kliko
+ publiko njoftimin/oferten!

 1. Standart Kamping ne Shqiperi - Camping in Albania - Campingplätze in Albanien

  Kampingu Jal  rreth Kampingut:

  Kampi i Jalit filloi ne vitin 2000, si nje aktivitet i Nenujsave per edukimin e te rinjve mbi turizmin ekologjik.
  Ne vite aktiviteti i Kampit Rinor u konsolidua deri sa u kthye ne nje qender e argetimit rinor.

  Sherbime:

  Kampi ofron mundesi akomodimi per rreth 120 persona. Duke siguruar tendat, shtrojat, tualete, dushe, guzhine verore, etj.
  Kampi ofron mengjesin dhe darken sipas nje menuje te pershtatshme per kushtet e nje kampingu.
  Ne mjediset e kampit ofrohet sherbim bari 24-ore, nje kinema e hapur dhe fusha ping-pongu.
  Gjithashtu kampingu ofron lehtesira argetimi, pushimi, transporti dhe komunikimi.

  Cmime:

  Cmimi per qendrimin ne kampingun e Jalit eshte 1000 Lek per person, perfshire mengjesin dhe darken.
  Per grupe me me shume se 20 persona mund te na kontaktoni per cmimin.

  Kontakti:

  Rr: Gani Domi, pall. 2/2
  Tel.: +355 42 22 68 53
  Mob.: +355 69 20 68 648
  E-mail: info@albtur.com
  E2: ened@albtur.com

  Me shume rreth kampingut tek faqja e Internetit: ketu!  deutsch:

  Campingplatz Jal

  kurze Geschichte:

  Der Campingplatz wurde im Jahre 2000 eröffnet als eine Tätigkeit der Unterwasser-Sportler,
  um die junge Generation auf den ekologischen Tourismus aufmerksam zu machen.
  Im Laufe der Jahre die Aktivität des Campingplatzes wurde weiterhin konsolidiert und ist nun zu einem Zentrum des Vergnügens für die Jugend geworden.

  Leistungen:

  Der Campingplatz bietet Übernachtungsmöglichkeiten für bis zu 120 Personen.
  Er stellt die Zelte, Unterlegematten, Toiletten, Duschen, Sommer-Küche u.v.m. zur Verfügung. Das Frühstück und Abendessen nach einem den Campingplatz entsprechenden Umständen ist im Preis inbegriffen.
  In den Ambienten des Campings ist der Bar-Service 24 Stunden offen.
  Darüber hinaus ein Freiluft-Kino und Tischtennisplätze.
  Außerdem werden verschiedene Möglichkeiten des Vergnügens, Ausruhens,
  Transportes und der Kommunikation angeboten.

  Preise:

  der Preis für den Aufenthalt beläuft auf 1000 Lek ~ ca. 8,-€ pro Kopf inklusive Frühstück und Abendessen! Für Gruppen mit mehr als 20 Personen Preisreduzierung nach Vereinbarung.

  Location:

  Jal is located at the Albanian riviera by the Ionnian sea. It is 60 kms from Vlora and 2.6 kms from Vuno, the closest village. Till the beginning of '90s few people knew about this beautiful beach, even less had ever seen it. The beauty of this place made it one of the most frequented beaches by the Albanians (and not only).

  Kontakt:

  Rr: Gani Domi, pall. 2/2
  Tel.: +355 42 22 68 53
  Mob.: +355 69 20 68 648
  E-mail: info@albtur.com
  E2: ened@albtur.com

  Mehr rund um das Campingplatz -> Internetauftritt: hier!

  Camping Albania  Location:

  Barbullush - Bushat - 25 km, pas Lezhes ne drejtim te Shkodres.

  N 41. 92 372
  E 19. 54 194

  Cmime:
  Cmimi per Person dhe per nje Nate: € 10.00
  Mberritja pas ores 12.00, Nisja para ores 12.00.
  Gratis: Pishina dhe Bilardo!

