DIMENSION me njė experience 10 vjecare tė stafit tė saj nė Menaxhimin dhe Zhvillimin e Burimeve Njerezore, nėpėrmjet shėrbimeve tė ofruara pėcjell pėr tregun e punės vlerat mė tė mira profesionale.
Jeni individe nė kėrkim tė karrieres tuaj apo kompani nė kėrkim tė stafit mė tė mirė pėr ekipin tuaj, na kontaktoni pėr tė bėrė zgjedhjen e duhur. Nė emėr tė njė kompanie tė suksesshme qė operon nė Shqipėri nė fushėn e shitjes sė produkteve elekteronike, DIMENSION po kėrkon tė rekrutojė kandidatė nė pozicionin:

MENAXHER DYQANI (KAVAJE)1805213

FUNKSIONI BAZĖ DHE QĖLLIMI I PĖRGJEGJĖSIVE

Menaxher/e Dyqani ėshtė pėrgjėgjės pėr menaxhimin e pėrditshėm tė dyqanit nė pėrputhje me politikat e pėrgjithshme tė kompanisė.

DETYRAT DHE PĖRGJEGJĖSITĖ

 • Menaxhimi dhe motivimi i skuadrės pėr tė rritur shitjet dhe pėr tė sigurur rendiment;
 • Menaxhimi i niveleve tė stokut sipas buxhetit dhe marrja e vendimeve kyēe pėr kontrollin e stokut;
 • Mbledhja, filtrimi dhe dėrgimi i porosive ditore;
 • Tė pėrballojė me profesionalizmin e kėrkuar prej pozicionit ankesat dhe komentet e klienteve duke respektuar procedurat e kompanise;
 • Tė studiojė nė mėnyrė sistematike terrenin e shitjeve;
 • Tė bashkėpunojė me kolegėt dhe klientėt; identifikimi dhe/ose zgjidhja e ēėshtjeve urgjente;
 • Organizimi i trajnimeve pėr stafin e shitjeve;
 • Pėrgatitja e punonjėsve tė dyqanit pėr tė pasur rendiment;
 • Angazhim nė ēeshtjet e stafit; intervistimi pėr pjestarė tė rinj potencial pėr staf;
 • Ndjekja e vlerėsimeve dhe pasqyrimeve tė ecurisė sė stafit nėn varėsi;
 • Organizimi i promocioneve nė nivel dyqani;
 • Kontrolli i shpenzimeve operative mujore;
 • Kujdesi pėr paraqitjen e jashtme dhe tė brendshme tė dyqanit;
 • Pjesėmarrja nė takimet mujore pėr shitjet;
 • Organizimi i takimeve sistematike me pėrgjegjėsit e sektorėve dhe stafin e shitjeve;
 • Dhėnia e feedback-ut tek zyrat qėndrore;
 • Rregjistrimi i rezultateve tė shitjeve dhe analizės sė ecurisė;


KUALIFIKIMET DHE AFTĖSITĖ E KĖRKUARA

Edukimi: Tė ketė pėrfunduar arsimin e lartė (preferohet Fakulteti Ekonomik nė profilin Menaxhim);

Eksperiencė Pune: Eksperiencė ne pune tė ngjashme, (preferohet 2-3 vjet)

Aftėsi:


 • Njohuri tė mira tė gjuhės Angleze;
 • Njohuri shumė tė mira tė Paketės MS Office (Word, Excel) Internet;
 • Aftėsi organizative dhe menaxheriale;
 • Aftėsi shume tė mira komunikuese dhe negociuese;
 • Qėndrim analitik ndaj problemeve nė analizėn e shkaqeve dhe gjetjen e zgjidhjeve tė shpejta;
 • Shumė i besueshėm, diskret dhe etik;
 • Ndershmeri dhe integritet;
 • Aftėsi nė zgjidhjen e konflikteve;
 • Aftėsi nė organizim;
 • Tė jetė i shoqėrueshėm me kolegėt dhe klientėt;
 • I aftė tė punojė nė ekip.Mirėpresim tė gjithė kandidatet e interesuar tė cilėt mund tė dėrgojnė aplikimin e tyre (letėr shoqėruese dhe CV) nė adresėn: rekrutime@dimensionhr.al;

Ju lutemi specifikoni kodin e pozicionit nė titullin e emailit tė aplikimit qė do tė dėrgoni.Ju informojmė se vetėm kandidatėt e pėrzgjedhur nga dokumentacioni i tyre do tė njoftohen pėr intervistė.

Afati i dorėzimeve tė CV-ve ėshtė deri mė 30 Maj 2018
JU MIRĖPRESIM!Cel. : +355674647484