DIMENSION me njė experience 10 vjecare tė stafit tė saj nė Menaxhimin dhe Zhvillimin e Burimeve Njerezore, nėpėrmjet shėrbimeve tė ofruara pėcjell pėr tregun e punės vlerat mė tė mira profesionale. Jeni individe nė kėrkim tė karrieres tuaj apo kompani nė kėrkim tė stafit mė tė mirė pėr ekipin tuaj, na kontaktoni pėr tė bėrė zgjedhjen e duhur. Nė emėr tė njė kompanie tė suksesshme qė operon nė Shqipėri, nė fushėn e tregtisė dhe ndėrtimit, DIMENSION po kėrkon tė rekrutojė kandidatė nė pozicionin:
MENAXHER PĖR BURIMET NJERĖZORE

FUNKSIONI BAZĖ DHE QĖLLIMI I PĖRGJEGJĖSIVE
Pėrgatit dhe zhvillon funksionimin e tė gjitha programeve dhe funksioneve tė Burimeve Njerėzore, pėrgatit strategjitė pėr trajnimin, zhvillimin e personelit, matjen e performancės, pėrgatitjen e procedurave pėr administrimin e personelit nė pėrputhje me ligjet nė fuqi, jep asistencė teknike menaxhimit tė kompanisė dhe staff-it ekzekutiv, interpreton dhe siguron mbėshtetjen nė standartet e Ligjit Shqiptar tė Punėsimit.

DETYRAT DHE PĖRGJEGJĖSITĖ
• Drejton funksionet menaxhuese tė Burimeve Njerėzore pėr Kompaninė pėrfshirė rekrutimin, ndarjen e detyrave nė personel, trajnimin dhe zhvillimin, vleresimet e performancės, praktikat e panaireve tė punėsimit, asistencė ndaj punonjėsve;
• Menaxhon praktikat administrimit dhe kompensimit pėr punonjėsit (kontratat, pagat, shpėrblimet etj ) dhe marrėdhėniet me ZP, inspektoriatin e punės etj.
• Zbaton, interpreton dhe monitoron zbatimin nė pėrputhje me Kodin e Punės dhe me politikat e Grupit tė procedurave tė brendshme tė Burimeve Njerėzore;
• Zhvillon dhe monitoron buxhetin dhe burimet e tjera qė i janė caktuar departamentit tė Burimeve Njerėzore;
• Zhvillon apo modifikon rregulla, politika apo standarte, ndjek ndryshimet e legjislacionit nė fuqi dhe aplikon ndryshimet;
• Siguron pėrputhje me Ligjet Shtetėrore tė aplikuara nė rregulloret dhe /ose rregullat e kompanisė, standartet dhe udhėzimet etj.
• Funksionon dhe punon pro-aktivisht me menaxherėt pėr tė zhvilluar strategji pėr zgjidhjen e problemeve nė Burimet Njerėzore;
• Supervizon dhe kėshillon stafin pėr tu pėrqasur sa mė shumė me vlerat e kompanisė, pėr tė rritur frymėn e grupit, komunikimin dhe arritjen e objektivave;
• Udhėheq procesin pėr rishikimin e pėrshkrimeve tė punės, monitorimin e detyrave dhe ngarkesės sė punonjėsve;
• Bėn gjykimin final me pėrgjegjėsi pėr vendime tė ndryshme tė menaxhimit tė BNj.
• Kryerja e detyrave tė tjera tė caktuara;


KUALIFIKIMET DHE AFTĖSITĖ E KĖRKUARA
Edukimi: Arsim i lartė;

Eksperiencė Pune
: Eksperiencė nė formulimin e politikave, nė zhvillimin dhe zbatimin e strategjive tė reja dhe procedurave. Preferohet mbi 6 vjet eksperiencė nė funksionet e menaxhimit tė BNJ;

Aftėsi:

• Tė ketė njohuri teknike nė lidhje me sa mė poshtė:
• Parimet, teoritė dhe praktikat e marrėdhėnieve me punonjėsin;
• Parime, teori dhe praktika tė menaxhimit tė burimeve njerėzore;
• Parime, teori dhe teknika tė klasifikimit tė punės dhe/ose analiza pune;
• Aktet standarte tė legjislacioni tė punėsimit;
• Parime, teori dhe praktika tė rekrutimit dhe pėrzgjedhjes;
• Parime, teori dhe praktika tė trajnimit dhe zhvillimit tė punonjėsve;
• Parime, teori dhe praktika tė vlerėsimit tė punonjėsve;
• Aftėsi nė zhvillimin e buxheteve tė burimeve njerėzore;
• Aftėsi pėr tė zhvilluar dhe percjellė prezantime;
• Aftėsi ndėrpersonale, komunikim, professional verbal dhe tė shkruar;
• Aftėsi pėr tė komunikuar dhe ndėrvepruar me drejtuesit dhe punonjėsit e tė gjitha niveleve;
• Aftėsi pėr tė motivuar ekipet dhe pėr tė menaxhuar nė tė njejtėn kohė projekte tė ndryshme;
• Aftėsi pėr tė kontrolluar tė tjerėt duke u caktuar/drejtuar punėn, drejtuar vlerėsime tek punonjėsit, trajnime tė staff-it dhe zhvillim, duke marrė veprime tė pėrshtatshme disiplinuese/korrektuese etj;
• Aftėsi shumė tė mira nė programet kompjuterike, paketen office etj;
• Aftėsi pėr tė pėrdorur sisteme tė automatizuara tė burimeve njerėzore;
• Komunikon me njerėzit me njė sjellje qė tregon, ndjeshmėri, takt dhe profesionalizėm;
• Vlerėson informacionin ndaj njė vendosje standartesh;
• Aftėsi shumė tė mira nė gjuhėn angleze;
Mirėpresim tė gjithė kandidatet e interesuar tė cilėt mund tė dėrgojnė aplikimin e tyre (letėr shoqėruese dhe CV) nė adresėn:rekrutime@dimensionhr.al;Ju informojmė se vetėm kandidatėt e pėrzgjedhur nga dokumentacioni i tyre do tė njoftohen pėr intervistė.


Afati i dorėzimeve tė CV-ve ėshtė deri mė 30 Korrik 2018

JU MIRĖPRESIM!
DIMENSION sh.p.k .Blvd ”Gjergj Fishta “ Pallati Delta shk.1,kati i 4 ǀ Tirane ǀ Albania Office
Tel: +35542255506 ǀ www.dimensionhr.al