  Kontakti:

  Familja: Wesselingh
  Lagja Dedaj Barbullush
  Commune Bushat
  Albania
  Telephone: 00355 692 77 16 44
  info@camping-albania.eu  deutsch:

  Camping Albania

  Wo wir sind:

  Barbullush - Bushat - 25 km, nach der Nordalbanischen Stadt Lezha
  in Richtung Shkodra
  GPS Koordinaten:
  N 41. 92 372
  E 19. 54 194

  Preise:

  Grundpreis für einen Platz pro Nacht: € 10.00
  Ankunft nach 12.00 Uhr, Abfahrt vor 12.00 Uhr
  Dies gilt für:
  - Mittel Campingplatz (Zelt, Wohnwagen, Wohnmobil oder zwei kleine Zelte *)
  - Zwei Personen (ohne MwSt.)
  - Auto / Motor
  Grundpreis für eine Person: € 7,50
  Sonstige Aufwendungen (eine Nacht):
  Extra Person bis 2 Jahre € 0,00
  Extra Person v.a. 3 Jahre € 2,00
  Kurtaxe p.p. - eine Nacht € 1,00
  extra-kleines Zelt (bis zu 4 m, max 2 pro Seite) € 1,00
  extra-großes Zelt (keine Familie Zelt, bis zu 1 pro Seite) € 2,00
  Strom € 2,00 (wenn der Strom ist, ist es immer noch Albanien!)
  Preise verstehen sich inklusive 20% tax
  Gratis: Schwimmbad und BILLIARD

  Kontakti:

  Familja: Wesselingh
  Lagja Dedaj Barbullush
  Commune Bushat
  Albania
  Telephone: 00355 692 77 16 44
  info@camping-albania.eu


  Kamping Peshku - Farma Sotira:  Vendndodhja:
  Parku Kombetar i Germenjit, Leskovik
  N 40°12“15““
  E 20°38“48““
  Hotel "FARMA SOTIRA", PESHKU
  Kampingu ndodhet ne livadh-fushe dhe eshte falas!
  Natyrisht qe eshte e arsyeshme te ulesh ne restorantin me peshk te fresket rezervati
  te rritur vete nga ata, ose mish dele apo qingji te sapo therrur.

  P.S. Pronarja e re eshte shume e shkathet dhe flet anglisht dhe italisht!

  deutsch:

  Campingplatz Peshku - Farma Sotira

  Location:

  Nationalpark von Germenj, Leskovik.
  Auf der Nationalstrasse zw. Erseke und Leskovik
  Südost Albanien

  GPS Koordinaten:
  N 40°12“15““
  E 20°38“48““
  Hotel "FARMA SOTIRA", PESHKU

  "Der Stellplatz befindet sich auf einer fast ebenen Wiese und ist kostenlos.Es wird natürlich erwartet, dass man im Restaurant einkehrt, und dort
  die selbstgezüchteten Forelle oder wie heute das frisch geschlachtete Schaf, Nachschub steht genügen direkt neben der Küche auf der Wiese
  bereit, geniesst. Die junge Besitzerin ist sehr geschäftstüchtig, sie spricht natürlich englisch und italienisch und macht sofort Foto“s die sie
  ins Internet stellen will",- aus dem Reisebericht von Karl Heinz Schmidt aus Darmstadt hier!

  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: jal_kamping.jpg
S: 3593
Madhesia: 41.2 KB   2. Standart Happy Camp - Jal

  Happy Camp ne plazhin e Jales:


  • 3 vakte ushqim te perfshira
  • cadra nen hijen e ullinjve

  Cmimi 1500 Lek per Person
  dhe 1200 Lek oferte per grupe.

  Tel. 069 36 58 977 (club)

  Ask for Arti. 3. Standart Kampingu Jal

  Kampingu ndodhet nė qendėr tė Jal-it, 150 m afėr plazhit. AKOMODIMI bėhet nėpėr tenda tė pajisura me setet e fjetjes.

