DIMENSION me njė eksperiencė 10 vjeēare tė stafit tė saj nė Menaxhimin dhe Zhvillimin e Burimeve Njerėzore, nėpėrmjet shėrbimeve tė ofruara pėcjell pėr tregun e punės vlerat mė tė mira profesionale. Jeni individė nė kėrkim tė karrierės tuaj apo kompani nė kėrkim tė stafit mė tė mirė pėr ekipin tuaj, na kontaktoni pėr tė bėrė zgjedhjen e duhur. Nė emėr tė njė kompanie tė suksesshme qė operon nė Tiranė nė fushėn e tregėtimit tė hidrosanitareve, DIMENSION po kėrkon tė rekrutojė kandidatė nė pozicionin:

MENAXHER BLERJESH

FUNKSIONI BAZĖ DHE QĖLLIMI I PĖRGJEGJĖSIVEMenaxheri i Blerjeve planifikon, ekzekuton, koordinon dhe finalizon projektet sipas planifikimeve paraprake duke respektuar afatet kohore si dhe menaxhimin e marrėdhėnieve me furnitorin, menaxhimi i nivelit tė stokut, hartim kontratash, mirėmbajtien e marrėdhėnieve me klientėt etj.

DETYRAT DHE PĖRGJEGJĖSITĖ
• Implementon dhe menaxhon politikat komerciale tė komapanisė, sipas programit qė i ngarkohet;
• Siguron furnizimet adekuate pėr plotėsimin e nevojave tė komapanisė duke marrė nė konsideratė si aspektet financiare, kualitative dhe logjistike tė furnizimit;
• Menaxhon marrėdheniet me furnitorėt sipas programit qė i ėshtė ngarkuar;
• Implementon dhe menaxhon negociatat me furnitorėt;
• Menaxhon dhe kontrollon ndryshimin e ēmimeve nga ana e furnitorėve konform kushteve pėr tė cilat ėshtė rėnė dakord nė kontratė;
• Organizon procesin e porosive tė mallrave qofshin ato automatike, manuale apo edhe ato qė bėhen nga ana e furnitorit direkt;
• Menaxhon implementimin e kontratave me furnitorėt duke pėrfshirė kėtu si aspektet e tregtimit por edhe ato tė marketingut;
• Menaxhon dhe kontrollon performancėn e kategorive, sipas programit qė i ėshtė ngarkuar;
• Realizon targetet pėr performancėn e kategorive, pėr programin me tė cilin ėshtė ngarkuar;
• Pėrcakton burimin mė tė mirė pėr blerjen e mallrave;
• Merret me zėvendėsimin e produktit tė gabuar;
• Pėrgjegjės pėr analizimin, identifikimin dhe zbutjen e rrezikut nė tė gjithė zinxhirin e furnizimit;
• Ndihmon departamentin nė zhvillimin dhe zbatimin e strategjive blerėse pėr produktet;
• Detyra tė tjera qė i caktohen nga Drejtuesi i Departamentit.


KUALIFIKIMET DHE AFTĖSITĖ E KĖRKUARA
Edukimi: Administrim Biznesi;

Eksperiencė Pune: Preferohen kandidatė me mbi 3 vjet pėrvojė profesionale nė menaxhim, pėrbėn pėrparėsi pėrvoja nė Biznes;

Aftėsi:
• Tė ketė aftėsi shumė tė mira komunikuese dhe negociuese me furnitorė tė huaj;
• Tė ketė njohuri tė proēeseve operacionale, planifikimit dhe menaxhimit strategjik tė logjistikės, magazinės, transportit, blerjeve, proēedurave doganore;
• Tė krijojė dhe respektojė politikat ose procedurat brenda aktiviteteve tė logjistikės;
• Tė ketė aftėsi tė shkėlqyera analitike, planifikimi dhe menaxhimi;
• Tė njohė shumė mirė paketėn Office dhe programin financier Alpha;
• Tė ketė njohje shumė tė mirė tė gjuhės Angleze dhe Italiane.
• Tė jetė e disponueshme pėr tė lėvizur jashtė vendit.


Mirėpresim tė gjithė kandidatėt e interesuar tė cilėt mund tė dėrgojnė aplikimin e tyre (letėr shoqėruese dhe CV) nė adresėn:rekrutime@dimensionhr.al;Ju informojmė se vetėm kandidatėt e pėrzgjedhur nga dokumentacioni i tyre do tė njoftohen pėr intervistė.


Afati i dorėzimeve tė CV-ve ėshtė deri mė 30 Korrik 2018


JU MIRĖPRESIM!DIMENSION sh.p.k .Blvd ”Gjergj Fishta “ Pallati Delta shk.1,kati i 4 ǀ Tirane ǀ Albania Office
Tel: +35542255506 ǀ www.dimensionhr.al