devinf.com
kliko
kliko
+ publiko njoftimin/oferten!

 1. Standart Tirane,Shitet Apartament 3+1, Kati 3,Sip.90m², 79'000€,diskutueshėm, Kong Manastirit, pranė Oxhakut,100m pas kryqėzimit rr.Z.Sako/1km, 12min,kėmb, Unaza Rr.Bardhyl &400m(5-min) nga rr.Dibrės/B.Credins

  Shitet:Apartament tip 3+1, me ballkon, banjo, koridor, Sip.90m2, kati tretė, pallat ekzistues, me tulla tė plota/kuqe, nė Rrugėn "Kongresi Manastirit", pranė Oxhakut, pasi kalon QSUT-nė/krahu i Pediatrisė dhe ndėrtesės sė SHISH, dhe 100m pas kryqėzimit me Rr."Zihni Sako"/1-km (12 minuta nė kėmbė) nga Unaza Rr.Bardhyl dhe 400m (5 min) nga Rr.Dibrės tek Banka Credins/ Rr.N.Avrami(stacioni linjės kinostudio-kombinat) dhe 300m nga Rr."Xhanfize Keko" linja e porcelanit Tiranė.
  Zona Oxhakut: ėshtė njė ndėr zonat e njohura tė Tiranės e mirė-integruar me tė gjitha arteriet kryesore urbane dhe zonat e tjera. Kjo zonė (Oxhakut, Shkolla Bashkuar/Ministria e Mbrojtjes, Porcelani, Varri Bomit, etj) futen nė zonat e mira pėr banim, tė pastra nga ana ambjentale, me pak pjerrėsi pėr largimin e ujrave sipėrfaqsorė, e pozicionuar gjeografikisht mjaft mirė nė krahun/drejtimin e veri/lindor nga mali i Dajtit. Mikro-zona ku gjendet pallati dhe apartamenti nė shitje ėshtė e sistemuar, e qetė me rrugė/daljen kryesore kjo mikro-zonė e ka tek kryqėzimi me rrugėn "Zihni Sako". Kjo mikro-zone ėshtė e rrethuar nga disa ish-ndėrmarrje dhe biznese tė mėdha, si dhe ėshtė njė zonė nė zhvillim, nė veēanti tė ndėrtimit tė pallateve banimi.
  Pozicioni i pallatit ku ndodhet apartamenti/prona nė shitje, ėshtė buzė Rr."Kongresi Manastirit" nė segmentin mbi kryqėzimin e kėsaj rruge me Rr. "Zihni Sako". Pallati gjendet 100m mbi kryqėzimin e rrugėve "K.Manastiri" me "Z.Sako", dhe 400m (5 min) nga Rr. Dibrės drejtimi i rrugės Z.Sako tek kryqėzimi me Rr.N.Avrami (ku gjendet Banka Credins)/linja Kobinat-Kinostudio, si dhe 300m me Rr."Xhanfize Keko" (linja porcelanit) dhe 500m nga "Varri Bomit". Ndėrsa, nė raport me fillimin e Rr. "K.Manastiri"/nė Unazė-Rr. Bardhyl ėshtė rreth 1km (12minuta nė kėmbė)..
  Pallat ekzistues 6-katėsh, i vitit 1985, nė formėn e 3-kullave ngjitur, me tulla tė kuqe tė plota, me 3-hyrje/shkallė, tė cilat janė me dritė e ajrosje natyrale, nė ēdo kat me nga 2-apartamente. Hyrja pėr ngjitje nė apartament ėshtė me shkallė me dritė natyrale, ku shkallėt kanė njė pjerrėsi tė butė dhe jo shumė tė lodhėshme nė ngjitje. Gjithashtu ekziston mundėsia/hapsira pėr tė instaluar njė ashensor nė hyrje tė shkallėve nga pjesa e jashtme e tyre. Pallati ėshtė me shtrirje nga jug-lindja(nga ky krah janė edhe hyrjet/shkallėt) dhe veri/perėndimi. Nė drejtim vertikal me apartamentin nė shitje nga kati i parė deri nė katin e dytė, nga krahu veri/lindor dhe jug/lindor ėshtė realizuar njė shtesė mbi 40m2, nga kati pėrdhesė deri nė katin e 2-tė, tashmė e legalizuar, por e pa shfrytėzuar nga kati i tretė, pra ka mbetur si tarracė.
