devinf.com
Kliko
970 Immo + C21

 1. Standart 107-Tirane,Shitet Hotel-Bar-Restorant me 5-kate,me Pishine-Lulishte/Park,sip.trualli 4000m² sip.ndėrtuar 1'156m²,Cmimi 850'000 euro,10min,me auto nga Tirana,nė Dobresh,pranė urės Mulletit-degėzimi Petrel,rruga vjetėr Tirane-Elbasan.

  SHITET: Hotel-Bar-Restorant 5-katėsh: me pishinė nė terren hapur bashkė me Truallin/Parkun e gjelbėruar prej 4000m2, sipėfaqe e ndėrtuar 1'156m2,10minuta me autoveturė nga Tirana, nė Dobresh, pranė urės sė Mulletit-degėzimi Petrelė, Njėsia Administrative Bėrzhitė, Tiranė.
  Vendndodhja dhe Zona: Buzė rrugės nacionale Tiranė-Elbasan, km 12, nga qendra e Tiranės-15 minuta me autoveturė, pasi kalon Urėn e Mulletit, nė Dobresh, Njėsia Administrative Bėrzhitė. Ndėrsa nga autostrada Tiranė-Elbasan, 8-km, rreth 10-min me autoveturė dhe me dalje tek rrethrrotullimi Mulletit.
  Prona nė njė pozicion mjaft tė volitshėm, nė krahun e majtė tė drejtimit Tiranė-Elbasan, 30m larg nga ura-Mulletit dhe nga degėzimi pėr nė Kalanė e Petrelės, ngjitur me repartin ushtarak tė gardės, buzė rrugės ėshtė hyrja dhe porta kryesore. Prona, gjendet buzė lumit, nė njė zonė mjaft tė preferuar tė Tiranės, tė pastėr, tė qetė dhe tė butė, nė Luginėn e Erzenit dhe nė njė ndėr akset e rėndėsishme tė daljes/lidhjes sė Tiranės me pjesėn jug/lindore dhe qendrore tė vendit, si dhe me Maqedoninė e Greqinė. Zona ku gjendet prona ėshtė zonė rurale dhe me banim tė hershėm, njė ndėr zonat e zhvilluara aktualisht nė drejtim tė restoranteve dhe hotelerisė, pasi ėshtė zonė e pastėr dhe lehtėsisht e aksesueshme nga Tirana dhe nga Elbasani, me infrastrukturė rrugore tė zhvilluar dhe rehabilituar dhe njė zonė e gjelbėruar, me pyje e shkurre dhe me frymėmarrje-hapsirė tė gjėrė.
  Nė kėtė zonė gjenden disa resorte dhe restorante prestigjoze tė Tiranės; si Iluminatum Rezidence, Mema Resort, Merlin-Park, Riza Resort, Elvis Hotel, Hera Resort, Kompleksi Alpiag, Pjateli-Resort, Sallaku, Reka, Arturi-Oaz, Green Go Garden, Palma-Nova, Vila Masha, Resort Teater Kame, Kasemi, Panto-Resort dhe krahu i ngjitjes nė Petrelė me Bujtina Mere, Bizanti Restorant, Petrela e Qetė, Kalaja e Petrelės, Restorant Tata etj.
  Prona nė Shitje: Bar-Restorant–Hotel-Pishinė me truall/park gjendet buzė Lumit Erzen e rrethuar me pemė, kryesisht lisa tė vjetėr e tė lartė, qė e bėjnė kėtė resort tė veēantė. Ndėrsa nė brendėsi tė truallit dhe pėrreth objekteve ka pemė tė ndryshme dekorative dhe frutore, si dhe shkurre dekorative qė shėrbejnė pėr parcelizim dhe ndarje mikro-zonė, si dhe sipėrfaqe/pjesė tė ndryshme me bar tė kultivuar nė formė tapeti jeshil.
  Relievi i kėsaj prone-trualli ėshtė pėrgjithėsisht i rrafshėt/sheshtė, me njė pjerrėsi tė lehtė qė mundėson largimin e shpejte tė ujėrave sipėrfaqėsorė. Trualli ėshtė kryesisht tokė e punueshme dhe e qėndrueshme, nė tė mund tė mbillen dhe rriten/kultivohen ēdo lloje peme dhe bimėsh tė ndryshme.
  Trualli i kėsaj prone ėshtė i rrethuar nė pjesėn mė tė madhe me mur rrethues (prej betoni dhe pėr-krye rrjetė teli), si dhe njė pjesė e perimetrit me rrjetė teli dhe shtylla betoni.
