devinf.com

 1. Standart 082-Tirane,Jepet me Qera, Vile+Oborr,Sip.440m2,Sip banimi 133m2,Pjesa Ndėnjes, 2-dhoma gjumi,verande, Qeraja 800 euro/muaj,nė Rr.Kokonozėve-krahu K.Priftit/Artistike-Porcelan

  ME QERA: Vilė/Shtėpi banimi e rrethuar, me portė tė madhe, aktualisht 1-katėshe, ndėrtesė e re, me sip.trualli 410m2, dhe sip. banimi133m2, me 2-dhoma gjumi,–pjesa ndėnjes/sogiorno, bashkė me kuzhinėn mjaft e bollshme, korridor tė brendshėm, njė banjo, me verandė dhe oborr tė mirė-sistemuar, gjelbėruar, nė tė cilin parkohen 5-autovetura, me vendodhje tek rr."Kokonozėve-drejtimi K.Priftit"/rrugica "Zef Kolombo", 400m (5-min nė kėmbė stac-autobuzit)nga Pocelani/tv-Klan/rr."Xhanfize Keko" dhe 2-km (7min auto) nga kryqėzimi i Unazės me Rr."Hoxha Tahsim"/ ose Urėn e Brrylit Tiranė.
  Shtėpi/Vilė 1-katėshe, mbi njė sip.trualli 410m2,me oborr, e rrethuar me avlli (mur tulle e kangjella), me njė portė tė madhe hyrėse nė oborr. Pjesa mė e madhe e oborrrit gjendet pėrpara Vilės, i shtruar me beton ku mund tė parkohen deri nė 5-autovetura. Pjesa e pėrparme (oborri) e Vilės dhe 2-anėsoret janė tė gjelbėruara me pemė (agrume-portokalle) dhe hardhi rrushi (formė tende/pjergulle) duke krijuar njė ambjent tė kėndshėm e tė freskėt.
  -Terreni i Vilės ėshtė me pak pjerrėsi pėr largimin e ujėrave sipėrfaqėsorė dhe nga niveli i oborrit pėr nė verandėn e Vilės ngjitesh me 3-shkallė.
  Shtėpia/Vila ėshtė konceptuar/parashikuar qė nė ndėrtimin e themeleve pėr tė qėnė me 2-kate dhe njė papafingo, ndėrsa aktualisht ėshtė me njė kat dhe tarraca ka termo e hidro-izolim. Pėrreth Vilės ka edhe disa ambjente ndihmėse, si dhe mund tė shfrytėzohet lehtėsisht edhe tarraca, pasi ngjitja nė tė ėshtė me shkallė tė brendshme.
  Infrastruktura e rrugėve nė zonė dhe mikro-zone, deri tek Vila ėshtė komplet e re, sistemuar, me ndriēim dhe e pastėr.
  Planimetria e sipėrfaqes banimit 133m2 pėrbėhet: -Nga oborri me 3 shkallė ngjitesh nė hollin pėrpara, pėr tė vijuar nė 3-drejtime:
  -nė verandėn nė formė llozhe e bollshme, me pamje nga oborri/lindja e jug-lindja,
  -nė tarracė ku ngjitesh me shkallė tė brendshme tė mbyllura, me dritė natyrale,
  - drejtimi tjetėr nė brendėsi tė sipėrfaqes sė banimit katit parė.

  Pasi hyn nga njė derė e madhe gjendesh nė korridorin e gjėrė e tė hapur, nė tė majtė gjenden dy-dhoma gjumi tė bollshme, tė mobiluara, me dritare nga lindja/Dajti. Nė vazhdim tė koridorit pėrballė gjendet banjo-dush, e bollshme, kompletuar me dritare nga veri-perėndimi.
  -Pjesa e ndėnjes/sogiorno me kuzhinė-ngrėnie/zonė mė vehte, gjendet nė tė majtė tė koridorit dhe ėshtė mjaft e bollshme me dritare nga lindja/jug-lindja (oborri) dhe nga perėndimi. Kuzhina me hapėsirėn/tavolinė e ngrėnies ėshtė e kompletuar me tė gjitha paisjet, pėrfshirė dhe lavastovilje, edhe kėndi i ndėnjes ėshtė i mobiluar me kolltuqe.

  Shtėpia/Vila nga brenda ėshtė e bollshėm, me hapėsira tė lirshme funksionale, me kubaturė tė lartė, tė gjitha pjesėt me dritė dhe ajrosje natyrale, shtruar me pllaka cilėsore ngjyrė bezhė tė hapur pjesėt e pėrbashkėta dhe nė mjaltė dhomat e gjumit, me dyer tė brendshme dhe dritare dura-alumin, tė bardha e me xham, muret tė drejta suvatuara e lyera ngjyra tė hapura (bezhė, bojė-qielli etj) dhe tavanet ngjyrė e bardhė.
  Shtėpia/Vila ėshtė e fresket nė verė dhe e ngrohtė nė dimėr, e sigurtė, me perimetėr tė pėrcaktuar dhe rrethuar, dritaret dyert tė pėrforcuara, dhomat e gjumit dhe pjesa e ndėnjes me kondicioner, me pajisje elektro-shtepiake cilėsore, kuzhinė cilėsore etj.
  Pėrdorimi i mėparshėm e aktual:Kjo Vilė/Shtėpi ėshtė shfrytėzuar nga tė zotėt qė nga momenti i ndėrtimit dhe deri tani. Aktualisht kjo hapėsirė e madhe banohet nga njė person dhe pėr kėtė kėrkohet lėshimi me qera.
  Preferencat/Jepet me qera: Pėr ēifte tė rinjsh, pėr familjare, pėr tė huaj...etj. Paguhen 2-muaj garanci/depo, qė nė fillim dhe vlera e qerasė sė muajit tė parė, ndėrsa qeraja mujore nė vazhdim paguhet nė fillim muajit, brenda datės 5-sė tė ēdo muaji. Lejohen kafshėt shtėpiake kryesisht qentė.
  Qeraja Mujore: ėshtė 800 euro/muaj, pėrjashtuar shpenzimit korrente ujė, drita, tarifat e shėrbimi etj, qė pėrballohen nga qeramarrėsi.
  Dokumentacioni: Pėr Qeranė mbahet kontratė qeraje.
  Adresa:Rr."Kokonozėve, nga krahu i Kodrės Priftit"/rrugica "Zef Kolombo", 400 m nga Pocelani/Rr."Xhanfize Keko" dhe 2-km (7min auto) nga kryqėzimi i Unazės qėndrore me Rr."Hoxha Tahsim"/ose Urėn e Brrylit,si dhe 400m nga TV-Klan(ish-Kinostudio) Tirane. adgss
  Cel:0696281433 adgss

  *******************************
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė Tirane
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180510_130026.jpg
S: 1542
Madhesia: 55.5 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180510_130018.jpg
S: 678
Madhesia: 57.5 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180510_131624.jpg
S: 676
Madhesia: 22.5 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180510_130324.jpg
S: 643
Madhesia: 25.7 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180510_131009.jpg
S: 651
Madhesia: 93.0 KB