DIMENSION me njė eksperiencė 10 vjecare tė stafit tė saj nė Menaxhimin dhe Zhvillimin e Burimeve Njerezore, nėpėrmjet shėrbimeve tė ofruara pėcjell pėr tregun e punės vlerat mė tė mira profesionale.Jeni individė nė kerkim tė karrieres tuaj apo kompani nė kėrkim tė stafit mė tė mirė pėr ekipin tuaj, na kontaktoni pėr tė bėrė zgjedhjen e duhur. emėr tė njė kompanie tė suksesshme qė operon nė Shqipėri, nė fushėn e tregėtimit tė pllakave dhe hidrosanitareve, DIMENSION po kėrkon tė rekrutojė kandidatė nė pozicionin:

FINANCIER

FUNKSIONI BAZĖ DHE QĖLLIMI I PĖRGJEGJĖSIVEEvidentimi, klasifikimi dhe regjistrimi i dokumentacionit baze financiar dhe kontabėl, rakordimet me furnitorėt/klientėt. Koordinimi i proceseve tė punės nė dyqan si dhe kujdesi pėr porositė e artikujve.

DETYRAT DHE PĖRGJEGJĖSITĖTė funksionit Financiar


 • Rregjistrimi i faturave tė blerjes, shitjes nė sistemin e financės;
 • Rregjistrimi i veprimeve tė arkės nė sistemin e financės;
 • Kontrolli i saktėsise sė hedhjes sė veprimeve me bankat dhe arkėn nė financė;
 • Pėrgatitja e raporteve ditore tė gjendjes dhe levizjes sė fondeve nė banka/arke;
 • Rakordimi periodik i gjendjes sė llogarive bankare me ato nė kontabėl;
 • Mirėmbajtja e listės sė aseteve tė kompanisė, planeve tė amortizimit dhe hedhjet e veprimeve rregjistruese pėrkatėse nė financė;
 • Pėrgatit procesin e inventarit nė fund tė muajit dhe rakordon gjendjen kontabėl me fizike;
 • Kryen inventarin fizik tė arkės periodikisht;
 • Kontrolli i librave tė blerjeve;
 • Rakordim i palėve tė treta;
 • Ēdo detyrė tjeter qė i ngarkohet nga Administratori i Kompanisė.

Tė funksionit Koordinues
 • Sigurohet qė tė gjitha operacionet nė dyqan tė kryhen nė pėrputhje me politikat e vendosura nga punėdhėnėsi;
 • Pėrpilon dhe raporton te punėdhėnėsi nė kohė pėr problematika tė caktuara nė dyqan nė lidhje me stafin dhe klientėt;
 • Ndjek dhe raporton ecurinė e stokut si dhe kujdeset pėr porositjen e artikujve tė nevojshėm.
 • Merr nė dorėzim mallin sa herė qė vjen furnizimi dhe sigurohet qė tė ndiqen rregullat pėrkatėse me pėrpikmėri;
 • Firmos dokumentacionin e nevojshėm dhe koordinon mbylljen e gjėndjes sė inventarit pas marrjes sė mallit nė dorėzim;
 • Pėrpilon me pėrgjegjėsi listė prezencat mujore tė stafit, duke zbatuar tė gjitha rregullat e pėrcaktuara nė kėtė drejtim (orarin normal tė punės, orėt jashtė orarit, ditėt e festave zyrtare, lejet e zakonshme, etj), sė bashku me kalkulimin e borderove dhe kėrkon miratimin nga punėdhėnėsi;
 • Siguron zbatimin e standarteve te paraqitjes dhe vendosjes sė mallit nė dyqan, tė rregullit dhe pastėrtisė nė dyqan, paraqitjen e vitrinave, paraqitjen e stafit nė varėsi, tė funksionimit tė pėrditshėm tė dyqanit si dhe tė shėrbimit ndaj klientit;
 • Planifikon materjalet e punės pėr tu blerė (kancelari, artikuj marketingu, etj) gjithashtu bėn planifikimin e tė gjitha materjaleve qė kanė tė bėjnė me higjenėn dhe pastėrtinė nė dyqan;
 • Pėrpunon tė gjithė informacionin nė lidhje me diferencat e furnizimeve dhe tė mallrave tė dėmtuar apo me problem;


KUALIFIKIMET DHE AFTĖSITĖ E KĖRKUARA


 • Diplomė nė Degėn Financė ose/dhe Kontabilitet,
 • Preferohet me eksperiencė tė mėparshme nė pozicione tė ngjashme (minimumi 3 - 4 vjet);
 • Aftėsi shumė tė mira tė Financa 5 dhe paketės Office;
 • Njohuri tė mira tė gjuhės angleze;
 • Aftesi shumė tė mira komunikuese dhe pėr tė punuar nė grup;
 • Aftėsi shumė tė mira analitike, saktėsi nė kryerjen e detyrave;
 • Aftėsi shumė tė mira kontrolluese dhe organizuese;
 • Me iniciative dhe i/e aftė tė punojė nė mėnyrė tė pavarur.


Mirėpresim tė gjithė kandidatet e interesuar tė cilėt mund tė dėrgojnė aplikimin e tyre (letėr shoqėruese dhe CV) nė adresėn: rekrutime@dimensionhr.al; Ju informojmė se vetėm kandidatėt e pėrzgjedhur nga dokumentacioni i tyre do tė njoftohen pėr intervistė.

Afati i dorėzimeve tė CV-ve ėshtė deri mė 22 Gusht 2018
JU MIRĖPRESIM!
Cel. : +355674647484