kliko
+ publiko njoftimin/oferten!

 1. Standart Tirane, ofroj City-tour Hungari Udhetim turistik ne Budapest me avion, dhe guide. Vizite e 269 Euro

  269 Euro, Udhetim turistik ne Budapest me avion, dhe guide. Vizite e plote e qytetit, Darka me shfaqje, shoppingBUDAPEST (me avion dhe guide). 04 - 07 Nentor 3 Nete / 4 Dite
  Cmimi: 269 Euro/person
  E rendesishme: Cmimi mund te ndryshoje (rritet) duke iu afruar dates se udhetimit ne varesi te vlefshmerise se vendeve ne avion
  Fluturim me avion Tirane - Budapest -Tirane, ekskursionet me autobuz.

  Dita 1:Nisja nga Tirana ne 15:25. Mberritja ne Budapest ne 16:45. Pritja nga partneret tane, direkt nga aeroporti guide me autobus rreth 2 ore gjate te ciles do te vizitojme Kodren Gellert nga ku mund te shijoni nje pamje te mrekullueshme te 2 pjeseve te qytetit Budes dhe Pestit te ndara nga Lumi I Danubit.Akomodimi ne hotel dhe darka e lire. Nje darke tradicionale Hungareze mund tu ofrohet si opsion ku do te mund te provoni ushqim tradicional Hungarez dhe te shijoni muziken, kenget dhe kercimet folklorike Hungareze.Dita 2:Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit ne oren 09 00 me autobuz per nje ekskursion ne qytetin e Budapestit. Ne kete guide do te vizitoni: Lagjen “Kala” e cila eshte nje nga lagjet me te vjetra te Budapestit ku do te fillohet me nje vizite nga jashte ne kompleksin e Pallatit mbreteror, dhe me pas do te vazhodohet me nje vizite ne Kishen e Matiasit, nje kishe vertet interesante nga pikpamja e ndertimit, dekorimit dhe historike. (Hyrja me pagese rreth 3 Euro per person) dhe Bastioni e Peshkatareve nje monument shume i bukur nga ku mund te admironi nje pamje te mrekullueshme te pjeses se Pestit. Kohe lire per te bere nje shetitje ne rrugicat karakteristike te kesaj lagjeje ku do te gjeni dyqane suveniresh, verėrash dhe bare e lokale per tu ē’lodhur dhe pėr te shijuar ėmbėlsirat tradicionale Hungareze. Rreth ores 12 00 do te vazhdojme me nje vizite panoramike ne sheshin e Akademise ku ndodhen disa nga monumentet me te bukura dhe te rendesishme te qytetit si Akademia, Pallati i Greshhamit duke kaluar me pas tek ndertesa me e Famshme e Budapestit, Parlamenti, nje kryeveper e vertete arkitekturore.Pasi te perfundohet dhe vizita ne Parlament rreth ores 13 00, do te shkojme tek rruga Vaci Utca, e cila eshte nje nga rruget tregetare me te vjetra te qytetit, ku do te gjeni lokale dhe restorante per te ngrene dreke dhe mund te shfrytezoni kohen per te bere pazare ne dyqanet perreth.(Opsionale : darke ne restorant « Sir Lancelot », nje restorant ku ju do te harroni kohen ne te cilen jetojme dhe do te prekni Mesjeten. Racione gjigande ushqimi, mishi dhe vererat me te famshme hungareze ne atmosferen e shfaqjeve, luftes me shpata midis kaloresve, belly dancing etj.)Dita 3:Pas mengjesit ne hotel ne oren 09 00 nisja per te vazhduar ekskursionin ne pjesen tjeter te qytetit te Budapestit me autobus.Do te fillojme turin me vizite ne Basiliken e Shen Stefanit, nje tjeter kryeveper e stilit barok dhe neobarok e cila do tu mrekulloje me dekorimin e saj te brendshem. Ne kete Basilike mund te shihni dhe doren e djathte te balcamosur te Shen Stefanit, i cili eshte nje nga figurat me te rendesishme te Hungarise.Duke vazhduar permes Bulevardit Andrashi ku ndodhet dhe Opera e Budapestit do te arrijme tek Sheshi i Heronjve. perreth te cilit ndodhen: Keshtjella e Hunjadit, Banjot termale Szechenyi, Kopshti Zoologjik, Muzeu i Arteve dhe Muzeu i Artit Modern.Pasi te kemi vizituar nga jashte te gjitha elementet e ketij sheshi, mund te bejme nje vizite ne Muzeun e Arteve, dhe me pas sipas deshires vizite ne Kopshtin Zoologjik, Parkun e Lojrave me te vjeter, apo mund te kaloni rreth 2 ore ne 13 pishinat e brendshme dhe te jashtme te kompleksit Szechenyi me ujera termale te temperaturave dhe perberjeve te ndryshme.(Cmimi 15 Euro per person per minimum 2 ore. Duhet te keni me vete kostumet e banjes).Kthimi ne hotel ne mbremje.Dita 4Pas mengjesit ne hotel, nisja per ne aeroport ne oren 11.00.Ne cmimin e biletes perfshihet vetem nje cante dore deri ne 8 kg per person, me permasa 42x32x25. Ne kete cante, nuk lejohen te merren amballazhime me te medha se 100ml me permbajtje likuide (shampo, kremra, parfume, xhel etj)
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: BUDAPEST.jpg
S: 35
Madhesia: 11.8 KB  


  SOLE TRAVEL & TOURS
  Rr. Durresit, Pll. 79, Kati 1re,
  40 m mbi bllokun e Ambasadave
  (midis Teuta Parukeri & Noshi Rent a car)

  Phone: +355 4 2230668
  Mob: +355 69 6153704/69 6056944

  soletravel@hotmail.com

  Sole-Travel-Tours