kurse -50% Zbritje FINANCA 5 + PRAKTIKA KONTABEL & ALPHA FALAS
KURS- PRAKTIK PUNE- Ekonomist/e
Ofrojmė kurse me ulje cmimi nė masėn -50% tė vlerės, 2(dy) programe ne njė cmim si mė poshtė:

a)- FINANCA 5.0 & ( KONTABILITET ALPHA-falas)

b)- FINANCA 5.0 & ( EXCEL FINANCIAR -falas)

c)- FINANCA 5.0 + PRAKTIKA KONTABEL & ( Excel Falas)

•Nė fund tė kursit ju pajisim me ēertifikatė tė liēensuar nga organet pėrkatėse shtetėrore.
•Ju pajisim me faturat e subjektit
•Ju pajisim me CD e Programit Financa 5.0 + Alpha

INFORMACION MBI KOHĖN E ZHVILLIMIT TĖ KURSIT.

•Kursizhvillohet gjatė javės ose nė fundjavė tė shtunė tė djelė.

• Kohėzgjatja e kursit ėshtė mesatarisht njė muaj, zhvillohen 10 seanca.

• Nje seance zgjate 2 ore Gjate kursit zhvillohen 20 ore
•Gjatė javės zhvillohen mesataritsht 2 deri 3 here ne jave
•Ne fundjave te shtune te djele zhvillojne kursin dy grupe pėr kursantet qė nuk munden ta ndjekin kursingjatė javės.


• I gjithė kursi do jetė praktikė reale me plotėsim dokumentash financiare personalisht nga kursanti nė pikat e sipėrpėrmendura qė janė marrė si shembull nga subjekte reale tė fushave tė ndryshme biznesi qė Secili kursant ka kompjuterin e tij si dhe dosjen personale te kursit me tė gjith dokumentat financiareanaloge me origjinalet qė do plotėsohen nga vet kursanti.

• Gjatėkursit preken tė gjitha zėrat e njė pune ekonomisti, nė ēdo lloj kompanie private reale, duke filluar qė nga hapja e njė ndėrmarrje biznesi nė QKB, deri tek mbyllja e vitit ushtrimorė tė ndėrmarrjes bilancit.

Praktik pune Ekonomist/e
PRAKTIKA E PUNĖS KONSISTON NE (TĖ GJITHA VEPRIMET KONTABEL)

FINANCA 5.0 + KONTABILITETI PRAKTIK NE LIBRIN E MADH DHE PASQYRAT

• 1. Akt themelimi QKB
1.1-Shtim i ortakve
1.2 -Largimi i ortakve

• 2. Hua ne bankė & veprimet kontabėl

• 3. Fat Blerje
3.1 Kthim & Skonto nga blerja

• 4. Fat Shitje
4.1 Kthime & Skonto nė shitje

• 5. Inventari FH/FD
5.1 FH & Kthimet + Transferimet
5.2 FD & Kthimet + Transferimet

• 6. Arka, MA & MP
• 7. Banka, XK & XJ
6/7.1 Xhirime te Brendshme

• 8. Listpagesa & kontabilizimi

• 9. Pasq e Amortizimit

• 10. Etj...

• 11 . Pasq Financiare
11.1- Bilanc
11.2- PASH
11.3- Cash-Flow
11.4 -Kapitali i pronarit


Nr Kontakti: 069 44 14 161
Cel. : 069 44 14 161

Cel. : 0694414161