devinf.com
Kliko

 1. Standart Tirane,Shitet Vilė 2-Kat, truall 574m², njoll ndėrtimi 232m², sip ndėrtuar 496m², Cmim380'000euro diskutush, rr.P.Hysa.400m mbi markat/naksin rr.A.Demi/600m nga D.Ujit dhe 15min kėmb Unaza/ura Brrylit

  Shitet:Vilė/Ndėrtesė e Re, pėr banim, 2-katėshe, me truall 574 m2, Njolla e Ndėrtesės 232m2, me sipėrfaqe banimi kati 1 (pėrdhes) 214m2 dhe sipėrfaqe shėrbimi 19m2 (verandė+shkallė), si dhe kati 2: me sip. banimi 263.4 m2, nė Rr."Pasho Hysa" 400m larg ish-markatės dhe aksit tė Rr."Ali Demi" dhe 600m larg nga depot e ujit/kryqėzimi me 3-rrugėt "M.Grameno", "P.Budi" e "F.Toptani" nė njė zonė tė preferuar rezidenciale / banimi, e qetė, gjelbėruar, e kulluar dhe e pastėr,15-minuta nė kėmbė nga Unaza/Ura e Brrylit Tiranė.
  Zona dhe Rr."Pasho Hysa":Eshtė njė zonė e njohur shumė pranė ish-markatės (sot Big-Market, Banka Credins etj) dhe rrugės "Ali Demi", nga ku fillon edhe rruga "P.Hysa", e cila nė pjesėn mė tė madhe tė gjatėsis sė saj ėshtė me pjerrėsi qė vjen nė ngjitje deri tek depot e ujit dhe kryqėzimi me 3-rrugėt e tjera; "Mihal Grameno", "Pjetėr Budi" dhe "Fuat Toptani". Rruga "P.Hysa" nė pjesėn mė tė madhe ėshtė e rehabilituar/rindėrtuar plotėsisht me trotuare, drita, gjelbėrim etj, dhe nė tė dy anėt gjenden ndėrtesa tė reja 3-4 kateshė. Nė tė dhajthė tė rrugės ėshtė njė sipėrfaqe e madhe trualli, e destinuar pėr ndėrtimin e njė kompleksi rezidencial/pallatesh pėr banim. Transporti publik nė zonė realizohet nga linja e rregullt ish-Uzina Autotraktorėve-Qendėr-Instituti/Kamėz dhe nga linja e re Depot e Ujit (nė rr.P.Hysa)-Materniteti i Ri-Qendėr - Fusha e Aviacionit.
  Zona dhe rr. "P.Hysa" ndodhet nė jug/lindje tė Tiranės dhe ėshtė njė zonė mjaft atraktive pėr banim, pasi ėshtė e pastėrt, kulluar dhe me shumė ajrosje e diell, pozicion panoramik nga ku duket jo vetėm kodrat dhe mali i Dajtit, por edhe njė pjesė e madhe e qytetit tė Tiranės, si dhe zonė lehtėsisht e aksesueshme dhe e mirė-integruar me zonat e tjera.

  Pozicioni i Vilės/Ndėrtesės 2-Katėshe Vila/Ndėrtesa ka njė pozicion tė spostuar(rreth 30m) nga aksi Rr. Pasho Hysa nė tė djathtė, nė segmentin ku fillon ngjitja pėr nė depot e ujit. Aksesi nė Vilė realizohet direkt nga rruga, nėpėrmjet portės buzė trotutarit dhe deri nė banesė me njė rrugicė tė shtruar e sistemuar me 6m gjėrėsi dhe 30m e gjatė. Vila gjendet 400m (5-minuta kėmbė) nga ish-markata (sot Big-Market, Banka Credins) dhe aksi i rrugės A.Demi, si dhe 15-minuta nė kėmbė nga Unaza/Ura e Brrylit dhe 600m larg nga depot e ujit (pjesa mė e ngritur dhe panoramike e rrugės P.Hysa) ku ėshtė kryqėzimi me 3-rrugėt e tjera. Vila, nė linjėn e dytė ėshtė e dukshme nga rruga P.Hysa, gjithashtu nga tre anėt e saj nė distancė mbi 15-25m ka Ndėrtesa/Vila tė tjera, tė cilat
  nuk pengojne njėra-tjetrėn, pėr diellin, ajrosjen, pamje si afėr e nė largėsi, ndėrsa nga jugu e jug/perėndimi ėshtė njė sipėrfaqe disa hektarė tokė/truall mbi tė cilin ėshtė parashikuar ndėrtimi i njė blloku/kompleksi rezidencial modern.
