tregtare ėshtė me pamje nga tė dyja anėt (Veri-Perendim)/unaza-Lana dhe nga jug-lindja(pjesa mbrapa). Nga ana e unazės-Lanės ngjitesh me 4-shkallė pėr tė hyrė nė sipėrfaqen tregtare, si dhe pjesa e pasme me 3-shkallė.
  Apartamenti ėshtė i ndarė nė dy pjesė kryesore, -Pjesa ballore nga ana trotuarit-Lanės, e cila ėshtė sipėrfaqe tregtare dhe shfrytėzohet si e tillė dhe -Pjesa e pasme, e cila pėr momentin funksionon dhe shfrytėzohet si apartament banimi. Pjesa ballore-tregtare zė rreth 30m2 dhe pėrbėhet nga pjesa funksionale tregtare dhe tualeti, ndėrsa pjesa e pasme, apartamenti pėrbėhet nga njė dhomė gjumi, pjesa e ndėnjes me kuzhinė dhe njė banjo.Tė dyja pjesėt janė tė restauruara, pra suvatim i ri, mureve dhe tavani, shtrimi me pllaka, si dhe instalimet elektrike dhe hidraulike tė reja. Poshtė apartamentit tė banimit dhe me hyrje nga mbrapa gjendet edhe njė bodrum prej 50m2, i cili ėshtė komplet i thatė dhe me mundėsi praktike shfrytėzimi nga apartamenti mbi tė, si nga para pallatit dhe nga pjesa mbrapa.
  Gjitashtu, ekziston edhe njė mundėsi,ku sipėrfaqes prej 70m2, dhe mund ti shtohet edhe njė sipėrfaqe ballore/fasadė rreth 20m2 dhe e gjithė fasada, buzė trotuarit shkon rreth 9m e gjėrė, dhe prona merrė njė formė katrore me njė sipėrfaqe rreth 90m2 dhe me mundėsi pėr tu bėrė 2-Njėsi/Prona me nga 45m2, tė cilat mund tė jenė me dy pamje nga Lana/Trotuari dhe nga mbrapa. Gjithashtu edhe bodrumi, i cili ėshtė i pastėrt dhe i thatė gjendet poshtė Njėsive/Pronės, ka njė sipėrfaqe
  50m2 dhe qė mund ti hapet derė/shkallė zbritėse nga para/trotuari, pėrveē hyrjes sė rregullt nga mbrapa.
  Shfrytėzimi i mėparshėm e aktual: Prej shumė vitesh, si dhe aktualisht kjo hapėsirė (apartament plus shtresė) ėshtė pėrdorur si sipėrfaqe tregtare pjesa ballore, ndėrsa pjesa e pasme ėshtė shfrytėzuar si apartament banimi. Tė dyja pjesėt janė aktualisht me qera dhe tė dyja sė bashku gjenerojne mbi 70mijė lek tė reja nė muaj.
  Destinacionet: Kjo pronė pėr pozicionin qė ka mund tė shfrytėzohet pėr shumė drejtime nė rast se rikonstruktohet: pėr shėrbime famaceutike, pėr shėrbime financiare dhe bankare, pėr shėrbime noteriale dhe studio tė ndryshme ligjore, kontabiliteti etj.
  Dokumentacioni: Tė dyja pjesėt -Apartamenti banimit dhe -Sipėrfaqa tregtare janė me dokumentacion tė rregullt, Ēertifikatė Pronėsie.
  Ēmimi i Shitjes: Apartamenti bashkė me Njėsinė tregtare (51+19)=70m2 , shitet me 180'000 euro(€), shiten bashkė me kontratat e qerasė.
  Adresa:Nė Blv."Bajram Curri", Pallati nr.258, buzė trotuarit-Lanės, segmenti nga Drejtoria e Policisė sė Shtetit/ish-Min.Shėndetėsisė deri tek kryqėzimi/Ura e Brrylit/afėr autobebi/ose pėrballe Ministrisė sė Jashtėme. adgss
  Cel:0696281433 adgss
  ************************************************** **
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė Tiranė
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180526_151810.jpg
S: 486
Madhesia: 46.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180526_151848.jpg
S: 237
Madhesia: 46.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180526_151946.jpg
S: 226
Madhesia: 35.8 KB