devinf.com
Kliko

 1. Standart Tirane,Shitet"Njėsi" Biznesi, kati pėrdhes/parė/Kompleks Ri,Sip.122m²,Ēmim 2'500eruro/m² Rr."Don Bosko"pranė Gjykate Administrative tė Shkallės sė Parė, afėr edhe me Spitalin Ushtarak Laprak/Tirane

  SHITET: Njėsi-Tregtare/Dyqan me Sipėrfaqe 122m2, nė katin pėrdhes(I-rė) nė njė Pallat/Kompleks banimi i vitit 2017, nė Rr."Don Bosko",800m nga Unaza/Segmenti"Asim Vokshi" pranė Zogut Zi/dhe 300m nga Spitali Ushtarak-Zona Laprakė.
  Zona dhe Rr."Don Bosko" Kjo ėshtė zonė dhe rrugė me zhvillim shumė tė shpejtė nė 10-vitet e fundit, duke u shtuar numri i pallateve tė reja(formė kompleksesh) dhe aktivitete ekonomike e tregtare, si dhe ėshtė bėrė njė zonė e preferuar pėr banim. Nė kėtė rrugė gjenden disa biznese dhe institucione tė rėndėsishme si: tv"Vizion-Plus", "Bujtina e Gjelit", tė gjitha degėt e bankave nė Shqipėri, institucione arsimore, fetare, gjykata administrative e shkallės parė, deri tek spitali ushtarak dhe ai amerikan etj. Kjo zonė/rrugė ėshtė me perspektivė, pasi ka hapėsira tė gjėra, ku po ndėrtohen komplekse moderrne pallatesh tė mirė-sistemuara dhe me standarte tė larta. Gjithashtu kjo zonė ėshtė e mirė integruar dhe lehtėsisht e aksesueshme si nga unaza qėndrore e Tiranės ashtu edhe nga aksi kryesor Tiranė-Durrės nė zonėn e Laprakės. Aktualisht buzė rrugės janė nė ndėrtim dy komplekse pallatesh nga firma tė njohura dhe me reputacion pėr standartet nė fushėn e pallateve/komplekseve pėr banim.
  Pallati/Kompleksi ku gjendet "Njėsia Tregtare" ėshtė njė pallat/kompleks i ri, i sapo pėrfunduar vitit 2017, nė formė U me 6-katė banim, 1-2 kate sipėrfaqe tregtare, njė kat parkim, me ashensor dhe administrator. Me lulishte dhe kėnde pushimi/ndėnje si brenda U-sė ashtu edhe nė krahun jug/lindor tė kompleksit, ku tek pjesa fundore/e mbyllur e U-sė kalohet nėpėrmjet dy pasazheve/tynel tė gjėra dhe larta. Pallat mjaft cilėsor me standartet e fundit termo-izoluese, me veshje dekorative dhe mbrojtėse nga jashtė, tashmė i pėrfunduar, bashkė me procesin e kolaudimit, nė pritje tė hipotekimit total dhe tė ēdo njėsie e apartamenti nė veēanti, ndėrkohe ėshtė plotėsisht i banuar. Nė pjesėn jug/perėndimore tė kėtij kompleksi nė njė distance prej mbi 70m ėshtė duke u ndėrtuar, po nga e njėjta firmė edhe njė kompleks tjetėr rezidencial.
  Pozicioni i pallatit/kompleksit ku gjendet "Njėsia" ėshtė nė tė djathtė tė Rr."Don Bosko" kur vjen nga spitali ushtarak pėr nė Unazė/Rr."A. Vokshi" afėr Zogut tė Zi. Pallati/Kompleksi ka dy anė/faqe qė janė buze rrugės "Don Bosko" pasi pallati gjendet nė pjesėn ku ėshtė kthesa 90° e rrugės.
  Pallati/kompleksi ka shtrirjen mė tė madhe e pamje nga lindja/jug/lindja dhe veri/perėndimi, i gjithė ambjenti nė tė katėr anėt e kompleksit ėshtė i rregulluar, mirė-sistemuar me lulishte, ndriēim, kompletuar me gjithēka.

