kliko
+ publiko njoftimin/oferten!

 1. Standart Tirane, ofroj City-tour Rumani BUKURESHT - KESHTJELLA DRAKULAS ➡NISJE 5 PRILL! 5 DITE! CMIM 199 Euro

  KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE
  ►Dt. 5 PRILL (5 Dite) – Cmmi €199

  PROGRAMI I DETAJUAR I UDHETIMIT
  Dita 1:Tirane – Sofie
  *Nisja ne mengjes nga Tirana ne drejtim te Sofies.
  Inteneari i ndiekur Tirane – Struge – Shkup – Kumanov – Sofe
  *Pushime te vogla gjate rruges per qetesim ose nevoje personale.
  *Mberritja ne Sofie ne Kryeqytetin e Bullgarise, mbasdite dhe akomodimi ne hotel ne qender te qytetit.
  Mbremja e lire, ku pozicioni i hotelit ne qender ju mundeson te shetisni neper bukurite e Sofie

  Dita 2: City Tour Sofie – Bukuresht
  *Mengjesi ne hotel dhe city tour i qytetit te Sofies ne shoqerise e guides ku do te vizitojme :
  Kisha St.Nedelia, Statuja St.Sofia, Kisha St.Petka Samardijska, Kisha Cifute Synagogue, Sheshi Battenberg, Galeria kombetare e arteve, Monumenti i ushtarit te panjohur etj.
  Pas vizitave ne Sofie, kohe e lire per te konsumuar dreken
  *Mbas dreke rreth ores 14:30 nisemi per ne Bukuresht.
  *Mberritje ne Bukuresht mbasdite dhe akomodimi Hotel ne qender te Bukureshtit
  *Kohe te lire per qetesim.
  *Darka ne restorantin e hotelit.
  Mbremja e lire, ku pozicioni i hotelit ne qender ju mundeson te shetisni neper bukurite e Bukureshtit

  Dita 3: Bukuresht – Brashov dhe vizte ne Keshtjellen e Konte Drakula
  *Mėngjesi nė hotel dhe mbas mėngjesit nisja pėr ne Brashov, nje nga qytetet me te bukura te Rumanise.
  *Eskursioni ynė do tė fillojė me kėshtjellėn Bran, kėshtjella e Drakulas! Bran ėshtė njė ndėrtesė shumė e ēuditshme dhe e ngrysur. E vendosur mbi njė kodėr prej guri, e frikshme por jashtė mase e bukur dhe qe le mbresa te vecanta per cdo person qe do ta vizitoje. Kėshtjella eshte ndėrtuar nė vitin 1377, ėshtė njė monument kombėtar shumė i rėndėsishėm dhe njė pikė referimi pėr zonen e Transilvanisė, jo vetėm pėr bukurine e saj, por edhe pėr legjendėn fantastike tė Kontit Drakula.
  *Pėrpara kėshtjellės kemi njė treg shumė tė bukur tė ciganėve pėr suvenire.
  *Mbasdite vizitohen keshtjella “Pelesh” dhe “Pelishor” ne qytezen e Sinaias.
  *Pas kesaj vizite kthehemi per ne Bukuresht .
  Akomodimi ne hotel dhe kohe e lire per te pushuar.
  *Darka ne restorantin e hotelit. Sipas deshires se grupit, ne shoqerine e guides, mund te shetisimin ne qytetin e vjeter te Bukureshtit (1 km larg hotelit), ku mund te frekuentojme lokalet e shume te nates ne kete zone.

  Dita 4:City Tour ne Bukuresht
  *Mengjesi ne hotel dhe pastaj tur panoramik i qytetit ku do vizitoni:
  *Pallatin e Parlamentit ose Shtėpia e Ēausheskut, qė ėshtė i pari nė Europė pėr nga madhėsia e tij dhe i dyti nė botė mbas Pentagonit, njė nga ndėrtesat mė tė bukura nė botė.
  Gjate turit do tė vizitoni disa nga monumentet me te bukura si: “Harku i Triumfit”, Shtėpia e Gazetareve, parku “Herastrau” dhe bulevardi “Chiselef” qė eshte bėrė sipas modelit tė bulevardit “Champs Elisees” nė Paris si dhe nje ndalese ne parkun Cishmixhiu , nje nga vendet me te qete te Bukureshtit ku do keni mundesi per kafe dhe shetitje te lire.
  *Nisja me pas drejt Beogradit. Mberritja ne qytet dhe akomodimi ne hotel.

  Dita 5: Beograd
  Pas mėngjesit fillojmė vizitat nė katadralen e madhe tė Sv. Saves, kalojmė nė rrugėn e famshme Skaderlie dhe drejtohemi nė sheshin kryesor tė qytetit. Pas kėsaj do tė drejtohemi:


  • nė Kalanė e madhe Kalemegdan;
  • Beogradin e ri;
  • uren e re Ada mbi lumin Danub;
  • Rrugen e Shkodraneve;
  • pallatin e Presidentit apo dhe ate te Parlamentit;
  • si dhe ndertesa te tjera muzeale.

  Nisja per ne Tirane. Gjatė rrugės, pushime per kafe dhe dreke. Mberritja. Fundi i sherbimit tone.
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: bukruersh.jpg
S: 20
Madhesia: 200.3 KB  


  SOLE TRAVEL & TOURS
  Rr. Durresit, Pll. 79, Kati 1re,
  40 m mbi bllokun e Ambasadave
  (midis Teuta Parukeri & Noshi Rent a car)

  Phone: +355 4 2230668
  Mob: +355 69 6153704/69 6056944

  soletravel@hotmail.com

  Sole-Travel-Tours
  Apliko Tani, Kliko Ketu