devinf.com
Kliko
970 Immo + C21

 1. Standart Tirane,Shitet Ambjent Biznesi, nė pallat ekzistues,kati ±1,Sip.144m², Cmim 600euro/m²(diskutushėm), ideale pėr aktivitet prodhues, nė Rr.'ADemi', 30m nga Lana/pranė Shkollės 9-Vjeēar 1-Maj Tirane

  SHITET: Bodrum – i projektuar pėr punishte ėmbėlsirash, furrė buke... etj, me sipėrfaqe 144m2, nė katin e ndėrmjetėm ± 1 me dritare mbi nivelin e tokės, nė njė pallat ekzistues, nė fillim tė rrugės "Ali Demi" pranė Shkollės 9-Vjeēare 1-Maj.
  Pallat ekzistues parafabrikat:
  me 6-kate mbi tokė dhe njė kat tė ndėrmjetėm nėn-tokė dhe pak mbi tokė-bodrum, nė krahun e djathtė tė rrugės "Ali Demi" pranė shkollės 9-Vjeēare 1-Maji. Zona ku gjendet pallati ėshtė zone e vjetėr, kryesisht me pallate parafabrikate dhe trulla, zonė e dendur, shumė afėr (rreth 300-400m) me qendrėn e Tiranės dhe me aktivitete tregtare tė ndryshme me pakicė, si dhe shumė afėr me zonėn e tregu elektrik.
  Pozicioni i pallatit ėshtė nė krahun e djathtė dhe nė linjėn e dytė tė pallateve, nė fillim tė Rr."Ali Demi" dhe me shtrirje veri/perėndim dhe jug/lindje, me njė pozicion mjaft tė pėrshtatshėm pėr shfrytėzimin e bodrumit/punishtes, pasi ėshtė lehtėsisht i aksesueshėm. Katet e parė tė pallatit nė pjesėn mė tė madhe janė kthyer nė sipėrfaqe tregtare, ndėrsa katet e tjera funksionojnė si apartamente banimi. Pallati(Bodrumi/punishte) gjendet nė njė pozicion me shumė mundėsi komunikimi si nga rruga "Ali Demi", ashtu edhe me rrugėn "Shyqyri Ishmi" (Xhamia e Tabakėve) dhe me rrugėn e tregut elektrik "Zonja Curre" dhe Rr."Petro Nini Luarasi"(pranė Njėsis Bashkiake Nr.1 & 2). Zona ėshtė njė ndėr te preferuarat nė Tiranė, nė kėtė zonė ka edhe shumė institucione tė Qeverisė Qendrore (Ministria Shėndetsisė, Ministria Mjedisit, Drejtoria e Policisė sė Shtetit etj) dhe shkolla tė ndryshme 9-vjeēare(Sh.1-Maj, Sh. Ali Demi, pėrballė ėshtė gjimnazi "I. Qemali" etj)
  Bodrumi/punishtja nė shitje ka sipėrfaqe prej 143.7m2, gjendet nė nivelin ±1 me dyer dhe dritare mbi nivelin e tokės dhe me bazė/dysheme nėn nivelin e tokės ku zbritet/futesh nė tė me shkallė. Kjo hapėsirė ėshtė e konceptuar qė nė projektim dhe ndėrtim tė pallatit pėr tė shėrbyer si punishte pastash/ėmbėlsirash apo furrė pėr prodhim bukėsh.
  Pozicioni i bodrumit/punishtes nė pallat ėshtė nė fillim tė gjatėsisė sė pallatit nė krahun jug /perėndimor (nga ana e shkollės 1-Maj) dhe me pamje (dritare dhe dyer) nė tė dy anėt e pallatit nga jug/lindja (krahu nga janė edhe hyrjet e pallatit, rruga Zonja Curre) dhe nga veri/perėndimi (pamja nga rruga "Ali Demi"), nga ku ėshtė edhe hyrja kryesore pėr nė pronė. Futja/dalja (aksesi) pėr nė pronė (bodrum/punishte) me mjete realizohet nga dy anė, njėra nga tuneli i parė ngjitur me shkollėn 1-Maj dhe hyrja tjetėr ėshtė nga tuneli i dytė duke u rrotulluar djathtas nga janė edhe hyrjet e kėsaj pjese tė pallatit.
  Planimetria e bodrumit/punishtes: Hapėsira ka formė drejtkėndore me pėrmasa tė pėrafėrta(16m gjatė me 9m e gjėrė). Hyrja kryesore nga ana rrugės "Ali Demi", ka dy dyer kryesore pėr futje dhe 3-dritare, ndėrsa ana tjetėr ka njė derė dhe 3-dritare. Nė brendėsi hapėsira ėshtė e ndarė nė disa pjesė/zona por qė komunikojne me njėra–tjetrėn. Ndarja nė hapėsira ka qenė qė nė projekt, bazuar nė proēeset pėr aktivitetin e saj si punishte ėmbėlsirash dhe brumėrash. E gjithė hapėsira e brendshme eshte e thate, pa lageshti, lehtesisht e ajroseshme dhe me shume drite natyrale.
  Gjithashtu pjesė e natyrshme e kėtij bodrumi/punishte ėshtė
  edhe hapėsira/oborri pėrpara nga ana e rrugės "Ali Demi" me njė sipėrfaqe prej 50m2, ndėrsa nga ana tjetėr ėshtė njė hapsirė prej 15-20m2. Bodrumi/punishtja, qė gjendet nė fillim tė pallatit (pallat me shtrirje tė gjatė) ekziston mundėsia e komunikimit/kalimit nga njėra anė nė tjetrėn(tė pallatit/bodrumit) edhe duke kaluar nga ana/faqa e ngushtė e pallatit(pa kaluar tek tuneli i dytė pėr nė tregun elektrik).

