Punėsim nė Malta - shtet anėtar i Bashkimit Europian.

Aplikoni vetėm nqse komunikoni mirė nė gjuhėn angleze.

Kliko ⇒ https://velaconsulting.al/apply dhe plotėso formularin e regjistrimit,

ose dėrgo CV anglisht (format PDF/Word) nė Email ; gm@velaconsulting.alKontaktoni pranė zyrės, pėr tė hyrė mė shpejt nė proēes.

Adresa : Qendra Tregtare Olympia, Kati i 2-tė, Tirana, AL.


Kliko ⇒
https://goo.gl/gbbdiQ (vendodhja nė Google Maps).

✆ +355697775750 ⌇ ✆ +355688087875 ⌇ ✆ +355672034994


E hėnė - E premte ⇒ 09:00 - 17:00 ⌇ E shtunė ⇒ 09:00 - 13:00


✍ Lista e punėve pėr tė cilat ndėrmjetėsojmė kontrata :


Graduates in Financial Services - Salary Offer / Yearly = 18.000 € to 40.000 €


Candidate with ACCA - Salary Offer / Yearly = 20.000 € to 35.000 €


Business Development Manager - Salary Offer / Yearly = 25.000 € to 45.000 €


Project Manager - Salary Offer / Yearly = 25.000 € to 35.000 €


Auto / Truck Mechanic - Salary Offer / Yearly = 17.000 € to 22.000 €


Auto / Truck Electrician - Salary Offer / Yearly = 17.000 € to 22.000 €


Electrician - Salary Offer / Yearly = 15.000 € to 20.000 €


Elevator Technician - Salary Offer / Yearly = 15.000 € to 17.000 €

Plumber - Salary Offer / Yearly = 13.000 € to 18.000 €

Extra Low Voltage (ELV) Technician - Salary Offer / Yearly = 14.000 € to 16.000 €

Aluminium Apertures Installer - Salary Offer / Yearly = 12.000 € to 16.000 €

Solar Photovoltaic (PV) Installers - Salary Offer / Yearly = 12.000 € to 16.000 €

Air Conditioner Technician - Salary Offer / Yearly = 12.000 € to 15.000 €

Building Designer - Salary Offer / Yearly = 15.000 €

Draughtsperson - Salary Offer / Yearly = 15.000 €

Nurse - Salary Offer / Yearly = 14.000 € to 16.000 €

Bus Driver - Salary Offer / Yearly = 12.000 € to 15.000 €

Caregiver - Salary Offer / Yearly = 12.000 € to 14.000 €


Butcher - Salary Offer / Yearly = 12.000 € to 14.000 €

Heavy Machinery Operators / Drivers - Salary Offer / Yearly = 12.000 €

✦ Pozicione tė ndryshme tė punėve do tė njoftohen sė shpejti

Kritere; a) Mosha juaj preferohet tė jetė nga 21 deri nė 42 vjeē/e, b) Tė jeni tė paktėn i / e pajisur me diplomė shkollė e mesme (e pėrgjithshme ose profesionale). Kėrkohet minimalisht 1 vit pėrvojė pune. Pėr disa pozicione duhet tė keni edhe nivel mė tė lartė arsimi.

Kushtet e Punėsimit

☞ Njė kontratė me limit kohor duke filluar nga 1 vit, e rinovueshme pėr mė shumė nė marrėveshje me kompanitė (6 muaj provė).

☞ Kosto e vizės / lejes, ju rimbursohet nga punėdhėnėsi pasi kryeni 3 muaj punė, ndėrsa kosto e biletės sė avionit ju rimbursohet nga punėdhėnėsi pasi pėrmbushni me sukses tė pakten 1 vit punė.

☞ Punonjėsit kanė tė drejtėn e shpėrblimit statutor prej 512 € nė vit, tė pagueshme ēdo tremujor, dhe 2500 € bonus pas njė viti pune.
☞ Strehimi me asistencėn e punėdhėnėsit do tė jetė me ēmim tė diferencuar pėr 7 € deri nė 13 € nata, kosto tė cilėn mund ta ndani me persona tė tjerė (me mėngjes tė pėrfshirė falas, pastrim i ambientit cdo dy ditė, lavanderia njė herė nė javė, TV dhe WiFi).☞ Kujdes mjekėsor falas dhe sigurim shėndetėsor i paguar.
☞ Leje vjetore, pushim mjekėsor dhe leje tė tjera tė posaēme.
☞ Orari = 5 ose 6 ditė nė javė x 8 orė punė. Puna mbi orarin paguhet nė shkallėn x 1.5

♦ Informacion bazė

☞ Kryeqyteti: Valeta
☞ Popullsia: 403,000☞ Sipėrfaqja: 316 km2
☞ Gjuha: Malteze & Anglisht
♦ Emigracioni pėr qėllime punėsimi

☞ Lejet e Punės

Tė gjithė shtetasit e huaj kanė nevojė pėr leje pune pėr tė punuar nė Maltė. Pėrsa i takon tė huajve, Qeveria ndjek njė politikė kufizuese dhe lejet e punėsimit jepen vetėm nė raste tė veēanta. Kėto leje pune lėshohen pėr punėdhėnėsit qė dėshirojnė tė punėsojnė tė huaj pėr njė periudhė tė caktuar dhe pėr njė qėllim specifik, VETĖM pasi tė jenė siguruar se ėshtė bėrė ēdo pėrpjekje e mundshme pėr tė punėsuar njė shtetas maltez.


☞ Kushtet e lėshimit tė lejes

a) Aplikantėt pėr leje punėsimi duhet fillimisht tė sigurojnė njė ofertė pune nga njė punėdhėnės nė Maltė;
b) Aplikantėt duhet tė kenė njė aftėsi apo kualifikim tė specializuar, pėr tė cilin ka mungesa nė Maltė;c) Duhet tė ketė njė kėrkesė tė madhe nė njė fushė tė caktuar, psh. financier, shofer, mekanikė makinash ose kamionash, infermierė tė kualifikuar, punonjės IT, etj.
Leja e punės lėshohet nga Drejtoria e Punės pasi janė plotėsuar kushtet e mėsipėrme dhe punėdhėnėsi i ardhshėm ka paraqitur kėrkesė.

☞ Dokumentacioni i nevojshėm qė duhet tė shoqėrojė aplikmin tuaj pėr leje punėsimi:
• njė pasaportė e vlefshme,
• njė dėshmi penaliteti qė vėrteton sjellje tė mirė nė shoqėri;
• njė letėr punėsimi qė pėrfshin njė pėrshkrim tė plotė detyrash nga punėdhėnėsi i ardhshėm.Lejet e punėsimit janė zakonisht tė vlefshme pėr njė vit. Mund tė aplikohet gjithashtu pėr njė leje tė vlefshme pėr deri nė tre vjet me kėrkesėn specifike tė punėdhėnėsit dhe me kusht qė pėr kėtė tė jepen argumente tė mjaftueshme. Lejet mund tė zgjaten mė pas, kur kėrkesa pėr kėtė qėllim ėshtė e justifikuar.

Faleminderit qė zgjodhėt tė punėsoheni me ne, ju mirėpresim


Vela Consulting​ - Punėsim Ndėrkombėtar / Konsulencė Emigrimi