devinf.com
kliko

 1. Standart 062-Tirane-Jepet me Qera dhe bashkėfinancim, Ndėrtese-Hotel,me 5-Kate, 5'000euro/muaj - Rr.''Isuf Elezi" 100m nga Lana tek Ura e Selitės, Tirana e Re

  Jepet me Qera: Pėr Hotel-Bar-Restorant, Ndėrtes e Re, me 5-kate, e pa pėrfunduar me sipėrfaqe ndėrtimi mbi 1500m2, sipėrfaqe trualli 1000m2 dhe parkim nė sipėrfaqe 200m2 pėr 10-makina.

  Ndėrtesa/Hotel gjendet nė zonėn e Selitės ose ish-stacioni i fundit i Tiranės sė Re, njė ndėr zonat mjaft tė njohura tė Tiranės, rreth 1.5km larg blv. kryesor tė Tiranės (Dėshmorėt e Kombit) dhe rreth 200m nga Unaza e re, tek Kopshti Botanik.
  Zona ku gjendet Hoteli ėshte komplet e rehabilituar dhe me infrastrukturė tė sistemuar dhe integruar me tė gjitha arteriet kryesore (Unazėn e Re qė lidhe Sheshin Shqiponja me TEG-un-drejtimi i Elbasanit, me Pallatin me Shigjeta-Kombinat- Plepa Durrės dhe bulevardin kryesor-Dėshmorėt e Kombit, me Unazėn e brendshme …etj).
  Gjithashtu nė kėtė zonė ka shumė institucione tė qeverisė qėndrore (AKBN, KESH, OSST…tj) dhe institucione arsimore-universitare (Universitetiti Europian i Tiranės-UET-ja, Fakulteti i Shknecave Sociale, Universiteti Mesdhetar i Tiranės… etj) dhe shumė njėsi tė tjera shėrbimesh dhe tregtie.
  Hoteli gjendet buzė rrugės/trotuarit "Isuf Elezi" dhe ėshtė 100m nga Lana/Ura e Selitės dhe 200m nga kopshti botanik/segmentit tė Unazės sė madhe TEG-Sheshi Shqiponja.

