devinf.com
Kliko
kliko

 1. Standart 086-Tirane,Shitet Ndėrtesė e Kombinuar 3-Katėshe,Sip.Truall 264m2,Sip Njolle Ndėrtimi 237m2,Sip e Ndėrtuar480m²,Cmimi 800euro/m2 Banim &1200 euro/m2,sip.biznes,nė Rr.Idriz Dollaku,350m nga Fusha A.Demi dhe 12min kėmbe nga Ura/unaza Brrylit

  Shitet:Ndėrtesė e Re, e Kombinuar 3-katėshe, me Sip.Trualli 264m2, Njolla Ndėrtesės 237m2, sip.shėrbimi kati pėrdhes 120m2, me sip.banimi kati I: 140m2, sip. banimi kati II: 148m2, njė dhomė 25m2 nė papafingo - Rr."Idriz Dollaku" 350m nga Fusha "Ali Demi"dhe 400m nga aksi Rr. "Ali Demi", zonė e preferuar, e qetė, gjelbėruar, e kulluar dhe e pastėr, 12 minuta nė kėmbė nga Ura e Brrylit.
  Zona e Fushės "Ali Demi" dhe Rr."Idriz Dollaku" janė me intensitet tė lartė ndėrtimesh tė reja, kryesisht pallate me shumė kate dhe vila e ndėrtesa 3-4 katėshe, duke sjellė njė rritje tė menjėhershme tė popullsisė, duke u kthyer njė ndėr rrugėt kryesore, dhe me shumė aktivitet dhe shėrbime tregtare.
  Pozicioni i Ndėrtesės 3-Katėshe gjendet nė tė djathtė tė Rr."I. Dollaku" nė pjesėn e rrugės qė fillon tė marrė pak pjerrėsi, rreth 400m (5 minuta kėmbė) nga aksi i Rr."Ali Demi" dhe stacioni i autobuzit ish-Uzinės tek Fusha "Ali Demi". Gjithashtu ėshtė shumė pranė fushės "A.Demi" rreth 300m nė vijė ajrore, si dhe me Urėn e Brrylit ėshtė rreth 12 minuta nė kėmbė(≈1-km). Rr."I.Dollaku" nė pjesėn mė tė madhe ėshtė e rehabilituar dhe e sistemuar, me trotuare e ndriēim, si dhe ka njė tėrheqje/preferencė dhe popullim tė vazhdueshėm.
  Ndėrtesė e Kombinuar 3-Katėshe: Ndėrtesė mbi truall 264m2, njolla e ndėrtimit 237m2 dhe sipėrfaqe totale ndėrtuar rreth 480m2. Ndėrtesa me konstruksion monolit me kollona dhe ndarje midis kateve me beton-arme; muret me tulla tė kuqe dhe tė suvatuara nga jashtė; mbuluar me ēati/papafingo, me shkallė tė jashtme pėr nė katin e 2-tė (Ii banim), ndėrsa shkallėt e katit 3-tė (II banim) tė brendshme qė ngjiten deri papafingo. Nė katin e 2-tė (I banim) gjendet njė verandė e madhe prej 80m2. Ndėrtesa nga ana lindore ėshtė ngjitur me njė ndėrtese tjetėr banimi 3-katėshe, ndėrsa nga pjesa e pasme (jug/perėndim) ka njė hapėsirė prej 2 m tė gjėrė e ndarė me mur rrethues e kangjella, nė jug/perėndim ka 1.5m gjėrėsi e kufizuar me mur e kangjella.Tė gjitha insalimet elekrike dhe hidraulike sipas kohės dhe ēdo kat(ēdo pjesė e ndarė brenda kateve) ka linjė dhe matėsa mė vehte pėr ujė e drita, si dhe ka ujė pa ndėrpreje tė pijshėm e industrial.
  Pozicioni i Ndėrtesės ėshtė 10m nga aksi rrugės "I.Dollaku", nė linjėn e parė, shumė mirė e pozicionuar (terhėqur) nga rruga, hyrja e vetme dhe pamja kryesore e ndėrtesės, ėshtė nga rruga (veri/lindja e lindja), anėt me dritare janė nga jug/lindja dhe jug/perėndim. Mikro-zona ku gjendet ndėrtesa ėshtė e qetė, pastėr, terren i kulluar, me shumė diell dhe me ajrosje. Ne krahun ku gjendet ndėrtesa nė shitje ka vetėm vila dhe ndėrtesa 3-4 katėshe, ndėrsa pėrball (krahu tjetėr rrugės) ka pallate ekzistuese 5-katėshe.
  Pėrbėrja/planimetria e ndėrtesės kombinuar 3-kate:
  Pėrbehet nga 3-kate teknik, kat I (pėrdhes) sipėrfaqe biznesi/tregtare dhe 2-kate banim, si dhe njė dhome nė papafingo.
  Nė katin pėrdhes (I teknik):fillon me njė sipėrfaqe/shfrytėzimi nė hyrje me mundėsi parkimi mė shumė se 3 autovetura. Pjesa e brendshme ėshtė e ndare nė dy pjesė mė vehte, njėra 110m2 (dhe kjo e ndarė nė 2-seksione dhe njė holl para, me njė banjo, zyre tė vogėl) dhe pjesa tjetėr mbi 50m2. Kjo hapėsirė ka njė lartėsi rreth 3m dhe e gjitha e betonuar dhe e shtruar, muret tė suvatuara dhe faqet ballore mbyllen me qepena. Nga 237.2m2 qė ėshtė njolla e ndėrtimit nė kėtė kat, shfrytėzohet vetėm rreth 160m2, pasi terreni nuk e lejon. Nė faqen ballore tė katit teknik fillojnė shkallėt (e hapura) pėr nė katin dytė (verandė), ku njė palė shkallė e pozicionuar midis dy ndarjeve kryesore tė katit pėrdhes dhe njė palė nė anėsore (lindja) ngjitur me ndėrtesėn nė tė majtė.
  Nė katin I banim(II teknik)Me sipėrfaqe e ndėrtuar 140.3m2 dhe verandė e hapur (rrethuar me mur nė lartėsinė 1.2m) rreth 97m2. Pasi ngjitesh me shkallė tė hapura (ne anesore me kangjella) gjendesh nė verandė ku kjo hapėsirė ėshtė e ndarė nė dy pjesė me njė mur. Pjesa e verandės nė tė majtė ėshtė e aksesueshme nga shkallėt/majtas tė hyrjes pėr nė ndėrtesė, ndėrsa shkallėt nė tė djathtė tė nxjerrin nė pjesėn mė tė madhe rreth 65m2 dhe nga kjo verandė shkohet nė: -direkt nė hyrjen e apartamentit 2+1, -si dhe kalohet tek shkallėt pėr tu ngjitur nė katin tjetėr mė lart, -si dhe kalohet nga mbrapa ndėrtesės nė tė djathtė nė anėsore.
  Ky kat pėrbėhet nga 2-apartamente; -njė apartament 1+1, me banjo & verandė mė vehte, si dhe shkallė tė veēanta, me hyrje nga veranda/ballore, nga ku ka edhe njė dritare, si dhe dritaren tjetėr nga mbrapa, -si dhe apartamenti tipit 2+1 edhe ky me hyrje direkt nga veranda, me dritare nė 3-anė.

