devinf.com
Kliko

 1. Standart Tirane,Shitet Apartament + Sip.Tregtare(51+19)=70m²,Kati I-rė, buzė troturar/Lanės, Cmim180'000euro,diskutush, Blv.B.Curri,Pallat 5-kat, segment D.Policisė Shtetit/ ish-Min.Shėndetsis → te Ura Brrylit

  Shitet Apartament si Sipėrfaqe tregtare/ish-apartament 1+1, plus shtesa me sipėrfaqe pėrgjithshme 70.5m2, nė katin I, pėrdhes, buzė trotuarit, nė njė Pallat ekzistues 5-katėsh, i cili gjendet nė krahun e djathtė, pasi kalon ish-Ministrinė Shėndetėsisė/Drejtorinė e Policise Shtetit, 70m para Urės sė Brryllit/autobebit/ose pėrballė Ministrisė sė Jashtme. Nė njė zonė mjaft tė preferuar, dhe me shumė avantazhe.
  Zona: Kjo ėshtė njė ndėr zonat mė tė preferuara dhe bėn pjesė nė zonat mė kryesore dhe qendrore tė Tiranės, shumė afėr qendrės Tiranės, e cila ndodhet buzė unazės qendrore tė Tiranės, nė anė tė Blv."Bajram Curri", e cila ėshtė njė zonė e vjetėr dhe akualisht vlerėsohet, si njė ndėr zonat mė tė preferuara pėr banim nga ana ambjentale, ekologjike, hapėsirave, e cila ėshtė nė pjesėn e ngritur, me pak pjerrėsi dhe ėshtė afėr malit tė Dajtit. Pas viteve 1990, katet e para tė ndėrtesave buzė bulevardit(unazės) u kthyen nė sipėrfaqe tregtare, duke i dhene shumė gjallėri unazės dhe zonės, ku edhe sot vazhdojne tė kryejnė funksione tė shumėllojshme komerciale. Nė zonė gjenden disa institucione tė qeverisė qendrore si: Drejtoria e Policisė sė Shtetit, Ministria e Punėve tė Jashtme, Materniteti "Koēo Glozheni", QKB/QKL... etj, duke i shtuar vlerat. Kjo bėn pjesė nė zonat mė kryesore tė Tiranės, e mirė pozicionuar, e integruar dhe lehtėsisht e aksesueshme nga tė gjitha drejtimet e hyrje/daljeve tė Tiranės.
  Pallat Ekzistues 5-katėsh me tulla tė kuqe, i suvatuar, me xoklaturė (ngritur nga toka mbi 1m), ndėrtuar rreth viteve 1985-1986, i pozicionuar buzė Unazės-Lanės, me pamje nga veri-perėndimi dhe Lindje/Jug-Lindje,duke filluar nga ish-ndėrtesa Min.Shėndetėsisė/ose Drejtoria e Pėrgjithshme e Policisė dhe i shtrirė linjėn e parė, buzė trotuarit/Unazės-Lanės, nė Blv.Bajram Curri (pėrballė Min. Jashtme). Pallati ėshtė me tulla tė kuqe tė plota, muret e jashtme dhe mbajtėse tė gjėra (40-50cm), pallati nga jashtė ėshtė i suvatuar, me shkallė tė bollshme, me dritė natyrale. Pallati ka dy disa hyrje nga para (trotuari-unaza) dhe disa nga pjesa e pasme (ku gjenden 1-kopėsht fėmijėsh e 1-ēerdhe), nė ēdo kat, ka nga 3-apartamente, pallati ėshtė i mirė-mbajtur. Nga pjesa e pasme e pallatit janė bėrė disa shtesa nė anėsore, tashmė te legalizuara dhe apartamentet janė zgjeruar mbi 20m2.