  • kinema verore,
  • karaoke, trecking,
  • zhytje me bombula,
  • kanoa
  • volejboll
  • basketboll
  • ping-pong
  • bilardo,
  • Festa nė “beach-baret” e Jal-it, Dhėrmiut (Havana) Palasės (Lolipop)
  1 jave ne kamping 8500 leke (udhetimi tirane -jal,fjetja mengjesi darka.)

  Prenotime
  068 29 26 301
  067 20 49 164

  Ne Facebook:
  http://www.facebook.com/pages/Jal-Ka...661443?sk=wall

  Gjitmone eshte e nevojshme nje hallakatje pas 1 viti te lodhshem me mesime dhe rutinen e perditshme te Tiranes. Te gjithe kemi nevoje per dicka ndryshe dhe per disa pushime te vecanta nga heret e tjera.
  Nje nisme ne mbeshtetje te te gjithe gjimnazisteve te Tiranes ndermeret nga KAMPINGU I JALES i cili prej shum vitesh organizon pushime shume te vecanta per frekuentuesit e bregdetit jugor...
  Kjo vere vjen me nje hapesire te vecante
  per gjimnazistet dhe argetimin e tyre ...

  Kampingu ndodhet nė njė ullishte tipike tė zonave jugore tė Shqipėrisė,(nė njėsipėrfaqe prej 4000 m2) nė qendėr tė Jal-it, nje prej mrekullive te bregdetit jugor shqiptar, edhe shumė afėr plazhit,(~200 m. larg).
  Pervec mrekullive qe te ofron vete natyra e Jales nga organizatoret e kampingut zhvillohen dhe aktivitete "Special" si :
  - Zhytje ne uje (me veshjet e posacme )
  - Udhetime explorative me biciklete, me varka , me kanoe ne plazhe te virgjera te Rivieres Shqiptare
  - Nga kampingu i Jales do te organizohen edhe Festa me pjesmarrjen e DJ te ndryshem shqiptar dhe te huaj ose Karaoke te organizuar me deshiren tuaj . Gjithashtu brenda kampit funksionon nje Kinema verore e cila ne dite te caktuara shfaq filma te ndryshem .

  Tani erdhi momenti tju shpegojme me me detaje paketat turistike qe ne ofrojme per ju . Duke patur parasysh faktin e te qenurit gjimnazist organizatoret kane menduar te ofrojne cmime konkurruese.

  Paketa 6 nete dhe 7 dite kushton 80 mije lek ku perfshihet :
  Fjetja, mengjesi + darka dhe transporti Tirane - Jale - Tirane (nese transporti eshte i siguruar nga vete ju oferta eshte 60 mij leke ) te vjetra gjthm :P

  Fjetja ėshtė nė tenda.( tendat janė teke, dyshe, treshe & katėrshe). Tendat janė tė pajisura me shtroja, por gjithashtu mund tė gjeni edhe dyshek fjetje,(sleeping-bag) nė pėrdorim.

  Kampi ėshtė i pajisur me tualete higjenike dhe dushe.s

  Kampi i Jal-it pret mesatarisht 70-80 tė rinj dhe tė reja ēdo ditė. (gjatė fundjavave mund tė arrijė deri nė 100-120 persona)

  Nė ambjentet e kampit ndodhet njė Bar-Lokal dhe njė guzhinė verore, e cila ofron lehtėsira pėr tė gjithė ata qė duan tė gatuajnė vetė, ( frigoriferė, soba, pasije guzhine,etj.)

  Nė kamping do tė gjeni edhe njė Kinema Verore, lojra tė ndryshme pėr kamping, fusha ping-pongu, fushė volejbolli, mjete sportive,etj.etj.

  MENGJESI DHE DARKA

  Mėngjesi ėshtė me vetėshėrbim. Menuja e mėngjesit pėrmban; qumėsht, gjalp, djath, reēel, vezė, coko-krem, kroasan, jogurt, pije freskuese, etj.