  Sipėrfaqa Truallit-Pronės. Nė sipėrfaqen prej 1'600m2, e cila ėshtė me Ēertifikatė Pronėsie dhe mbi tė ėshtė ndėrtuar edhe Hoteli, gjithashtu ėshtė blerė, ngjitur me siperfaqen e mesiperme edhe njė sipėrfaqe prej 2'230m2, por qė nuk ėshtė bėrė vetėm kalimi i Ēertifikatės Pronėsisė, pra nė total afėr 4000m2 jane tė blera dhe bejnė pjesė nė zonėn e rrethuar dhe funksionale tė pronės. Ndėrkohe sipas njė vėrtetimi, tė ish-Komunės Bėrzhitė, thuhet se pas azhornimit tė zonės ku ndodhet objekti janė edhe 3000m2 tokė, ku pronari i Hotelit ka tė drejtėn e parablerjes me ēmimet e referencės sė zonės.
  Toka/trualli me tė drejtė parablerje ka qenė hapsirė me ferra buzė rrugės kryesore dhe nė kufi me repartin ushtarak, (pra nuk ka qenė me pronare apo e shpėrndare me ligjin e tokės), nė formėn e njė gorgė/buzė pėrroi ngjitur me pronėn nė fjalė dhe nga mbushjet dhe pastrimet qė ka bėrė pronari ėshtė zgjeruar/sistemuar dhe ka dalė nė pahė sipėrfaqa nė fjale dhe pas azhornimit i ėshtė dhėnė kjo mundėsi parablerje. Gjithashtu, ekziston njė mundėsi tė blerjes edhe tė njė pjese tė tokės komshiut ngjitur, i cili ka shprehur dėshiren pėr tė shitur 700m2.
  Nė totale siperfaqa mund tė shkojė deri nė 9000m2-/ose 1-ha, gjė qė e kthen kėtė prone nė pėrmasa tė kėnaqėshme pėr shfrytėzim tė destinacionit qė ka, apo edhe destinacione tė tjera.
  Objekti mbi truall: BAR- RESTORANT-HOTEL me 4-Kate + Bodrum;
  -Referuar, lejės sė sheshit tė ndėrtimit dhe lejes sė ndėrtimit nga ish Komunės Bėrzhitė tė vitit 2006 dhe projektit inxhinierik, kemi tė bėjmė me njė objekt biznesi qė ndėrtohet mbi njė sipėrfaqe trualli prej 1600 m2 (e vetė pronarit-investitorit) dhe me koefiēent tė shfrytėzimit tė territorit prej 30%.
  Objekti ėshtė 5-kate teknik, pra kati pėrdhes (qė pėrbėn edhe njollėn e ndėrtimit), tre kate mbi atė pėrdhes dhe njė kat-bodrum. Me lartėsi maksimale deri 15m dhe volumi 3'468m3
  - Sipėrfaqja e bodrumit 144m2
  - Sipėrfaqja e njollės sė ndėrtimi (kati pėrdhesė) 485m2
  - Sipėrfaqja e katit tip 180m2 me (herė 2-kate) totali 360m2
  - Sipėrfaqja e katit fundit 167m2
  Totali i sipėrfaqes sė ndėrtuar ėshtė: 1'156
  m2 = (144 bodrum+485 njolla ndėrtimit(kati pėrdhesė)+360 dy katet mbi njollėn +167-kati fundit).
  Hoteli pėrmban:
  -Parkimin nėn tokė/bodrum pėr 15-20 autovetura me hyrje nga mbrapa, gjithashtu ngjitur me bodrumin nga jashtė janė edhe depozita e ujit, gazit etj.
  -Kati parė/pėrdhes pėrmban: -sallėn e madhe tė restorantit me 4-kollona nė sallė, e kompletuar me tavolina, karrige, perde, me tavan tė varur/ punuar me gipse dhe me ndriēim, me kapacitet 250-300 persona, -banakun, - recepsionin me banak, -dhomėn vip, - dy tualetet dhe -kuzhinėn e madhe tė kompletuar me pajisjet mė kryesore.
  -Kati dytė pėrmban -njė tarracė tė madhe nga pjesa ballore/hyrja kryesore e hotelit, e cila ėshtė e shtruar me pllaka dhe ka njė bordurė rrethuese me lartėsi 80 cm, nė kėtė kat ka 5-dhoma gjumi, nga kėto 4-dhoma me ballkon.
  -Kati 3-tė pėrmban 7-dhoma gjumi, nga kėto 5-me ballkon e banjo.... pėr ēifte dhe 2-tek pa ballkon.
  -Kati 4-tėrt, pėrmban 7-dhoma, verand + tarracė
  Shenim:Tė gjitha dhomat (rrethė 20-dhoma) nuk janė vėne nė shfrytėzim, kanė nevoje pėr investime shtesė dhe kompletime me paisje. -Shkallė tė brendėshme tė gjėra dhe shkalle emergjence tė jashtme nga krahu veri-lindje/lumi Erzen.
  -Pjese e rėndėsishme ėshtė edhe pishina nė park, me parametra relativisht tė medha, e pozicionuar nė krahun veri/perėndimor dhe nė fund tė parkut tė gjelbėruar, ka qenė nė shfrytėzim pėr disa vite.
  Sistemi i instalimeve elektrike dhe hidraulike eshte i realizuar me parametra bashkohore dhe funksionon nė pjesen me te madhe te ambjentit. Marrja e energjise elektrike dhe e ujit tė pishėm, e shkarkimeve ėshtė realizuar me linja mė vehte me kontratė me operatorėt, ndėrsa shkarkimet me tubacione zbresin nė lumin Erzen.