  Trualli i Vilės ėshtė i rrethuar (mur-betoni/themelet dhe lart kangjella e rrjetė teli) dhe me kufizime tė mirėpėrcaktuara, nga forma ndėrtesa i afrohet asaj drejtkėndore (17m gjatė, 15m gjėrė), e vendosur mbi njė truall me pak pjerrėsi, ndėrkohė e gjithė ndėrtesa nė 4-anėt e saj ėshtė e rrethuar/pėrforcuar me shtresė beton-arme dhe vija/kanale betonuar qė disiplinojnė ujėrat sipėrfaqėsore, e ato qė infiltrojnė nė tė gjitha anėt e ndėrtesės. Vila thuajse ėshtė nė mes truallit, por pjesa mė e madhe gjendet nga ana jug-perėndimore/pjesa kryesore-ballore e Ndėrtesės. Sipėrfaqja pėrreth Ndėrtesės ėshtė e mbjellė me pemė tė ndryshme frutore & dekorative dhe brenda pjeses funksionale/tė shfrytėzueshme tė ndėrtesės mund tė parkohen mbi 6-autovetura, nga porta kryesore deri tek dyert hyrėse nė ndėrtesė.
  Vila/Ndėrtesa 2-katėshe:Gjendet mbi njė truall me sipėrfaqe 574m2, njolla ndėrtimit 232m2dhe sipėrfaqe totale ndėrtuar 496.3m2. Vila ėshtė me konstruksion monolit me kollona dhe ndarje midis kateve me beton-arme, ndėrsa muret me tulle tė kuqe e tė suvatuara nga jashtė dhe lart e mbuluar me tarracė, me shkallė tė brendshme pėr nė katin e 2-tė deri nė tarracė. Njė hyrje e katit parė dhe shkallėt pėr nė katin e dytė gjenden nė krahun veri/perėndim tė ndėrtesės nga ku ėshtė hyrja(porta) nga Rr. P.Hysa. Realizimi ndėrtimit tė Vilės ėshtė para prirė nga studime e projektime gjeologjiko/ inxhinierike, si dhe punimet e ndėrtimit janė realizuar nga sipėrmarrės profesionoste tė mbikqyrur nga arkitekt e inxhinier zbatues. Ēdo pjesė e brendshme e kėsaj ndėrtese ėshtė me dritė dhe ajrosje natyrale. Tė gjitha insalimet elektrike dhe hidraulike sipas kohės dhe ēdo kat me linjė mė vehte pėr ujė e drita.
  Mikro-zona ku gjendet ndėrtesa ėshtė e qetė, pastėr, terren i kulluar, me shumė diell e ajrosje, peisazh panoramik me reference si malin e Dajtit dhe njė pjesė tė madhe tė qytetit tė Tiranės.
  Pėrbėrja/planimetria e Vilės/Ndėrtesės me 2-kate:Pėrbėhet nga 2-kate teknik mbi tokė, tė cila janė tė destinuar pėr banim, aktualisht kati 2-tė ėshtė mbuluar me soletė, ndėrkohė shkallėt shkojne tė rregullta deri nė tarracė dhe ndėrtesa ėshtė parashikuar qė tė ketė edhe njė kat/ose papafingo-ēati.
  Kati pėrdhes banim Me njollė tė sipėrfaqes sė ndėrtimit 214m2 dhe sipėrfaqe tė shfrytėzueshme rreth 18.9m2(verandė e hapur nė 3-anėt e ndėrtesės bashkė me hapėsirėn qė zėnė shkallėt pėr nė katin e dytė, tė cilat fillojnė nė anėsore tė murit ndėrtesės).
  Kati I ėshtė konceptuar i tėri pėr banim, ėshtė i organizuar qė tė funksionoje si dy njėsi/apartamente me hyrje mė vehte, ku njėri apartament ėshtė me hyrje(derė kryesore) nė krahun perėndimor/ngjitur me shkallėt e katit tė dytė dhe ėshtė i tipit/organizuar; me para koridor, 2-dhoma gjumi, pjesa e ndėnjes e veēantė, ndėrsa kuzhina e ngrėnie mė vehte, njė banjo dhe koridor tė brendshėm. Pėrveē banjos dhe kuzhinės qė jane tė shtruara me pllaka, pjesėt e tjera tė apartamentit janė me parket cilėsor.
  Ndėrsa apartamenti tjetėr i pa-pėrfunduar pėr banim,(pa kompletuar banjo+kuzhine, pa dyer brendėshme) i cili ėshtė me hyrje nga ana jug/perėndimi(pjesa ballore e ndėrtesės-oborri) dhe ėshtė i tipit me; 1-dhomė gjumi, -pjesa e ndėnjes e kuzhina mjaft e bollshme,-njė banjo dhe -njė koridor. Po nė katin e pare nga ana lindore gjendet njė dhomė/hapsirė pėr ruajtjen e druve tė zjarrit
  .