  Menuja e darkės pėrmban; produkte tė zgarės,( kremviēe, salēiēe, kotoleta, hamburger, qofte), tė shoqėruara me sallatė dhe njė pjatė tė tretė qė varion sipas menusė ditore. Darka dhe mėngjesi janė tė shoqėruara me pije freskuese,(1/5l coca-cola ose fanta).

  Kampi ofron mundėsi gatimi dhe pėr drekėn, duke vėnė nė dispozicion guzhinėn e kampit. Mund tė organizohet nė mėnyrė individuale ose nė grupe.

  Nr kontakti : 0692650229 (vod cl)
  gjithashtu mund te kontaktoni edhe ne profilet tona ose ne e-mail :
  kampijales@yahoo.com


  Der Campingplatz öffnet seine Toren am 1. Juli 2009.
  Die erste Woche 6. - 13. Juli ... wir heissen euch herzlich Willkommen in unseren Ambienten direkt am Meer mit der geilen Musik und diversen Spielen.
  Der Campingplatz befindet sich nur 150 m neben dem Strand mitten im Zentrum von Jal. Die Unterkunft findet in unseren vorgebauten Zelten mit Unterlegematten zum schlafen statt.

  • Freiluft Sommer-Kino,
  • Karaoke, Trecking,
  • Tauchen,
  • Kanu fahren
  • Voleyball
  • Basketball
  • Tischtennis
  • Billiard
  • Fiesta bei den “beach-bars” von Jal, Dhėrmi (Havana) Palasa (Lolipop)

  • und vor allem einfach geile Stimmung mit den gleichgesinnten aufgeschlossenen jungen Leuten aus der Hauptstadt und noch weiter :-)


  1 Woche Aufenthalt 8.500 leke ~ 65,-€ (Hinfahrt Tirana -Jal, Unterkunft, Frühstück und das Abendessen.)

  Für Buchungen:

  0684053155
  0684053161

 4. Standart Camping Peshku - Oher, Pogradec

  Camping Peshku - Oher, Pogradec  Vendndodhja:

  afro 12 km ne Veri te Pogradecit buze liqenit te Ohrit.

  N 40°58“03““
  E 20°38“34““

  Flitet mbi te tjera: gjermanisht, anglisht, italisht.
  Kampingu eshte ndertuar para 4 vitesh dhe kushton 5,-€ nata.
  Ofrohet mundesi per korrent/rryme per Rulot/Kamper.
  Tualetet dhe Sanitaret jane te pastra.

  Per shplodhje dhe relaks sherben edhe nje plazh i vogel me rere dhe shezllona!

  Nje rezervat per rritjen e koranit ndodhet ne kamping dhe sherbehet i fresket me cilesi shume te mire ne restorant.

  deutsch:

  Camping Peshku - Ohrid See, Pogradec

  die Lage:


  "Etwa 12 Km vor Pogradec erreichten wir den Camping PESHKU, wo wir gleich freundlich
  empfangen wurden.
  Hier spricht man Deutsch, Englisch, Italienisch.
  Der Platz besteht seit 3 Jahren und die Übernachtung kostet 5 € pro Nacht, es besteht die Möglichkeit für Stromanschluss sowie Ver- und Entsorgung.Die sanitären Einrichtungen sind landestypisch, aber sauber. Für die notwendige Entspannung sorgt ein angelegter
  Sandstrand mit Sonnenliegen. Auf dem Platz befindet sich eine Fischzuchtanlage wo Forellen und der Orid-See-Fisch "Koran" gezüchtet werden.
  Im Restaurant werden hauptsächlich die selbst erzeugten Produkte, sprich Fisch, in guter Qualität zubereitet. Wir haben beide Sorten gegessen und waren danach zufrieden und satt.
  Die Verdauung wurde durch reichlich kredenzten Raki gefördert.",- aus dem Reisebericht von Karl Heinz Schmidt aus Darmstadt hier!