  Kati II banim (III teknik). Me sipėrfaqe 148m2, nga veranda (e djathtė) e katit dyte ngjitesh me shkallė tė mbrojtura nga streha e ēatisė sė katit 3-tė dhe papafingos. Nė fillim gjendesh nė verandė formė llozhė dhe nga ketu kalohet nė pjesėn e ndėnjes/sogiorno, ketu kemi 4-dhoma gjumi (1-dhomė rreth 25m2 nė papafingo qė ngjitesh me shkallė tė brendshme), kuzhinė/ngrėnie mė vehte, 2-banjo, dhe ballkon nga veri/perėndimi. Kati i ka dritaret nė 3-anė tė ndėrtesės, si dhe nga ku shikohet njė pjesė e mirė e zonės deri tek fusha A. Demi. Dyert e brendshme janė tė gjitha prej druri ngjyre kafe tė hapur, ndėrsa dritaret dhe dyert e ballkoneve janė me dur-alumin.
  Pėrdorimi/shfrytėzimi aktual: Ndėrtesa 3-katėshe e kombinuar aktualisht banohet nga tė zotėt, kati i II-tė banim, ndėrsa kati i I-rė banim ėshtė lėshuar me qera pėr dy familje (njera 1+1 me qera mujore 17'000 lek-reja dhe tjetra 2+1 me qera 20'000 leke-reja).
  Ndėrsa kati i I-rė teknik/pėrdhes/sipėrfaqe biznesi, gjithashtu ėshtė lėshuar me qera pjesa e madhe ėshtė me 50'000 lek-reja dhe tjetra me 20'000 leke-reja. Nė total ndėrtesa gjeneron tė ardhura mujore rreth 1.1 milion leke tė vjetra.

  Preferenca: Preferohet tė shitet si njė e tėrė e pandashme nė kate apo pjesė tė ndryshme.
  Dokumentacioni:Ndėrtesa e banimit ėshtė me Ēertifikatė Pronėsie si njė e tėrė, dhe e shitshme nė ēdo moment. Shtitet pasi pronarėt zhvendosen nė njė ndėrtesė tjetėr.
  Ēmimi i Shitjes:Ndėrtesa bashkė me truallin nėn-ndėrtesė shitet me 1200euro€/m2 pėr katin pėrdhesė (sip.tregtare) ndėrsa sipėrfaqja banimit shitet me 800 euro€/m2, Ndėrtesa ėshtė disponibėl nė ēdo moment.
  Adresa: Rruga "Idriz Dollaku" 350m larg Fushės "A. Demi"dhe 400m larg aksit tė rrugės "A. Demi", 12-minuta nė kėmbė nga Ura e Brrylit Tirane. adgss
  Cel: 0696281433 adgss

  *******************************
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė Tirane
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: Altini Foto.jpg
S: 410
Madhesia: 30.0 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180221_121946.jpg
S: 277
Madhesia: 40.3 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180221_115055.jpg
S: 273
Madhesia: 21.8 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180221_115244.jpg
S: 272
Madhesia: 37.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20180221_120219.jpg
S: 631
Madhesia: 57.9 KB