DIMENSION me njė experience 10 vjecare tė stafit tė saj nė Menaxhimin dhe Zhvillimin e Burimeve Njerezore, nėpėrmjet shėrbimeve tė ofruara pėcjell pėr tregun e punės vlerat mė tė mira profesionale.Jeni individe nė kėrkim tė karrieres tuaj apo kompani nė kėrkim tė stafit mė tė mirė pėr ekipin tuaj, na kontaktoni pėr tė bėrė zgjedhjen e duhur. Nė emėr tė njė kompanie tė suksesshme qė operon nė Shqipėri nė fushėn e shitjes sė produkteve elekteronike, DIMENSION po kėrkon tė rekrutojė kandidatė nė pozicionin:

ASISTENT SHOP MANAGER
FUNKSIONI BAZĖ DHE QĖLLIMI I PĖRGJEGJĖSIVE
Asistent Menaxheri/ja e Dyqanit ėshtė pėrgjegjės pėr menaxhimin e pėrditshem tė dyqanit nė pėrputhje me politikat e pėrgjithshme tė kompanisė.

DETYRAT DHE PĖRGJEGJĖSITĖ

 • Menaxhimi dhe motivimi i skuadrės pėr tė rritur shitjet dhe pėr tė siguruar rendiment;
 • Menaxhimi i niveleve tė stokut sipas buxhetit dhe marrja e vendimeve kyēe pėr kontrollin e stokut;
 • Mbledhja, filtrimi dhe dėrgimi i porosive ditore;
 • Tė pėrballojė me profesionalizmin e kėrkuar prej pozicionit ankesat dhe komentet e klienteve duke respektuar procedurat e kompanisė;
 • Tė studiojė nė menyrė sistematike terrenin e shitjeve;
 • Tė bashkepunojė me kolegėt dhe klientėt; identifikimi dhe/ose zgjidhja e ēeshtjeve urgjente;
 • Organizimi i trajnimeve pėr stafin e shitjeve;
 • Pėrgatitja e punonjėsve tė dyqanit pėr tė pasur rendiment;
 • Angazhim nė ēeshtjet e stafit; intervistimi pėr pjestarė tė rinj potencial pėr staf; ndjekja e vlerėsimeve dhe pasqyrimeve tė ecurisė sė stafit nėn varėsi;
 • Organizimi i promocioneve nė nivel dyqani;
 • Kontrolli i shpenzimeve operative mujore;
 • Kujdesi pėr paraqitjen e jashtme dhe tė brendshme tė dyqanit;
 • Pjesemarrja nė takimet mujore pėr shitjet;
 • Organizimi i takimeve sistematike me pėrgjegjesit e sektorėve dhe stafin e shitjeve;
 • Dhėnia e feedback-ut tek zyrat qėndrore;
 • Regjistrimi i rezultateve tė shitjeve dhe analizės sė ecurisė;


KUALIFIKIMET DHE AFTĖSITĖ E KĖRKUARA
Edukimi: Tė ketė pėrfunduar arsimin e lartė nė (preferohet Fakulteti Ekonomik nė profilin Menaxhim);
Eksperiencė Pune: Kandidati duhet tė ketė 3 vjet eksperiencė paraprake nė shitje me pakicė;
Aftėsi:

 • Njohuri shumė tė mira tė gjuhės Angleze (e shkruar dhe e komunikuar);
 • Njohuri shumė tė mira tė Paketės MS Office (Word, Excel, Power Point) Internet;
 • Aftėsi organizative dhe menaxheriale;· Aftėsi shume tė mira komunikuese dhe negociuese;
 • Qėndrim analitik ndaj problemeve nė analizėn e shkaqeve dhe gjetjen e zgjidhjeve tė shpejta;
 • Shumė i besueshėm, diskret dhe etik;
 • Aftėsi tė mira analitike dhe vendimmarrėse; aftėsi pėr tė zgjidhur probleme kyē;·
 • Metodik dhe i organizuar;·
 • Ndershmeri dhe integritet;


Mirėpresim tė gjithė kandidatet e interesuar tė cilėt mund tė dėrgojnė aplikimin e tyre (letėr shoqėruese dhe CV)
nė adresėn: rekrutime@dimensionhr.al;- Ju informojmė se vetėm kandidatėt e pėrzgjedhur nga dokumentacioni i tyre do tė njoftohen pėr intervistė.

Afati i dorėzimeve tė CV-ve ėshtė deri mė 30 Korrik 2018
JU MIRĖPRESIM!
Cel. : +355674647484