Ofrojmė Kurs -Prakėtikė PUNE EKONOMIST/E


1-FINANCA 5.0 & KONTABILITET ALPHA + Excel FALAS•Kohėzgjatja e kursit ėshtė mesatarishtė TRE (3) DITE, zhvillohen 3 Seanca, ku nje seancezgjate 2 ore = 6 orė nė total (3 seanca x 2 orė nje seancė) -DHE-njėkostototale = 3.500 ALL


2- FINANCA 5.0 & KONTABILITET ALPHA
+ Excel FALAS

•Kohėzgjatja e kursit ėshtė mesatarishtė NJE JAVE , zhvillohen 5.5 Seanca, ku nje seancezgjate 2 ore = 11 orė nė total (5.5 seanca x 2 orė nje seancė) -DHE-njė kostototale = 5.000 ALL


3- FINANCA 5.0 & KONTABILITET ALPHA
+ Excel FALAS


•Kohėzgjatja e kursit ėshtė mesatarishtė DY JAVE , zhvillohen 7.5 Seanca, ku nje seancezgjate 2 ore = 15 orė nė total (7.5 seanca x 2 orė nje seancė)
-DHE-njė kostototale = 7.000 ALL4- FINANCA 5.0 &
KONTABILITET ALPHA
+ Excel FALAS


•Kohėzgjatja e kursit ėshtė mesatarishtė NJE MUAJ, zhvillohen 10 Seanca, ku nje seancezgjate 2 ore = 20 orė nė total (10seanca x 2 orė nje seancė)-DHE-njė kostototale = 10.000 ALL•Nė fund tė kursit ju pajisim me ēertifikatė tė liēensuar nga organet pėrkatėse shtetėrore.
•Ju
pajisim me faturat e subjektit
•Ju
pajisim me CD e Programit Financa 5.0 + Alpha


Praktik pune Ekonomist/e
PRAKTIKA E PUNĖS KONSISTON NE (TĖ GJITHA VEPRIMET KONTABEL)

FINANCA 5.0 + KONTABILITETI PRAKTIK NE LIBRIN E MADH DHE PASQYRAT

• 1. Akt themelimi QKB
1.1-Shtim i ortakve
1.2 -Largimi i
ortakve


•
2. Hua ne bankė & veprimet kontabėl

• 3. Fat Blerje
3.1 Kthim & Skonto nga blerja
3.2 Kthim nga Demtimi• 4. Fat Shitje

4.1 Kthime & Skontoshitje
4.2
3.2 Agjentet & Magazinat

• 5. InventariFH/FD
5.1 FH & Kthimet + Transferimet
5.2 FD &
Kthimet + Transferimet


• 6. Arka, MA & MP

•
7. Banka, XK & XJ
6/7.1 Xhirime te Brendshme

• 8. Listpagesa & kontabilizimi

• 9. Pasq e Amortizimit

• 10. Etj...

• 11 . Pasq Financiare
11.1-Bilanc
11.2- PASH
11.3-Cash-Flow
11.4 -
Kapitali i pronarit


Cel. : 0694414161