  Apartamenti/sipėrfaqja tregtare 51m2+19.5m2 =70,5m2 , nė katin e I, pėrdhes, me sipėrfaqe ekzistuese 51m2 dhe shtesa prej 19.5m2, tė cilat janė tė integruara. Apartamenti/Sipėrfaqa tregtare ėshtė me pamje nga tė dyja anėt (Veri-Perendim)/unaza-Lana dhe nga jug-lindja(pjesa mbrapa). Nga ana e unazės-Lanės ngjitesh me 4-shkallė pėr tė hyrė nė sipėrfaqen tregtare, si dhe pjesa e pasme me 3-shkallė.
  Apartamenti ėshtė i ndarė nė dy pjesė kryesore, -Pjesa ballore nga ana trotuarit-Lanės, e cila ėshtė sipėrfaqe tregtare dhe shfrytėzohet si e tillė dhe -Pjesa e pasme, e cila funksionon dhe shfrytėzohet si apartament banimi. Pjesa ballore-tregtare zė rreth 30m2 dhe pėrbėhet nga pjesa funksionale tregtare dhe tualeti, ndėrsa pjesa e pasme, apartamenti pėrbėhet nga njė dhomė gjumi, pjesa e ndėnjes me kuzhinė dhe njė banjo. Tė dyja pjesėt janė tė restauruara, pra suvatim i ri, mureve dhe tavani, shtrimi me pllaka, si dhe instalimet elektrike dhe hidraulike tė reja. Poshtė apartamentit tė banimit dhe me hyrje nga mbrapa gjendet edhe njė bodrum prej 50m2, i cili ėshtė komplet i thatė dhe me mundėsi praktike shfrytėzimi nga apartamenti mbi tė, si nga para pallatit dhe nga pjesa mbrapa.
  Gjitashtu, ekziston edhe njė mundėsi, ku sipėrfaqes prej 70m2
  , dhe mund ti shtohet edhe njė sipėrfaqe ballore/fasadė rreth 20m2 dhe e gjithė fasada, buzė trotuarit shkon rreth 9m e gjėrė, dhe prona merrė njė formė katrore me njė sipėrfaqe rreth 90m2 dhe me mundėsi pėr tu bėrė 2-Njėsi/Prona me nga 45m2.
  Shfrytėzimi i mėparshėm e aktual: Prej shumė vitesh, si dhe aktualisht kjo hapėsirė (apartament plus shtresė) ėshtė pėrdorur si sipėrfaqe tregtare pjesa ballore, ndėrsa pjesa e pasme ėshtė shfrytėzuar si apartament banimi. Tė dyja pjesėt janė aktualisht me qera dhe tė dyja sė bashku gjenerojne mbi 70mijė lek tė reja nė muaj.
  Destinacionet: Kjo pronė pėr pozicionin qė ka mund tė shfrytėzohet pėr shumė drejtime nė rast se rikonstruktohet: pėr shėrbime famaceutike, pėr shėrbime financiare dhe bankare, pėr shėrbime noteriale dhe studio tė ndryshme ligjore, kontabiliteti etj.
  Dokumentacioni: Tė dyja pjesėt -Apartamenti banimit dhe -Sipėrfaqa tregtare janė me dokumentacion tė rregullt, Ēertifikatė Pronėsie.
  Ēmimi i Shitjes: Apartamenti bashkė me Njėsinė tregtare (51+19)=70
  m2 , shitet me 180'000 euro(€), shiten bashkė me kontratat e qerasė.
  Adresa:Nė Blv."Bajram Curri", Pallati nr.258, buzė trotuarit-Lanės, segmenti nga Drejtoria e Policisė sė Shtetit/ish-Min.Shėndetėsisė(pranė autobebit) deri tek kryqėzimi/Ura e Brrylit ose pėrballe Ministrisė sė Jashtėme. adgss
  Cel:0696281433 adgss
  *******************************
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė Tiranė
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180526_151810.jpg
S: 702
Madhesia: 46.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180526_151848.jpg
S: 280
Madhesia: 46.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180526_151946.jpg
S: 286
Madhesia: 35.8 KB