kliko
+ publiko njoftimin/oferten!

 1. Standart Tirane, ofroj City-tour Izrael Vjeshtė nė Izrael, 5 Ditė €599 599

  Dita e Parė, 24 Nėntor 2017: Fluturimi nga Tirana pėr nė Tel Aviv, nėpėmjet Stabollit. Nisja nga Tirana 04.00, Mbrritja nė Stamboll nė 07.35. Vizitė e Monumenteve Kryesore tė Stambollit. Nisja nga Stambolli nė 20.55. Mbrritja nė Tel Aviv nė 22.00. Pritja nė Aeroport nga Pėrfaqėsuesit tanė. Udhėtimi pėr nė pėr nė Bethlehem. Sistemimi dhe Fjetja nė Hotel.
  Dita e Dytė, 25 Nėntor 2017: Mėngjesi nė Hotel. Nisja pėr nė Jerusalem. Do tė fillojė guida me Muzeumin e Izraelit, ku ėshtė dhe libri i shenjtė qė pėrmban Mbishkrime tė Detit tė Vdekur dhe modelin e lashtė tė Jeruzalemit, do tė vazhdojmė me ngjitjen nė Malin e Ullinjve pėr tė shijuar pamjen spektakolare tė qytetit tė vjetėr si dhe do tė vizitohen kisha Gethsemane dhe e Agonisė dhe mundėsi pėr tė vizituar varrin ku ėshtė varrosur dhe ėshtė dėrguar nė parajsė Virgjeresha Maria. Vizitė e Murit Perėndimor, Vend i Shenjtė pėr Izraelitėt. Ndalesė pėr tė parė nga afėr Malin Tempull dhe Kubenė Shkėmbore si dhe Xhaminė Al Aqsa, Vendi i Shenjtė pėr Muslimanėt. Shėtitja vazhdon nė Rrugėn Dolorosa, kalohen Stacionet e Kryqit nė drejtim tė Kishės sė Sepulchre sė Shenjtė, qė pėrmban kalvarin dhe Varrin e Ringjalljes. Vazhdon udhėtimi me autobus pėr tė parė Knesset (Parlamentin e Israelit), Fjetja dhe Darka nė Hotel nė Bethlehem.
  Dita e Tretė, 26 Nėntor 2017: Mėngjesi nė Hotel. Nisja me Autobus. Ndalesa e parė pėr nė Jericho, qyteti mė i vjetėr i Botės. Pranė kėtij qyetit ndodhet Mali i Tundimit, ku Jezusi eshte tunduar. Mė pas ndalesė pėr njė vizitė tė shkurtėr tė Beit Shean, ish-qytet i Romės sė lashtė, ku janė restauruar shumė objekte tė kėtij qyteti, si rrugė, banjo publike, teatro. Vazhdohet pėr nė Tabgha dhe vizitohet zona tradicional e Shumėzimit tė Mrekullisė sė Bukės dhe Peshkut Njė qėndrim i shkurtėr nė Capernaum, qėndra e Misioneve tė Jezusit. Vizitohet rrėnoja e Synagogės sė lashtė dhe shtėpia e Pjetrit. Vizita pėrfundon nė qytetin e Nazareth. Sistemimi nė Hotel. Fjetja dhe Darka nė hotel nė Nazareth.
  Dita e Katėrt, 27 Nėntor 2017: Mėngjesi nė Hotel. Shėtitje panoramike e Nazareth. Vizitė e Bazilikės sė Annunciation. Vizitė e Guvės sė pagėzimit, ku engjėlli Gabriel ju shfaq Shėn Mėrisė. Shikohet Shtėpia e Shėn Mėrisė dhe e Jozefit. Udhėtohet pėr nė Haifa, qyteti i tretė nė Izrael. Vizitohet Monumenti i Bahai dhe Kopshtet Persiane, ku nga duket dhe Mali i Karmel. Mė vonė do tė shkohet pėr tė vizituar qytetin e antik – muzeal tė Ēezarias. Udhėtimi vazhdon pėr nė Tel-Aviv. Mbrritja nė Tel Aviv. Vizitė nė Neve Tzedek pėr tė eksploruar lagjen moderne tė qytetit tė Tel Avivit. Mė pas vizitė nė Jaffa, lagja e vjeter e qytetit Tel Aviv. Shėtitje nė kėmbė nėpėr rrugicat dhe galerive te artit. Sistemimi nė Hotel. Fjetja dhe Darka nė hotel nė Tel Aviv.
  Dita e Pestė, 28 Nėntor 2017: Mėngjesi nė Hotel. Transferimi pėr nė Aeroport. Fluturimi i kthimit pėr nė Tiranė, nėpėrmjet Stambollit. Nisja 10.30 - Mbrritja nė orėn 21.20.  Me Shume Detaje: Nė pagesė 599 Euro pėrfshihen:
  -Bileta e avionit vajtje – ardhje.
  -Akomodimi nė hotel te Kategorisė Turistike.
  -Mėngjeset dhe darkat pėr tė gjithė ditėt e qėndrimit.
  -Shėtitjet nė Izrael me autobus (sipas programit)
  -Shoqėrues dhe guidė shqiptare, pėr tė gjithė ditėt e qėndrimit
  -Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport.

  Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
  1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
  2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.
  3. Bakshishet pėr Shoferin e autobusit dhe Guidėn nė Izrael
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: izraa.jpg
S: 14
Madhesia: 12.0 KB  


  SOLE TRAVEL & TOURS
  Rr. Durresit, Pll. 79, Kati 1re,
  40 m mbi bllokun e Ambasadave
  (midis Teuta Parukeri & Noshi Rent a car)

  Phone: +355 4 2230668
  Mob: +355 69 6153704/69 6056944

  soletravel@hotmail.com

  Sole-Travel-Tours