kliko
+ publiko njoftimin/oferten!

 1. Standart Tirane, ofroj City-tour PROGRAMI UDHETIMIT NE BUKURESHT – TRANSILAVNI – KESHTJELLA D 199 Euro

  PROGRAMI UDHETIMIT NE BUKURESHT – TRANSILAVNI – KESHTJELLA DRAKULA  KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE
  ►4 TETOR (Cmimi €199/Personi)
  👇PROGRAMI I DETAJUAR I UDHETIMIT👇

  Dita 1:Tirane – Sofie
  *Nisja ne mengjes nga Tirana ne drejtim te Sofies.
  Inteneari i ndiekur Tirane – Struge – Shkup – Kumanov – Sofe
  *Pushime te vogla gjate rruges per qetesim ose nevoje personale.
  *Mberritja ne Sofie ne Kryeqytetin e Bullgarise, mbasdite dhe akomodimi ne hotel ne qender te qytetit.
  Mbremja e lire, ku pozicioni i hotelit ne qender ju mundeson te shetisni neper bukurite e Sofie


  Dita 2: City Tour Sofie – Bukuresht
  *Mengjesi ne hotel dhe city tour i qytetit te Sofies ne shoqerise e guides ku do te vizitojme :
  Kisha St.Nedelia, Statuja St.Sofia, Kisha St.Petka Samardijska, Kisha Cifute Synagogue, Sheshi Battenberg, Galeria kombetare e arteve, Monumenti i ushtarit te panjohur etj.
  Pas vizitave ne Sofie, kohe e lire per te konsumuar dreken
  *Mbas dreke rreth ores 14:30 nisemi per ne Bukuresht.
  *Mberritje ne Bukuresht mbasdite dhe akomodimi Hotel ne qender te Bukureshtit
  *Kohe te lire per qetesim.
  *Darka ne restorantin e hotelit.
  Mbremja e lire, ku pozicioni i hotelit ne qender ju mundeson te shetisni neper bukurite e Bukureshtit


  Dita 3: Bukuresht – Brashov dhe vizte ne Keshtjellen e Konte Drakula
  *Mėngjesi nė hotel dhe mbas mėngjesit nisja pėr ne Brashov, nje nga qytetet me te bukura te Rumanise.
  *Eskursioni ynė do tė fillojė me kėshtjellėn Bran, kėshtjella e Drakulas! Bran ėshtė njė ndėrtesė shumė e ēuditshme dhe e ngrysur. E vendosur mbi njė kodėr prej guri, e frikshme por jashtė mase e bukur dhe qe le mbresa te vecanta per cdo person qe do ta vizitoje. Kėshtjella eshte ndėrtuar nė vitin 1377, ėshtė njė monument kombėtar shumė i rėndėsishėm dhe njė pikė referimi pėr zonen e Transilvanisė, jo vetėm pėr bukurine e saj, por edhe pėr legjendėn fantastike tė Kontit Drakula.
  *Pėrpara kėshtjellės kemi njė treg shumė tė bukur tė ciganėve pėr suvenire.
  *Mbasdite vizitohen keshtjella “Pelesh” dhe “Pelishor” ne qytezen e Sinaias.
  *Pas kesaj vizite kthehemi per ne Bukuresht .
  Akomodimi ne hotel dhe kohe e lire per te pushuar.
  *Darka ne restorantin e hotelit. Sipas deshires se grupit, ne shoqerine e guides, mund te shetisimin ne qytetin e vjeter te Bukureshtit (1 km larg hotelit), ku mund te frekuentojme lokalet e shume te nates ne kete zone.


  Dita 4:City Tour ne Bukuresht
  *Mengjesi ne hotel dhe pastaj tur panoramik i qytetit ku do vizitoni:
  *Pallatin e Parlamentit ose Shtėpia e Ēausheskut, qė ėshtė i pari nė Europė pėr nga madhėsia e tij dhe i dyti nė botė mbas Pentagonit, njė nga ndėrtesat mė tė bukura nė botė.
  Gjate turit do tė vizitoni disa nga monumentet me te bukura si: “Harku i Triumfit”, Shtėpia e Gazetareve, parku “Herastrau” dhe bulevardi “Chiselef” qė eshte bėrė sipas modelit tė bulevardit “Champs Elisees” nė Paris si dhe nje ndalese ne parkun Cishmixhiu , nje nga vendet me te qete te Bukureshtit ku do keni mundesi per kafe dhe shetitje te lire.
  *Kohe e lire per dreke dhe nisja drejt Sofies.
  *Perpara se te mberrijme ne Sofie ndalese ne qytezen Ruse (ne kufirin Bullgaro-Rumun) per shetitje dhe shopping.
  *Nisja drejt me pas drejt Sofies.
  Akomodimi ne hotel ne qender te qytetit dhe darka e lire.


  Dita 5: Sofie – Shkup – Tirane
  *Pas mengjesit ne hotel, nisja drejt Shkupit
  *Ndalese per 2-3 ore ne Shkup dhe vizite e qendres se shkupit si sheshi Aleskander, Shtepia e Nene Terezes, Ura e civilizimit, Ura e Artisteve, etj
  *Kohe e lire per dreke ne Shkup dhe nisja per ne Tirane
  *Kthimi ne Tirane ne darke.

  ——————————————————
  Duhet tė dini se:

  ►Ne cmim pėrfshihen::
  •Akomodim ne hotele 3 yje si me poshte:
  👉 2 nete ne hotel 3 Yje ne Sofe
  👉 2 nete ne hotel 3Yje ne Bukuresht
  •Transporti vajtie – ardhe dhe te gjitha shetitjet sipas programit me autobuz komod
  •4 Mengjese dhe 4 Darka ne restorantet e hotelit
  •Guida dhe asistenca nga agjensia ne gjuhen shqipe

  ——————————————————-
  ► Akomodimi dhe fjetja do tė bėhet nė hotele 3 yje ne qytetet e Sofies dhe Bukureshtit

  ► Nisja do tė bėhet nė orėn 05:00 tė mengjesit tė ditės sė pare, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
  ——————————————————
  ► Pajisje dhe veshje pėr njė guid sa mė komode:

  1) Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
  ——————————————————–
  ► Ne cmim nuk perfshihen:
  •Drekat gjate gjithe diteve te udhetimit
  •Hyrjet neper muzeume apo keshtjella
  •Vizita ne Keshtjellen e Drakulas – 8 eur
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: travel 2017.jpg
S: 26
Madhesia: 7.3 KB  


  SOLE TRAVEL & TOURS
  Rr. Durresit, Pll. 79, Kati 1re,
  40 m mbi bllokun e Ambasadave
  (midis Teuta Parukeri & Noshi Rent a car)

  Phone: +355 4 2230668
  Mob: +355 69 6153704/69 6056944

  soletravel@hotmail.com

  Sole-Travel-Tours