Mundėsi e re punėsimi pėr tė interesuarit!
Digicom, operatori i vetėm 100% me fibėr optike, vijon tė rritet si kompani dhe tė kėrkon ty tė bėhesh pjesė e ekipit tonė.
Nėse je dinamik(e), i/e pėrkushtuar ndaj rezultateve dhe dėshiron tė bėhesh pjesė e departamentit Suportit Teknik tė ftojmė tė aplikosh pėr pozicionin e mėposhtėm.
Titulli pozicionit: Help Desk

Detyrat dhe pėrgjegjėsitė
1. Ofron support tė nivelit tė parė pėr cdo problematikė tė paraqitur.
2. Ofron asistencė nėpėrmjet telefonit, email dhe sistemit tė ticket.
3. Identifikon dhe u jep zgjidhje problematikave tė cilat kanė prioritet mė tė lartė.
4. Ndjek cėshtjet e hapura deri nė zgjidhjen e tyre.
5. Ofron asistencė me teknikėn pėr zgjidhjen e problematikave tė hapura.


Kėrkesa pėr kandidatėt
1. Tė ketė arsimin e lartė nė fushėn e IT dhe/ose eksperiencė pune nė kėtė fushė.
2. Tė ketė njohuri mbi networking (Certifikimi CCNA perben avantazh).
3. Tė ketė njohuri mbi sistemet operative Windows.
4. Tė ketė eksperiencė nė rrjetet informatike LAN, WAN (Njohuri mbi fushėn e telefonisė pėrbėn avantazh.
5. Tė jetė i komunikueshėm.
6. Tė jetė i aftė tė punojė nė grup dhe nėn ngarkesė.
7. Tu pėrshtatet orareve tė ndryshme tė punės.
8. Tė pėrdorė shumė mirė programet e monitorimit dhe paketėn Microsoft Office.
9. Tė njohė gjuhėn angleze dhe italiane.
10. Tė ketė eksperiencė nė marrėdhėniet me klientėt.

Tu duk interesant si pozicion? Atėherė mos vono, dėrgo CV e pėrditėsuar dhe dokumentet e tjerė nė hr@digicom.al dhe tė urojmė suksese. Vetem kandidatet e perzgjedhur do te kontaktohen per hapa te metejshem.