DIMENSION me njė experience 10 vjecare tė stafit tė saj nė Menaxhimin dhe Zhvillimin e Burimeve Njerezore, nėpėrmjet shėrbimeve tė ofruara pėcjell pėr tregun e punės vlerat mė tė mira profesionale.Jeni individe nė kėrkim tė karrieres tuaj apo kompani nė kėrkim tė stafit mė tė mirė pėr ekipin tuaj, na kontaktoni pėr tė bėrė zgjedhjen e duhur.

Nė emėr tė njė kompanie tė suksesshme qė operon nė Shqipėri nė fushėn e shitjes sė produkteve elekteronike,
DIMENSION po kėrkon tė rekrutojė kandidatė nė pozicionin
:

MENAXHER DYQANI (KAVAJE)
FUNKSIONI BAZĖ DHE QĖLLIMI I PĖRGJEGJĖSIVEMenaxher/e Dyqani ėshtė pėrgjėgjės pėr menaxhimin e pėrditshėm tė dyqanit nė pėrputhje me politikat e pėrgjithshme tė kompanisė.

DETYRAT DHE PĖRGJEGJĖSITĖ
 • Menaxhimi dhe motivimi i skuadrės pėr tė rritur shitjet dhe pėr tė sigurur rendiment;
 • Menaxhimi i niveleve tė stokut sipas buxhetit dhe marrja e vendimeve kyēe pėr kontrollin e stokut;
 • Mbledhja, filtrimi dhe dėrgimi i porosive ditore;
 • Tė pėrballojė me profesionalizmin e kėrkuar prej pozicionit ankesat dhe komentet e klienteve duke respektuar procedurat e kompanise;
 • Tė studiojė nė mėnyrė sistematike terrenin e shitjeve;
 • Tė bashkėpunojė me kolegėt dhe klientėt; identifikimi dhe/ose zgjidhja e ēėshtjeve urgjente;
 • Organizimi i trajnimeve pėr stafin e shitjeve;
 • Pėrgatitja e punonjėsve tė dyqanit pėr tė pasur rendiment;
 • Angazhim nė ēeshtjet e stafit; intervistimi pėr pjestarė tė rinj potencial pėr staf;
 • Ndjekja e vlerėsimeve dhe pasqyrimeve tė ecurisė sė stafit nėn varėsi;
 • Organizimi i promocioneve nė nivel dyqani;
 • Kontrolli i shpenzimeve operative mujore;
 • Kujdesi pėr paraqitjen e jashtme dhe tė brendshme tė dyqanit;
 • Pjesėmarrja nė takimet mujore pėr shitjet;
 • Organizimi i takimeve sistematike me pėrgjegjėsit e sektorėve dhe stafin e shitjeve;
 • Dhėnia e feedback-ut tek zyrat qėndrore;
 • Rregjistrimi i rezultateve tė shitjeve dhe analizės sė ecurisė;


KUALIFIKIMET DHE AFTĖSITĖ E KĖRKUARA
Edukimi: Tė ketė pėrfunduar arsimin e lartė (preferohet Fakulteti Ekonomik nė profilin Menaxhim);

Eksperiencė Pune: Eksperiencė ne pune tė ngjashme, (preferohet 2-3 vjet)

Aftėsi:
 • Njohuri tė mira tė gjuhės Angleze;
 • Njohuri shumė tė mira tė Paketės MS Office (Word, Excel) Internet;
 • Aftėsi organizative dhe menaxheriale;
 • Aftėsi shume tė mira komunikuese dhe negociuese;
 • Qėndrim analitik ndaj problemeve nė analizėn e shkaqeve dhe gjetjen e zgjidhjeve tė shpejta;
 • Shumė i besueshėm, diskret dhe etik;
 • Ndershmeri dhe integritet;
 • Aftėsi nė zgjidhjen e konflikteve;
 • Aftėsi nė organizim;
 • Tė jetė i shoqėrueshėm me kolegėt dhe klientėt;
 • I aftė tė punojė nė ekip.


Mirėpresim tė gjithė kandidatet e interesuar tė cilėt mund tė dėrgojnė aplikimin e tyre (letėr shoqėruese dhe CV) nė adresėn: rekrutime@dimensionhr.al
Ju lutemi specifikoni kodin e pozicionit nė titullin e emailit tė aplikimit qė do tė dėrgoni.

Ju informojmė se vetėm kandidatėt e pėrzgjedhur nga dokumentacioni i tyre do tė njoftohen pėr intervistė.

Afati i dorėzimeve tė CV-ve
ėshtė deri mė 20 Korrik 2018 JU MIRĖPRESIM!

Cel. : +355674647484