Turqi

Dita e Parė, 16 Shtator 2017. Takimi nė aeroportin e Rinasit pėr nisjen direkt me charter pėr nė Antalya. Transferimi dhe Sistemimi nė hotel nė zonėn e Antalyas. All Inclusive nė Hotel.
Dita e Dytė, 17 Shtator 2017. Vizitė me Shoqėrues nė qytetin e Antalyas. Mundėsi pėr blerje nė dyqanet e qytetit dhe vizitė nė Shelale njė nga ujvarat e famshme tė Turqisė. All Inclusive nė Hotel.
Dita e Tretė, 18 Shtator 2017. Tė lirė pėr Plazh. All Inclusive nė Hotel.
Dita e Katėrt, 19 Shtator 2017. Nisja pėr nė Pamukkale. Gjatė rrugės ndalesa tė shkurtra. Mbėrritja nė Pamukkale. Sistemimi nė hotel. Mbas mbėrritjes, vizitė nė ujrat termale tė Pamukkale-se, vizitė nė Pishinėn e Kleopatrės dhe kodrėn e pambuktė. Darkė nė Hotel.
Dita e Pestė, 20 Shtator 2017. Mėngjesi nė Hotel. Nisja pėr nė Kusadasi. Gjatė rrugės vizitė nė qendrėn arkeologjike tė Efesit. Hyrja ėshtė opsionale. Pas mbėrritjes nė Kushadasi, sistemimi dhe Darka nė Hotel. Pas darkės njė shėtitje panoramike nė qytetin e Kushadasit. Darkė nė Hotel.
Dita e Gjashtė, 21 Shtator 2017. Mėngjesi nė Hotel. Nisja pėr nė qytetin e Izmirit. Pas mbėrritjes nė Izmir, sistemimi nė hotel. Vizitė e panoramike e qytetit, ku vizitohet Kalaja e Izmirit etj. Darkė nė Hotel.
Dita e Shtatė, 22 Shtator 2017. Mėngjesi nė Hotel. Nisja pėr nė Stamboll. Gjate rrugės ndalesa tė shkurtra. Pas mbėrritjes nė Stamboll. Sistemi dhe Darkė nė hotel.
Dita e Tetė. 23 Shtator 2017. Mėngjesi nė Hotel. Vizitė nė Xhaminė Blu, Hipodrom, Shėn Sofi (Hyrja ėshtė opsionale), Ura e Gallatės, Camlixha, Dollma Bahce (Hyrja ėshtė opsionale), Ura e varur e Bosforit. Mbasdite e lirė pėr tė vizituar Carshinė e mbyllur. Darkė nė hotel.
Dita e Nėntė, 24 Shtator 2017. Mėngjesi nė Hotel. Fluturimi pėr nė Tiranė. Mbrritja nė Tiranė.


Fjetje:
- 3 Netė 5*, All Inclusive, Antalya
- 1 Natė 5*, Gjysėm Pensioni, Pamukkale
- 1 Natė 4*, Gjysėm Pensioni, Kushadasi
- 1 Natė 4*, Gjysėm Pensioni, Izmir
- 2 Netė 4*Superior, Gjysėm Pensioni, Stamboll

Me Shume Detaje: Ēmimi pėr person tė Rritur nė Dhomė Dyshe 539 Euro
Nė pagesė pėrfshihen:
1. Udhėtimi vajtje me avion
2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus.
3. Akomodim nė hotele 3 dhe 4 yje pėr 8 netė qėndrimi.
4. All Inclusive nė Antalya, Mėngjezet dhe darkat nė tė gjithė destinacionet e tjera.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.