  Njėsia tregtare/dyqani me sipėrfaqe prej 122m2, nė katin pėrdhes (katin parė), nė thellėsi/brendėsi tė pallatit/kompleksit (pėrballė kompleksit qė ėshtė nė ndėrtim) nė pozicioin fundor tė U-sė, nė kėndin lindor dhe jug/lindor. Nė "Njėsi" mund tė shkohet me automjet, duke u futur nga Rr."Don Bosko" paralel me Pallatin (ku njėkohėsisht nė kėtė drejtim ėshtė edhe futja pėr nė parkimin e nėn-dheshėm), ndėrsa aksesi nė kėmbė ėshtė i mundur nga tė gjitha anėt. "Njėsia" ėshtė ambient i pa shfrytėzuar, nė brendėsi ėshtė i hapur, i kompletuar me instalimet elektrike, ka 3-pika shkarkimi pėr instalimin e banjove etj. "Njėsia" ėshtė me njė faqe muri (faqe e brendėshme) dhe tre faqet e tjera (ballore+2-anėsore, tė dukshme nga jashtė janė me konstruksion struktural dopio-xham, i cili ėshtė me vizibilitet tė qartė/normal. "Njesia" ka 5-dyer me xham-struktural, 4-tėr janė me 2-dyer(dhe nga kėto 3-dyer nė ballore) dhe njėra nga ana e pasazhit/tynel ėshtė me njė derė. Nė tė tre anėt njėsia ka hapsirat e saja ku nė tė gjithė balloren ka rrethė 1-m gjėrėsi pjesė tė saj dhe 2.5m trotuar dhe me pas vjen pjesa e lulishtes sė pėrbashkėt, ndėrsa nga ana lindore ka njė trotuar shumė mė tė gjėrė 4.5m, ndėrsa nga pjesa e pasazhit/tyneli ėshtė 4m i gjėrė. "Njėsia" ėshtė lehtėsisht e ajroshme, pasi dyert interferojnė me njėra-tjetrėn dhe ndriēimi natyral ėshtė i bollshėm, pasi ka 3-faqe prej xhami-struktural, ndėrsa ndriēimi artificial ėshtė i pa realizuar.
  Forma e Pronės/"Njėsisė" ėshtė drejt-kėndore (me pėrmasat 7m gjėrėsi/thellėsi dhe rreth 17m gjatsi dhe lartėsia/kubatura ėshtė mbi 5m. "Njėsia" ka 4-kollona nė pjesėn ballore ku ėshtė montuar edhe xhami-struktural, ndėrsa nė pjesėn e murit/simetrikja ballores janė 3-kolona tė dukshme rrethė 90cm nga muri, ku nė kėtė hapsirė janė edhe pikat e shkarkimit ku tashmė janė ndėrtuar dhe kompletuar ngjitur me murin edhe 2-banjo.
  Dyshemeja pas betonimit, tashmė ėshtė e me pllaka , ku poshtė janė shtrruar me parė tubacionet pėr kabllot elektrik, tė cilat shkojnė nė ēdo kollonė dhe nė faqet e murit, dyshemeja ėshtė e kompletuar me pllaka, ndėrsa faqa murit, tavani dhe kollonat janė tė suvatuar e patinuar, por tė pa lyer.
  Cilėsit e "Njesisė"/Ambjentit:-ėshtė konceptuar qė nė projektin inxhinierik pėr tė shėrbyer si "Njėsi" tregtare dhe shėrbimesh.-ėshtė ambjent me shumė vizibilitet/fasadė qė mundėson njė reklamim, dhe dritė natyrale, -me kubatur tė lartė(5m) qė jep shumė frymėmarrje e lehtėsisht i ajroshėm ose tė mund tė pėrdoret si dupleks, -mundėsi pėr ta riorganizuar dhe arreduar ambientin e brendshėm sipas llojit tė aktivitetit, pasi nuk ka kollona nė mes, -pozicioni gjeografik, zona, rritja e numrit tė banorėve pėrrrethė janė avantazhe pėr ēdo lloj aktiviteti etj.
  Shfrytėzimi dhe situata aktuale: Kjo "Njėsi" ėshtė porositur nga njė person qė jeton jashtė vendit pėr ta pėrdorur pėr aktivitete tregtare dhe nė pamundėsi pėr tu zhvilluar, tashmė ėshtė lėshuar me qera, por ėshtė edhe nė shitje.
  Destinacionet e mundshme tė shfrytėzimit. Ky ambient mund tė shfrytėzohet pėr shumė destinacione/aktivitete biznesi: por mė tė volitshme do tė ishin: -pėr market artikuj tė pėrzier,-pėr artikuj jo-ushqimore te ndryshem, veshje, ene-kuzhine, elektro-shtepiake etj,-pėr lokal bar-kafe, restorant, fast-food,-pėr klinikė mjekėsore, dentare, dermatologjike etj, laboratorė mjekėsorė e dentarė,-pėr zyra tė kompanive tė mėdha, -pėr zyrė marketingu, -zyrė projektimi e studimesh, studio avokatie ligjore e kontabiliteti, konsulencash tė ndryshme, studio estetike-parukerie etj.
  Dokumentacioni: Njesisė/Ambjenti tregtare, tani ėshtė me
  Ēertifikat Pronėsie si Njėsi Biznesi, pasi i gjithė pallati ėshtė hipotekuar, i shitshėm nė ēdo moment.
  Cmimi i Shitjes: Shitet me 2'500euro€/m2, i diskutueshėm. E gjithe vlera e "Njėsisė" ėshtė e likujduar
  Adresa: Rr. "Donbosko", Pallati i Ri/Kompleks, pranė Gjykatės Administrative Shkallės Parė Tirane, nė zbritje nga Unaza nė krahun e majtė, nė fund tė pjesė sė drejtė e rrugės, Tiranė. adgss
  Cel: 069 62 81 433 adgss
  *******************************
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)

  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė, Tiranė
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180303_152824.jpg
S: 631
Madhesia: 32.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180303_152807.jpg
S: 432
Madhesia: 27.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180303_153733.jpg
S: 442
Madhesia: 39.9 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180303_152532.jpg
S: 434
Madhesia: 41.8 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180303_152418 PERPUNUAR.jpg
S: 546
Madhesia: 39.9 KB