  Kati II banim. Me sipėrfaqe 263m2, nga niveli bazė pėr nė katin e dytė ngjitesh me 7-shkallė tė jashtme (ngjitur murit deri 1/2 lartėsie tė katit tė parė) dhe vazhdon pjesa e shkallėve tė brendshme me dy drejtime njė pėr nė katin e dytė duke vazhduar nė tarracė dhe drejtimi tjeter pėr nė katin e parė. Shkallė tė brendshme, tė bollshme(gjėra), me kangjella nga njėra anė, tė shtruara me pllaka, mermer e granit, me dritė natyrale. Nga shesh-pushimi i katit dytė futesh nė koridorin e gjėrė, tė katit dhe nga kėtu shkohet nė tė gjitha pjesėt e tjera, ndėrsa nė verandė kalohet si nga pjesa e ndėnjes/sogiorno dhe nga shesh-pushimi shkallėve.
  Kati II pėrbėhet nga; 2-dhoma gjumi tė bollshme, njėra me dalje nė ballkon, nė kėndin lindor dhe kap dy anė tė ndėrtesės. Kati ka 2 banjo tė kompletuara e funksionale. Pjesa e ndėnjes/sogiorno ėshtė e lidhur me pjesėn e kuzhinė-ngrėnie. Nga pjesa ndėnjes kalohet nė ballkonin mė tė madh, i cili gjendet nė kėndin jugor dhe kap 2 faqe ndėrtesės. Po nga kjo pjesė (zona kuzhinės) kalohet edhe nė verandė, e cila ėshtė mjaft e bollshme dhe nė 2-anė ėshtė e hapur me pamje jug-perėndim e veri/ perėndim. Veranda ėshtė e rrethuar nė 2-anėt me mur 1-m lartė, si dhe nga veranda duket mire njė pjesė e qytetit Tiranės. E gjithė hapėsira e katit tė dytė ėshtė e shtruar me pllaka cilėsore, pėrmasa mesatare, ngjyrė bezhė me nuanca tė kuqerremta, dyert e brendshme prej druri kafe nė tė hapur dhe nė 1/2 lartėsi me kornizė xhami, ndėrsa dritaret dhe dyert e ballkoneve +veranda prej duralumin ngjyrė kafe hapur.
  Tarraca: Nė tarracė ngjitesh nė mėnyre normale nga shkallėt e brendshme, dalja mbi tarracė ėshtė e mbuluar. Mbi tarracė gjenden edhe daljet e dy-oxhakėve, tarraca ėshtė me disa shtresa hidro-izolime dhe katėrma, si dhe ka pileta e ulluqe pėr ujėrat e shiut. Tarraca nė tė gjithė perimetrin e saj ėshtė e rrethuar nga njė bordurė muri rreth 40cm. Mbi taracė ėshtė parashikuar ndėrtimi i njė papafingo-ēati ose njė kati tė plotė.
  Pėrdorimi/shfrytėzimi aktual:Vila/Ndėrtesa 2-katėshe qė nga momenti i ndėrtimit(para 7-viteve) dhe aktualisht banohet nga tė zotit, kati II komplet banim, ndėrsa 1/2 katit I ėshtė banim-funksional po nga tė zotėt, ndėrsa pjesa tjetėr, e cila ka hyrje mė vehte (nga pjesa ballore) nuk ėshtė nė shfrytėzim
  Preferenca:Preferohet tė shitet si njė e tėrė e pandashme nė kate apo pjesė tė ndryshme.
  Dokumentacioni:Ndėrtesa e banimit ėshtė me Ēertifikatė Pronėsie si njė e tėrė, dhe e shitshme nė ēdo moment. Shtitet pasi pronarėt zhvendosen nė njė ndėrtesė tjetėr.
  Ēmimi i Shitjes:Ndėrtesa bashkė me truallin 574m2 shitet me 380'000 euro-€, i diskutueshėm. Prona ėshtė disponibėl pėr shitje nė ēdo moment.
  Adresa:Rr. "Pasho Hysa"400m larg ish-markata dhe aksi Rr."A.Demi", dhe 600m nga 'Depo ujit', si dhe 15-minuta nė kėmbė nga Ura e Brrylit Tirane. adgss
  Cel: 0696281433 adgss
  ************************************************** ***
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė Ministrisė sė Shėndetėsisė Tirane
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180329_111100.jpg
S: 589
Madhesia: 32.1 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180329_111350.jpg
S: 415
Madhesia: 46.3 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180329_112250.jpg
S: 764
Madhesia: 49.3 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180329_114643.jpg
S: 394
Madhesia: 55.6 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180329_115630.jpg
S: 385
Madhesia: 23.4 KB