Njoftim pėr vend tė lirė pune

Balfin Group ėshtė njė ndėr grupet private investuese mė tė mėdha nė Shqipėri dhe rajon, i pranishėm me aktivitete pėr zhvillimin e pasurive tė paluajtshme, shitjet me pakicė, ofrimin e shėrbimeve dhe manaxhimin e hapėsirave tregtare apo industriale, miniera e metalurgji, etj.

Titulli i pozicionit: Koordinator i Komunikimit
Departmenti: Komunikimit Koorporativ
Vendndodhja: Aba Center Tirane

Detyrat dhe pėrgjegjėsitė:

 • Pėrcakton dhe zhvillon planin e komunikimeve dhe ekzekuton programe pėr tė pėrcjellė objektivat e komunikimit nė tė gjithė Grupin (njoftimet me email, publikimet e planifikuara, online, intranet, video, projekte tė veēanta dhe detyra).
 • Monitoron efektivitetin e fushatave dhe kanaleve tė komunikimit dhe bėn rekomandime pėr tė rishikuar dhe ndryshuar strategjinė sipas nevojės.
 • Mbėshtet Drejtorin e Komunikimit PR dhe koordinatorin e Marketingut Dixhital nė menaxhimin e proceseve tė komunikimit, takimeve, eventeve dhe aktiviteteve tė tjera tė propozuara sipas Strategjisė sė Departamentit.
 • Zhvillon artikuj PR dhe ndihmon nė rishikimin e artikujve qė sigurojnė cilėsinė dhe standardet e shkrimit tė kanalizuar siē duhet nė media.
 • Zhvillon dhe mirėmban marrėdhėniet me median dhe rrjetin e gazetarėve.
 • Menaxhon procesin e zhvillimit tė pėrmbajtjes pėr platformat e komunikimit tė brendshėm. duke luajtur njė rol udhėheqės nė zhvillimin dhe pėrmirėsimin e SharePoint si njė mjet kryesor i komunikimit tė brendshėm.
 • Asiston departamentin e burimeve njerėzore nė krijimin e proceseve dhe programeve tė komunikimit tė nevojshme pėr tė tėrhequr dhe mbajtur njė forcė pune tė kualifikuar dhe tė angazhuar.
 • Siguron asistencė ndaj Menaxherėve tė Burimeve Njerėzore, CEO-ve dhe Menaxherėve tė Marketingut nė realizimin e detyrave dhe proceseve tė lidhura me komunikimin organizativ.
 • Mbėshtet ekipet e HR dhe Marketingut nė zhvillimin e mėnyrave, mjeteve dhe organizimin e aktiviteteve qė lidhen me rritjen e angazhimit dhe kėnaqėsisė sė punonjėsve.
 • Mbėshtet CEO-n dhe VP-tė e Grupit Balfin me pėrgatitjen e teksteve pėr fjalime, paraqitjen e prezantimeve etj.
 • Mbėshtet dhe ndihmon nė organizimin e tė gjitha ngjarjeve nė nivel grupi si Staff retreat, Balfin Volley, Balfin End Year Party, prodhimi i videove tė ndryshme korporative, albume foto, nė gjenerimin e rezultateve maksimale etj.
 • Mbėshtet Drejtorin e Komunikimit nė zhvillimin dhe menaxhimin e aktiviteteve CSR dhe tė Fondit Balfin.


Kualifikime dhe aftėsi:


 • Diplomė Bachelor nė Komunikim, Media / Gazetari, PR, Shkencat Sociale, ose fusha tė ngjashme. Diplomė Master me Marketing do tė pėrbėjė avantazh.
 • Tė ketė 5 ose mė shumė vite eksperiencė nė pozicione manaxheriale pėr komunikim korporativ, marrėdhėnie me publikun, marketingun mix dhe metoda tė tjera tė komunikimit.
 • Pėrvojė nė komunikim dhe publikime nė raste krizash.
 • Aftėsi tė tė menduarit kreativ dhe strategjik, komunikim me gojė, shkrim, redaktimin dhe shpėrndarjen efektive tė informacionit pėr audiencėn e gjerė.
 • Pėrvojė nė zhvillimin e strategjisė, vendosjen e objektivave dhe shpėrndarjen e rezultateve tė
 • Aftėsi pėr tė respektuar afatet dhe pėr tė vendosur priorite, pėr tė punuar nė afate tė shkurtra dhe nėn presion
 • Njohuri shumė tė mira nė Microsoft Office, Adobe Acrobat, SharePoint.
 • Aftėsi tė shkėlqyera organizative dhe koordinuese
 • Njohuri tė shkėlqyera tė gjuhės angleze. Gjuha tjetėr ėshtė avantazh.


Kushte e punės: Balfin Group ofron paketė shumė tė mirė kompesimi dhe benefitesh, pėrfshirė edhe bonuse bazuar nė meritė dhe vlerėsimin e performancės.

Procedura e Aplikimit:
Pėr tė aplikuar pėr kėtė pozicion, jeni tė lutur tė dėrgoni CV tuaj dhe letrėn e interesit nėpėrmjet emailit tek adresa hr@balfin.al deri mė datė 24 Tetor 2017. Ju lutem vini re se do tė kontaktohen vetėm kandidatėt e pėrzgjedhur pėr intervistė.

* Tė gjithė aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet sipas ligjit Nr. 9887 tė vendosur nga Parlamenti i Shqipėrisė mbi “Mbrojtjen e tė dhenave personale”.