Pėrshkrimi
Pozicioni: Inxhinier Hidroteknik
Raporton: Shefit tė Departamentit Infrastrukturės
Inxhinier Hidroteknik – ėshtė pėrgjegjės per manaxhimin e procesit te prokurimeve dhe zbatimit te projektit. Inxhinier i prokurimit ka njohuri tė detajuara nė lidhje me materialet,pajisjet dhe sistemet. Pjesė integrale e ekipit tė prokurimit pėr tendera dhe projekte, pėr vlerėsimin teknik tė projektit dhe pėr sigurimin e ofertės mė tė mirė financiare dhe teknjjike. Ndjek projektin ne terren dhe siguron mbarevajtjen e tij.

Detyrat
1. Menaxhim i marrėdhėnieve me furnitoret pėr prokurimet e kompanisė.
2. Vleresim dhe suport teknik gjate procesit te prokurimit permes zbjjerthimit teknik tė vizatimeve e relacioneve tė projektit pėr cdo material dhe sistem.
3. Analizim i dokumentacionit tė furnitoreve aktual dhe potencial si psh skedat teknike, certifikatat, testet per te evidentuar konformitetin e tyre.
4. Pune ne ekip pėr tė realizuar me sukses ekzekutimin e njė projekti.
5. Analize kostosh per blerjet e mundeshme (per projekt/tender). Rekomandime pėr zevendesim produkti apo furnitori.
6. Orientimi drejt optimizimit dhe kursimit te kostos pėr kompaninė.
7. Menaxhimi i prioriteteve tė shumta njekohesisht.

Perben avantazh njohurite per detyrat si me poshte:

1. Tė analizoj tė dhenat teknike dhe kerkesat e pergjithshme dhe tė vecanta tė cdo tenderi/projekti per te evidentuar dhe qartesuar tė dhėnat.
2. Hartimi i dokumentacionit teknik dhe ligjor tė nevojshem pėr pjesemarrje nė tender sipas legjislacionit perkatės.


Kualifikimet
• Arsim i larte Diplome nivel Master ne Fakultetin e Inxhinierise Dega Hidroteknike.
• Eksperienca 2-3 vjecare nė kete fushe.
• Mosha 25 – 35 vjec.
• Njohuri shumė tė mira tė gjuhės angleze dhe italiane.
• Njohuri kompjuterike tė Programeve: MS Office-Financiare/Autocad.

Aftėsi dhe Cilėsi
• Tė njohė shumė mirė programet bazė tė kompjuterit.
• Tė njohė shumė mirė gjuhėn angleze dhe italiane.
• Tė ketė aftesi shumė tė mira menaxhuese.
• Tė ketė aftesi shumė tė mira komunikuese.
• Tė jetė i aftė per tė punuar nė grup.

Tė gjitha CV-tė tuaja mund t’i dėrgoni nė adresėn info@vibtis.al brenda dates 31/10/2017.