  Apartameti: ėshtė i tipit 3+1 me sipėrfaqe neto totale prej 89.6m2, 1-banjo, njė ballkon, e koridor, nė katin e tretė. Apartamenti ėshtė me dritė tė bollshme dhe lehtėsisht i ajrosshėm, me pamje/pozicion nga veri/lindja dhe jug/perėndimi. Apartamenti ėshtė nė pjesėn mė tė madhe i rikonstruktuar, me banjo tė kompletuar e funksionale, me kuzhinė tė kompletuar, i mobiluar, 2-dhoma gjumi me pllaka dhe njė me parket ekzistues, ndėrsa koridori me pjesėn e ndėnjes me parket tė ri. Tė gjitha pjesėt e apartamentit me dritė dhe ajrosje natyrale.
  Pėrbėrja/planimetria apartamentit: Nė katin e 3-tė futesh nga dera kryesore/hyrėse, e cila tė fut direkt nė koridor ku janė dyert e pjesėve tė tjera, koridor me pėrmasa normale. Nga e majta e koridorit gjendet dhoma e parė e gjumit, me pėrmasa normale, shtruar me pllaka dhe dritare nga veri/lindja-Dajti. Nė vazhdim po majtas dhe njėra pas tjetrės gjenden 2-dhomat e tjera tė gjumit, njėra me pllaka dhe tjetra shtruar me parket klasik, kėto dhoma janė gjithashtu me dritare nga veri/lindja-Dajti. Nė tė djathtė tė koridorit gjendet banjo-dushė, e rikonstruktuar, e bollshme e kompletuar, funksionale me dritare nga jug/perėndimi. Ndėrsa nė thellėsi/fund koridorit pak djathtas gjendet pjesa e ndėnjes/sogiorno me hapsirėn aneks/kuzhin. Kjo pjesė me pėrmasa relativisht tė bollshme, nė formė drejtkėndore, e shtruar me parket ka lidhje tė natyrshme me dy hapsirat e tejra, si me aneksin e gatimit dhe me ballkonin, ku pjesa e aneksit ka njė dritare nga jug/perėndimi dhe ballkoni, i mbyllur me vetrate dhe me tendė dielli, me pamje nga jug/perėndimi.
  Muret dhe tavanet: Muret janė, nė pėrgjithėsi tė drejta, tė patinuara dhe tė lyera me ngjyrė tė hapura, nė limon, lejla etj, ndėrsa tavanet normale, ngjyrė tė bardhė.
  Dyshemeja:dy dhoma me pllaka, ndėrsa e treta ėshtė me parket tė vjetėr, ndėrsa pjesėt e tjera tė koridori dhe pjesa e ndenjes+ballkon+aneks janė shtruar me parket tė ri, ngjyrė gri nė tė errėt.
  Dyert e brendėshme:janė tė reja prej druri, ngjyrė kafe tė hapur, ndėrsa dritraret vetratė-duralumin, ngjyrė kafe e hapur.
  Pėrdorimi i mėparshėm e aktual: Apartamenti vazhdon tė pėrdoret nga tė zotėt, por aktualisht ėshtė i destinuar pėr shitje.
  Dokumentacioni: Ēertifikatė Pronėsie dhe i shitshėm nė ēdo moment
  Ēmimi Shitjes: Shitet me 79'000 euro €, diskutueshėm, nė gjėndjen qė ndodhet
  Adresa:Nė zonėn e Oxhakut/Rr."Kongresi Manastirit", pasi kalon QSUT/krahu i Pediatrisė/ndėrtesa e SHISH, 100m mbi kryqėzimin me Rr."Zihni Sako"/1km nga Unaza Rr."Bardhyl"/12-minuta nė kėmbė nga Unaza Qėndrore e Tiranės dhe 400m(5-min) nga Rr.Dibrės tek kryqėzimi me Rr. N.Avrami/Kinostudio, si dhe 300m me rrugėn "Xhanfize Keko" (linja Porcelanit/ dhe 500m nga Varri Bomit. adgss
  Cel:0696281433 adgss
  ***************************************
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė, Tiranė
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180403_170635.jpg
S: 736
Madhesia: 22.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180403_170054.jpg
S: 1045
Madhesia: 18.0 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180403_170106.jpg
S: 605
Madhesia: 22.5 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180403_165557.jpg
S: 561
Madhesia: 52.2 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180403_170012.jpg
S: 538
Madhesia: 49.8 KB