kliko
+ publiko njoftimin/oferten!

 1. Standart Tirane, - Ndėrtojmė tė Ardhmen, Restaurojmė tė Shkuarėn  Leon Konstruksion, ndėr kompanitė mė tė standartizuara nė industrinė e ndėrtimit me qendėr nė Tiranė dhe veprimtari nė cdo qytet tė Shqipėrisė,
  ofron standartet mė tė larta nė tregun vendas e te huaj.
  E certifikuar nga Ministria e Transporteve dhe Punėve Publike dhe e licensuar nga
  Ministria e Kulturės qė nga viti 2008
  ofron shėrbimet e restaurimit nė Objekte me vėshtirėsi dhe rėndėsi tė vecantė. Me mbi 10 vite eksperiencė nė treg,
  mbart nė protofol projekte tė shumta civile dhe industriale,infrastrukure rrugore, rikonstruktime dhe restaurime.
  Korrektėsia dhe besueshmėria e Leon Konstruksion pėrcillet nėpėrmjet bashkėpunimeve me partner tė rėndėsishėm si
  USAID, AADF, DEA, TAP, Ministria Kulturės, institucione private dhe publike,kompani ndėrtimi tė sukesshme nė Shqipėri etj.

  Me Leon Konstruksion Projektet tuaja ne Ndertim behen realitet!

  Ne ofrojme zgjidhje dhe sherbime per realizimin e punimeve si:

  1. Suvatime te brendshme dhe te jashtme
  2. Shtrim me pllaka, parket,linoleum
  3. Punime murature (mur me tulle, blloqe betoni, guri)
  4. Punime gipsi dhe rifinitura, tavane te varura gips, pllaka gipsi dhe mure gipsi
  5. Shtresa niveluese per ambiente te brendshme, garazhde,rampa
  6. Montim vetrata dhe realizim fasadash strukturale
  7. Punime fasade,veshje me polisterol sisteme kapot,grafiato, mermer, travertine
  8. Patinime muresh, lyerje per ambiente te brendshme e te jashtme
  9. Prodhime me porosi si dhe montime te Dyer dhe Dritareve plastike
  10. Rikonstruksion Objektesh.
  11. Restaurim i objekteve kulturore, historike
  12. Cati me rrasa guri, tjegulla,me kapriata druri
  13. Hidroizolime catish, tarracash
  14. Ndertim ambientesh sportive
  15. Infrastrukture rrugore
  16. Ndertim ure, vepra arti
  17. Ndertime me konstruksone metalike
  18. Ndricim I jashtem
  19. Peme dekorative ,mbjellje bari dhe gjelberim I ulet
  20. Punime germim
  21. Sistemimete jashtme
  22. Punime hidraulike
  23. Punime me panele sanduich
  24. Punime prishjeje
  25. Sisteme ndricimi rrugor
  26. Shtrim trotuaresh me pllaka dhe me kalldrem
  27. Sisteme te mbrojtjes antizjarr
  28. Sisteme sinjalizim zjarri
  29. Impiante dhe linja telefonie dhe telekomunikacioni
  30. Ndertim impiantesh elektrike
  31. Impiante furnizimit me uje
  32. Impianti I shkarkimit te ujrave te perdorura
  33. Impiante kondicionimi me sistem VRF (Variable Refrigerant Floė)
  34. Impiante kondicionimi chiller (pompe nxehtesie) dhe fan-coil
  35. Sisteme kondicionimi
  36. Sisteme ftohese per dhoma serveri dhe UPS
  37. Ndertime per nenstacione, gabinat etransformacionit linjat e TN, tensionit te mesem, shperndarjes

  Restore the past, build the future.
  Leon Construction, one of the most standardized companies in construction industry, based in Tirana and with activities across Albania ,
  offers the highest standards in local and foreign market. Certified by Ministry of Transport and Public works , and licensed by the Ministry of Culture since 2008 .
  The company offers restoration services in objects with special difficulties and importance.
  With over 10 years of experience on market, carries on portfolio numerous civil and industrial projects, road infrastructure, reconstructions and restorations.
  Leon Construction’s correctness and credibility is followed through collaborations with important partners such as USAID, AADF, DEA, TAP, Ministry of Culture,
  private and public institutions, and successful construction companies in Albania etc.

  With Leon Construction Your Building Projects become A Reality!

  1We provide solutions and services for the realization of works such as:
  1. Interior and exterior plastering
  2. Laying tiles, parquet, linoleum
  3. Masonry works (brick walls, concrete blocks, stone)
  4. Gypsum works and refinishes, suspended gypsum ceilings, gypsum tiles and gypsum walls
  5. Leveling layers for indoor, garage, ramp
  6. Windows and structural facade implementation
  7. Facade works, polisterol cover capot systems, graphite, marble, travertine
  8. Patching walls, painting for indoor and outdoor environments
  9. Production and installation of plastic windows and doors
  10. Reconstruction of Objects.
  11. Restoration of cultural and historical sites
  12. Stone tile roofs, tiles, wooden truss
  13. Waterproofing roofs, terraces
  14. Construction of sports facilities
  15. Road Infrastructure
  16. Construction of bridges, and artwork
  17. Steel constructions
  18. External lighting
  19. Decorative trees, grass planting and low greenery
  20. Excavation works
  21. External regulation
  22. Hydraulic work
  23. Works with sandwich panels
  24. Demolition works
  25. Road lighting systems
  26. Pavement sidewalks with tiles and cobblestones
  27. Anti-fire protection systems
  28. Fire alarm systems
  29. Telephone lines and telecommunication systems
  30. Construction of electrical system
  31. Water supply system
  32. Sewerage system
  33. VRF air conditioning systems (Variable Refrigerant Flood)
  34. Chiller conditioning system (heat pump) and fan coil
  35. Air conditioning systems
  36. Cooling system for server rooms and UPS
  37. Construction for electrical central, transvers gabin, high voltage lines, medium voltage.

  Adresa: Rruga Tish Dahia kompleksi Kika 2, pallati nr 9, kati 8, Tirane,Albania
  info@leonkonstruksion.al | www.leonkonstruksion.al
  Telefon: 0035542421133 | Cel: 00355672075361 | 00355672062902
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: Leon_Konstruksion_Cover.jpg
S: 342
Madhesia: 28.7 KB  


  Rruga "Tish Daija"
  kompleksi "Kika 2" objektit 9, kati 8 - 1001 Tirana
  info@leonkonstruksion.al | www.leonkonstruksion.al