devinf.com
kliko
+ publiko njoftimin/oferten!

 1. Standart Korce,. Shes apartament, 190 m² (V. Eftimiu,Pall 16,shk 5 Ap 14/2) Kati i 5-te,38000 Euro

  ​-Okazion.Shitet nje Ap me sip 190m2 karabina.Zona/Rruga : Viktor Eftimiu,Pall 16,shkalla 5 Ap 14/2 Kati i 5-te.Ish bashta e ushtrise.
  Apartamenti eshte dhome e guzhine+aneks. 62 m2 ekzistues +128 m2 shtese karabina me nje mur anesor te mbyllur komplet e te suvatuar nga jashte..Cmimi aktual eshte 38000 euro.Mqs hyrja ekzistuese eshte shume e amortizuar e cila ne kushte normale se bashku me shtesen do te shitej 52000 euro .Pavaresisht ,gjendjes ky Apartament ofron okazione shume te mira per ndertimin e nje ambienti komod,sipas deshires me hapesira te bollshme,.Per nje familje qe kerkon rehatii dhe siperfaqe te konsiderueshme,sepse pjesa ekzistuese dhe shtesa jane nje e tere.Gjithashtu duke qene kati i 5 mund te shfrytezohet max per ndertimin e nje papafingoje .
  Gjithashtu ka okazion edhe per ndertimin e nje aktiviteti privat,si zyra,shtepi pritese me dhoma ne forme hoteli duke patur parasysh qe mund te investohet mbi te edhe nje kat me siper,gje qe katet e tjera jane te kufizuara,.Apo ndertimi i nje klinike private apo laboratori.Pallati eshte ndertuar ne vitin 1987 dhe eshte i paisur me bodrume te thella. Nje ndertues do te kishte mundesi te ndertonte katin e 6-te te ketij pallati ne teresi.Kjo per shkak te themeleve shume te thella.Ambienti perreth zones eshte shume i mire me park,urban dhe qetesi.Pamja eshte e mrekullueshme nga kati i 5-te,Duke patur te gjitha keto obsione cmimi prej 38000 euro eshte me optimali .Duke qene se qyteti i Korces ka shume prioritete ne te ardhmen ,bleresi i ketij apartamenti do te jete shume komod per kete investim.Vendosja e paneleve diellore nga bleresi si zgjidhje per ngrohje per shkak se eshte kati i siperm ,mbi te perseri i japin avantazh ,duke pas parasysh klimen e ftohte qe zgjat relativisht gjate.Gjithashtu tek shtesa eshte perfshire edhe blerja e tokes.Vo Shtesa me leje te rregullt ndertimi dhe hipoteke te paguar.
  E gjithe pjesa prej 190m2 do te shitet si karabina per shkak te gjendjes te anortizuar 70% te apartamentit ekzistues. .
  Vlera e Apartamentit, e perfunduar si banese komplet shkon ne 80000 euro. Do te thote qe kush e ble del i fituar.
  Dikush qe mund te ofroje nje banese me klering ne Tirane ose Durres, ne kembim te nje Ap ne Korce. Ose nje Ap ne qytetin e Korces me sip 90 m2.
  Mundesisht nje firme ndertimi e cila ka mundesi per ta shfrytezuar me mire.E mirepres.
  Cel. 0675673324
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: IMG_20171029_082641.jpg
S: 924
Madhesia: 33.8 KB