  Gjendja fizike e bodrumit/punishtes: Kjo hapsirė/punishte ėshtė e abandonuar, pa-rikonstruktuar, ka nevoje pėr restaurim tė thellė nė tė gjitha drejtimet si: nė suvatime tė mureve, tavaneve, ribėrje tė dyshemesė, dyert dhe dritaret, si dhe instalimet elektrike dhe hidraulike. Gjithashtu, ekziston edhe mundėsia e pėrshtatjes/ndarjeve tė hapėsirės sė brendshme dhe tė rikonceptimin tė dyerve dhe dritareve.
  Shfrytėzimi i mėparshėm dhe aktual: Prej shumė vitesh, kjo pronė ka qenė e pa shfrytėzuar, e abandonuar. Pas procesit tė privatizimit dhe blerjes nga pronarėt e truallit, aktualisht kjo pronė ėshtė bosh, e rrethuar dhe e destinuar pėr shitje.
  Destinacionet e mundshme: Kjo pronė ėshtė shumė e volitshme pėr tu pėrdorur si: -ashtu siē ka qenė e projektuar pėr punishte ėmbėlsirash, -prodhime brumi (bukė, byrek, petulla etj),- pėr prodhim pijesh tė ndryshme, -pėr restorant, -pėr katering, pėr lokal-bar-kafe-restorant, -si punishte shtypshkronjė e botime librash, revista tė ndryshme,-pėr atelje tė ndryshme pikturash, konfeksione, si dhe punishte tė ndryshme pėrpunin dhe prodhim dur-alumini, si dyqan shitje artikujve tė ndryshėm me pakice dhe shumicė etj.
  Dokumentacioni: Me Ēertifikatė Pronėsie e blerė nga procesi i privatizimit, me tė drejte parablerje nga pronarėt e truallit dhe figuron nė dokumentacion si bodrum.
  Ēimi i Shitjes: Shitet me 600 euro €/m2 i diskutueshėm.
  Adresa: Pallati nr.70, nė rrugėn "Ali Demi", pranė Shkollės 9-Vjeēare 1-Maj, Tiranė. adgss
  Cel. : 069 62 81 433 adgss

  *******************************
  A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė Ministrisė sė Shėndetėsisė, Tiranė
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20171208_120837.jpg
S: 416
Madhesia: 50.5 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20171208_120803.jpg
S: 495
Madhesia: 52.2 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20171208_120856.jpg
S: 379
Madhesia: 132.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20171208_122724.jpg
S: 605
Madhesia: 124.5 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20171208_122735.jpg
S: 391
Madhesia: 46.3 KB