  Shfrytėzimi mėparshėm dhe aktual, ky resort ėshtė shfrytėzuar disa vite( vitet 2004-2009) dhe nė mėnyre graduale ka rėnė aktiviteti, si pasoje e mos ēuarjes sė investimeve deri nė fund/pamundėsi financiare dhe pėr njė menaxhim mė profesional e mė kėrkues. Aktualisht ėshtė pa aktivitet, mirė-mbahet ambjenti me kushtet mė minimale dhe bazike nga ana e pronarit.
  Cilėsit e kėsaj prone/resorti pėr pėrdorim/shfrytėzim:
  Ky resort nė krahasim me tė tjerėt nė zonė ka disa avantazhe krahasuese si: - ėshtė nė njė terren mjaft tė mirė i rrafshėt dhe me pak pjerrėsi buzė lumit Erzen dhe i gjelbėruar/pyllėzuar me pemė tė larta, -madhėsia e territorit/parkut ku ėshtė ky resort ėshtė mė i madhi nė zonė qė shkon afėr 1-ha, gjė qė i jep njė frymėmarrje mė tė madhe, -gama dhe kompleksiteti i ofrimit tė shėrbimimeve si; restorant, bar-kafe, hotel, banjo-dielli, larje nė pishina, argėtim dhe lodra pėr fėmije, shėtitje nė parkun e resortit, mundėsit e uljeve/shtrirjeve nė barė dhe njohja me pemėt si ato dekorative dhe ato frutore, pejsazhi dhe pamja qė jepet nga tarraca/veranda e katit tė dytė kur shėrben si bar-restorant etj, -kapaciteti pritės i hotelit dhe mundėsit e zgjerimit tė tij,-pozicioni gjeografik afėr me Tiranėn dhe Elbasanin,-infrastruktura rrugore mjaft e pėrshtatshme qė mundėson arritjen pėr 10minuta nga Tirana, si dhe lėvizja drejt Elbasanit,- reputacioni i zonės pėr klime tė mirė dhe i zhvilluar nė drejtim tė restoracionit dhe resorteve tėndryshme etj.
  -mundėsite e shfrytėzimit edhe pėr destinacione tė tjera si: -shtėpi pėr tė moshuarit/azil pleqėsh, si qendėr-spitalore, qendėr pėr fėmije etj, pasi pozicioni gjeografik shumė i pėrshtatshėm, i cili nuk ėshtė as larg dhe as shumė afėr me Tiranėn. -aksesi pėr tė mbėrritur nė kėtė resort mė shpejtė ėshtė lehtėsuar shumė me daljen nga autostrada Tiran-Elbasan nė Mullet, si dhe aksesi me rrugėn e vjetėr Tirane –Elbasan.
  Dokumentacioni dhe statusi juridik: i pronės "Bar-Restorant–Hotel-Pishinė dhe trualli/parku" ėshtė pjesėrisht i kompletuar, pėrveē pjesės sė trauallit prej 1600m2 qė ka Ēertifikat Pronėsie, ndėrsa trualli prej 2230m2 ėshtė paguar pjesa mė e madhe e vlerės, por nuk ėshtė bėrė kalimi i pronėsisė nė emrin e pronarit tė resortit, ndėrsa objekti/ndėrtesa-Hotel-Restorant ka leje ndėrtimi(sheshi dhe ndėrtimi) por nuk ėshtė perfunduar rregjistrimi nė Hipotekė. Mbetet pėr tė marrė lejen e shfrytėzimit dhe kryerjen e hipotekimit tė ndėrtesės dhe marrjen e Ēertifikatės.
  Vlera/Ēmimi i Shitjes: Trualli/Parku bashke me Ndėrtesėn Hotel-Restorant dhe Pishinėn, si dhe tė gjitha pajisjet qė gjenden nė kėtė resort shiten me vlerė 850'000 euro(i diskutueshėm), ky ėshtė ēmimi i vlerėsuar/gjykuar me pronarin dhe brenda kėtij ēmimi pėrfshihen edhe detyrimet pėr regjistrimin e pronės nė hipotekė (tė truallit prej 2'230m2 dhe tė ndėrtesės Hotel-Restorant).
  Adresa: Buzė rrugės nacionale Tirane-Elbasan, sa kalon urėn e Mulletit majtas, nė Dobresh, ish-Komuna Berzhit/ sot Bashkia Tiranė. adgss

  Cel:0696281433 . adgss
  ********************************************
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė, Tiranė
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20170730_183957.jpg
S: 919
Madhesia: 36.0 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20170629_201518.jpg
S: 576
Madhesia: 30.5 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20170629_202314.jpg
S: 566
Madhesia: 32.3 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20170629_201732.jpg
S: 570
Madhesia: 34.5 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20170629_204322.jpg
S: 569
Madhesia: 23.7 KB