Njė ndėr problemet kryesore qė emigrantėt mundohen ende tė zgjidhin ėshtė “Expulsion” (Deportimi), pra largimi i detyruar nga Shtetet e zones Schengen
qe jane Deportuar nga Germania & Greqia & Italia..

Zyra jonė merret me ēėshtje tė tilla dhe trajton “Deportimet” dhe aplikimin pėr marrje informacion dhe me pas heqjen e Denimit te dhene nga ēdo Shtet i zones Schengen.

Zyra jonė pėrpiqet qė tė gjithė nė fund tė jenė tė shkarkuar nga penaliteti, tė lirė dhe pa “Expulse”.

Ekzistojnė dy lloj Espulsesh, domethėnė janė dy arsyet pėr tė cilet vendoset Deportimi i njė shtetasi tė huaj

1-Dėbimet Administrative.

2-Dėbimet Gjyqėsore

PĖR MĖ SHUMĖ DREJTOHUNI PRANE ZYRES TONE ME :
Email lxhengo@gmail.com
Rr “Mine Peza” Pal 101 kati i 3-te, Tirane.
Mob 00355 0682049943Cel. : 355 68 2049943