Shoqata SOS Fshatrat e Fėmijėve Shqipėri ėshtė njė organizatė sociale, jo-politike dhe jo fetare, qė ofron kujdes afatgjatė me bazė familjare pėr fėmijėt, tė cilėt kanė humbur prindėrit, apo qė pėr arsye tė ndryshme nuk mund tė jetojnė me prindėrit e tyre.

SOS Fshatrat e Fėmijėve mbėshtet gjithashtu fėmijėt dhe familjet nė nevojė pėrmes projekteve, qė synojnė zhvillimin e kapaciteteve tė kėtyre familjeve.

SOS Fshatrat e Femijeve Shqiperi do filloje implementimin e nje projekti te ri, objektivi I te cilit eshte te kontribuoje ne kapercimin e perjashtimit social dhe paqendrueshmerise eknomike te te rinjve dhe familjeve me veshtiresi sociale dhe ekonomike ne qytetin e Tiranes.

SOS Fshatrat e Femijeve Shqiperi, kerkon te punesoje nje person ne pozicionin e Keshilltarit te Biznesit


Detyrat Kryesore:

1. Te zhvilloje kriteret per vleresimin fillestar te aplikanteve si dhe te plotesoje te gjithe documentacionin perkates;
2. Te ndihmoje perfituesit per te ngritur dhe zhvilluar biznesin e tyre, si dhe te siguroje pajtueshmerine me sistemet tatimore; te mbeshtese perfituesit me procedurat e aplikimeve;
3. Te analizoje mundesite e ofrimit te programeve per start up-in e nje biznesi ne rajon;
4. Te zhvilloje dhe implementoje plane biznesi per perfituesit si dhe te kryeje monitorimin mujor te progresit te tyre;
5. Te mbeshtese studentet sipermarres si dhe ata ne fazat e para te krijimit te biznesit me cdo keshillim qe i perket fushes se biznesit;
6. Te zhvilloje strategji biznesi dhe siguroje informacion real mbi fillimin, rritjen dhe zhvillimin e nje biznesi te suksesshem per perfituesit.

Profili pėr pozicionin Keshilltar Biznesi

* Diplome universitare ne deget Administrim Biznesi, Marketing, Menaxhim; Do te konsiderohen edhe aplikantet ne dege te tjera, por qe plotesojne kriteret e meposhteme.
* Minimumi 3 vjet experience pune ne fushen e projekteve; experience ne projekte te fuqizimit ekonomik dhe perfshirjes sociale eshte nje avantazh;
* Njohuri shume te mira te rrjetit te bizneseve ne vend;
* Njohuri shume te mira mbi procedurat e aplikimit per start-up biznesi
* Aftesi shume te mira komunikuese
* Aftėsi pėr tė punuar nė mėnyrė tė pavarur dhe pėr tė punuar nė grup.
* Dėshmi aftėsie pėr drejtim automjeti
Paraqitja e dokumentave

Personat e interesuar janė tė ftuar tė paraqesin brenda datės 10.01.2017 nė adresėn enkelejda.tefa@soskd.org.al njė Curriculum Vitae dhe njė letėr interesi.
Vetėm aplikantėt e pėrzgjedhur, do tė kontaktohen pėr intervistė.