Itali

Dita e Parė, 9 Mars 2018: Nisja me traget nga Durrėsi nė orėn 22.00. Lundrimi pėr nė Bari.
Dita e Dytė, 10 Mars 2018: Mbrritja nė Bari nė orėn 08.00. Nisja pėr nė Napoli me autobus. Sistemi nė Hotel. Pasdite, shėtitje panoramike nė monumentet kryesore tė qytetit, ku vizitohen: Duomo, Pallati Mbretėror, Sheshi Plebiscito, Teatri San Carlo, Castel Nuovo,etj. Fjejte nė Hotel.
Dita e Tretė, 11 Mars 2018: Mėngjes nė Hotel. Nisja me autobus pėr nė Sorrento dhe me traget pėr nė Ishullin Kapri. Shėtitje panoramike nė Ishull, ku vizitohen: Vila Jovis, Kisha Santa Maria, Fari, Vila San Mikele, Kisha e San Michele Arcangelo. Kthimi me traget nė Sorrento. Shėtitje nė Kėmbė nė Sorrento, ku vizitohen: Porti, Katedralja, Manastiri St Frencis, Bazilika Sant Antonio etj. Fjetje nė Hotel.
Dita e Katėrt, 12 Mars 2018: Mėngjes nė Hotel. Nisja me autobus pėr nė Positano, Shėtitje nė kėmbė nė Positano, ku vizitohen: Kisha Santa Maria Assunta dhe Porti. Nisja pėr nė Amalfi. Shėtitje nė kėmbė nė Amalfi, ku vizitohen: Katedralja, Muzeu i Letrės, Chiostro del Paradiso, etj. Pasdite nisja pėr nė Bari. Nisja me traget nė orėn 22.00. Lundrimi pėr nė Durres.
Dita e Pestė, 13 Mars 2018: Mbrritja nė Durrės nė orėn 07.00.

Me Shume Detaje: Nė pagesė 259 Euro pėrfshihen:
1. Udhėtimi me traget vajtje-ardhje Durrės -Bari dhe Sorrento - Kapri.
2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus.
3. Akomodim nė Kabinė tė Brendshme nė Traget pėr 2 netė dhe nė Hotel 3* pėr 2 netė qėndrimi.
4. Mėngjeset nė Hotele.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.