  Ndėrtesa/Hotel me 5-kate tė gjitha mbi toke, nė njė truall me sipėrfaqe mbi 1000m2 dhe njolla e ndėrtimit 400m2, dhe me sipėrfaqe tė ndėrtuar qė shkon afėrsisht 2000m2dhe me njė oborr pėr parkim tė hapur rreth 200m2.
  Ndėrtesa ėshtė projektuar e konceptuar pėr tė shėrbyer si Hotel-Restorant, ku krahas shkallėve tė brendshme ka edhe konstruksionin pėr dy ashensore. Shkallėt dhe hollet jane tė shturara me mermer-granit dhe pllaka shumė cilėsore me ngjyra klasike, ndėrsa njė pjesė e mureve, anėsore tė dyerve etj, nė veēanti kati parė, pjesa e restorantit…etj, janė veshur me gurė-traventin ngjyrė bezhė nė gri.
  Kati i parė pėrbėhet nga pjesa e Hyrjes-Holli, Receptioni, koridori pėr tek shkallėt, ashensorėt dhe pasazhi pėr nė restorant, pjesa e kuzhinės dhe restorantit. Kuzhina dhe restoranti kanė tė disponueshme pjesėn mė tė madhe tė pajisjeve.
  Kati II, III dhe IV, pėrbėhen nga njė holl tė madh nė mes dhe nga 7-dhoma ēdo kat, nė total shkojnė nė 21-dhoma tė bollshme, ku edhe 4 dhoma mund tė shėrbejnė edhe si suita. Dhomat nuk janė akoma tė sistemuara dhe kompletuara me te gjitha pajisjet e nevojshme.
  Kati V, i cili ėshtė kryesisht me konstruksion metalik me xham dhe akualisht ka hapėsirėn lisho tė madhe pėr tė shėrbyer ose si salla konferencash, ose si sallė-palestėr etj.
  E gjithė Ndėrtesa/Hotel ėshtė e rrethuar dhe pėr hyrjen nė tė janė 3-porta njėra pėr autoveturat pėr nė parkim dhe kalimi tek dera kryesore-recepsioni, njė portė pėr hyrjen vetėm tė njerėzve dhe njė portė tjetėr ėshtė vetėm pėr makinat dhe kėmbėsorėt pėr nė pjesėn e Bar-Restorantit. Ndėrtesa nga tė gjitha anėt ėshtė e gjelberuar me pemė tė larta dekorative shumė-vjeēare. Ndėrtesa/Hotel ėshtė e kompletuar me depot e ujit nėn toke, ka gjenerator tė fuqishėm pėr tė pėrballuar mungesėn e dritave, ka tė gjitha instalimet dhe pajisjet pėr ēdo emergjencė.
  Pėrdorimi i mėparshėm e aktual: Pėr disa vite kjo ndėrtesė ka shėrbyer si institucion arsimorė-shkollė, ndėrsa aktualisht ėshtė jashtė shfrytėzimit, nė tė po punohet dhe kompletohet, pėr tė shėrbyer si Hotel-Bar-Restorant.
  Gjendja fizike aktuale: Nė pėrgjithėsi nga ana konstruktive ndėrtesa ėshtė e pėrfunduar, por nuk ėshtė akoma e gatėshme pėr tu shfrytėzuar si Hotel-Bar-Retorant. Mbeten pa u pėfunduar dhomat e gjumit bashkė me instalimet nė banjot/tualetet e tyre, lyerja, arredimi dhe kompletimi i brendshėm pėr tė gjitha furniturat (ndriēuesit, mobiljet e brendėshme, dyshekė e mbulesat, pajisjet hidraulkike e tė tualetit, frigorigferet & televizoret e dhomave, serviset e Bar-Restorantit…etj).
  Destinacionet/pėrdorimet mundėshme: Kjo Ndėrtese/Hotel ėshtė konceptuar dhe mbi tė ėshtė punuar pėr tė shėrbyer kryesisht pėr Hotel-Bar-Retorant. Zona dhe pozicioni gjeografik nė Tiranė i Ndėrtesės/Hotel buzė rrugės dhe ngjitur me tė gjitha arteriet kryesore tė lėvizjes nė Tirane, mundėsojne dhe favorizojnė shfrytėzimin si Hotel-Restorant. Pasi ėshtė lehtėsisht e gjetėshme dhe e aksesueshme nga shume drejtime dhe zona ėshtė e zhvilluar dhe e populluar.
  Dokumentacioni: Ndėrtesa/Hotel dhe trualli i saj, janė tė gjitha me dokumentacion tė rregullt pronėsie dhe zhvillimi.
  Jepet Me Qera: Ndėrtesa nuk ėshtė akoma nė kushtet dhe standartet pėr tė shėrbyer si Hotel-Bar-Retorant, ka nevoj akoma pėr investime qė mund tė shkojnė rrethė 250'000€-euro, dhe tė vihet nė funksion si Hotel-Bar-Retorant.
  Pėr kėtė kėrkohen/thirren pėrsona me kapital-finaciar dhe eksperiencė qė tė mbyllin tė gjithė investimin qė kanė mbetur dhe tė marri pėrsipėr shfrytėzimin e mėtejshėm. Qeraja e tė gjithė ambjentiot pas kryesrjes sė investimit ėshtė 5000 euro/muaj.
  Adresa: Rr. "Isuf Elezi", 100 m larg Lanės/Urės Selitės, ish-stacionit fundit tė Tiranes Re, ose 200m larg nga Unaza madhe-qė tė ēon nė TEG-autostrada Elbasanit dhe drejtimi SHeshit Shqiponja/segmenti tė kopshti botanik. adgss
  Cel: 069 62 81 433 adgss
  *******************************
  A&D General Services Studio (
  A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė Ministrisė sė Shėndetėsisė, Tiranė
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20171118_134702.jpg
S: 695
Madhesia: 34.7 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20171118_134835.jpg
S: 596
Madhesia: 35.7 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20171118_135052.jpg
S: 1007
Madhesia: 40.8 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20171118_135621.jpg
S: 561
Madhesia: 54.5 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20171118_143218.jpg
S: 578
Madhesia: 24.1 KB