kliko
+ publiko njoftimin/oferten!

 1. Standart Kurs Praktik Kontabiliteti +Financa 5+Alpha Web. Kursantėt paisen me 3 Ēertifikata qė njihen nga Ministria e Financės: Konkretisht: I. Praktike Kontabiliteti. II. Financa 5. III. Alpha Web . 6 Module

  Kurs Praktikė Kontabiliteti + Financa 5 +Alpha Web. Liēensuarė nga Ministria e Financės dhe Ekonomisė.
  .
  Shėnim:
  -----------
  I. KURS PRAKTIKĖ KONTABILITETI + FINANCA 5+ ALPHA WEB. I njohur nga Ministria e Financės dhe Ekonomisė. Nr Licence LN-8373.
  .
  II. Programi i kursit Praktikė kontabilieti + Financa 5 + Alpha Web ėshtė i miratuarė nga Ministria e Financės dhe Ekonomisė.
  .
  III. E vetmja q
  ėndėr kursi qė i pais kursantėt me TRE CERTIFIKATA. Tė 3 Ēertifikatat; I - Praktikė Kontabiliteti, II - Financa 5 dhe III - Alpha Web njihen nga Ministria e Financės dhe Ekonomisė, gjIthashtu 3 certifikatat njihen dhe jashtė Shqiperise pasi tė pėrkthehen dhe noterizohen.
  .
  IV. Pėrfitojnė zbritje tarife tė gjithė Kursantėt studente dhe jo studente qė vijnė tė shoqėruarė nė kurs.
  .
  V. Pagesa e tarifes s
  ė kursit mund tė bėhet dhe me kėste.

  VI. FINANCE PARTNER: E para qender profesionale e kontabilitetit praktik e Licensuare ne Qendren Kombetare te Licensimit.

  VII. Q
  ėndra profesionale qė ka trajnuare dhe trajnon mė shumė Ekonomistė nė Shqiperi.
  .
  VIII. RREGJISTRIMET VAZHDOJNE. Pėr informacion dhe Rregjistrim: 0694484442. zyre.kontabiliteti@yahoo.com. WhatsApp ose DM
  .
  IX. Kursantėt e rregjistruarė nė kurs bėhen pjes e Portalit tė punėsimit '' Vende tė Lira Pune '' administruarė nga departamenti i burimeve njerėzore tė Studios sė Kontabilitetit Finance Partner. Kursantėt do njoftohen me E-mail pėr rastet e vendeve tė lira tė punės qė bizneset na kėrkojnė tju rekomandojmė punonjės nė pozicionet pune si : Arketarėe, Ekonomistė, Kontabilistė, Administrues Biznesi etj.
  .
  X. Ne perfundim te kursit cdo cdo kursant mer pa pagese dy programet financiare Financa 5 dhe Alpha Web ku pas instalimit ne cdo lloj kompjuteri mund te ushtrojne praktikisht programin e kursit te kontabilitetit.
  .
  XI.. Kursi praktikė kontabiliteti zhvillohet me plotėsim nga vet kursantėt tė dokumentave financiare analoge me origjinalet te nje pune te pėrditėshme praktike ekonomisti.
  .
  XII. Kursantėt ēertifikohen ''EKONOMIST - KONTABEL Profesionist'' nė fushėn e praktikės sė kontabilitetit.

  XIII. Per studentet periudha e kursit njihet si PRAKTIKE PROFESIONALE ne te gjitha UNIVERSITETET ne Shqiperi.
  .
  XIV. Kohezgjatja e kursit eshte 5 jave, zhvillohen 15 seanca, nje seance zgjat 2 ore - 2 ore e 30 minuta. Zhvillohen 35 ore kurs. Praktika e kontabilitetit zhvillohet me te dy programet financiare Finance 5 dhe Alpha Web. Si fillim zhvillohen 10 seanca '' Praktike Kontabiliteti + Financa 5", me pas zhvillohen 5 seanca ''Praktik kontabiliteti + Alpha Web''.
  .
  XV. Kursi zhvillohet gjatė javės ose nė fundjavė tė shtunė tė djelė. Gjatė javės zhvillohen 2 deri 3 seanca, ndėrsa nė fundjavė zhvillohen 2 seanca tė shtunė te djelė. Kursi zhvillohet paradite ose pasdite, gjatė javės apo nė fundjavė. Kursin nė fundjavė e zhvillojnė pėrgjithesisht kursantė qė vijnė nga rrethet ose edhe ata qė banojnė nė Tirane tė cilėt pėr arsye pune apo familjare nuk munden ta zhvillojne kursin gjatė javės
  .
  XVI. Qėndra e kurseve ''Finance Partner'' ėshtė ndėr tė vetmet qėndėr kursesh profesionale nė Shqiperi e cila kursin praktikė kontabiliteti e zhvillon me te dy programet financiare origjinale '' Finance 5 dhe Alpha Web''. Versionin jo origjinal Demo tė programeve financiare nuk i perdorim gjatė zhvillimit tė kursit pasi jane programe te kufizuara nė perdorim dhe kursantėt​ nuk i marin te gjitha njohurit e praktikės sė kontabilitetit.
  .
  .
  KURSI KONSISTON NĖ 6 MODULET E MĖ `POSHTĖME:

  MODULI NR 1.
  Kurs Praktik pėr mbajtjen e Kontabilitetit pėr Biznesin e Madh, tė Mesėm dhe Biznesin e Vogel sipas Legjislacionit Shqiptare tė Azhornuar me Paketėn e Re Fiskale 2019, SKK-ve, SNK-ve, Legjislacionin Tregtarė, Tatimorė dhe Doganorė. Gjatė kursit punohet me Dokumenta Financiare Origjinale qė Plotėsohen nga vet Kursantėt pėr cdo veprim ekonomik qė bėhet nga Ekonomistėt nė njė Kompani Biznesi Reale.
  .

  MODULI NR 2.
  Marrėdhėniet me Shtetin. Pėrpilime dhe Deklarime Online tė Librave te Blerjeve, Librave te Shitjeve. Llogaritja e T.V.SH-sė ’’FDP-tė’’. Veprime Doganore, Listė Pagesa ‘’ Sigurimet’’. Tatimi mbi tė ardhurat personale ''TAPI''. Tatimi nė Burim i Qerase. Tatim Fitimi. Deklarimi Punonjėsve tek Tatimet, Zyra e Punės. Deklarimi i Aktivitetit te ISHP-ja. Rregjistri i Aksidenteve nė Punė. Kontrata Pune. Libreza Pune. Libreza Shėndetesore. Leje Qėndrimi dhe Leje Pune pėr tė Huajt. Hartime Statuti, Akte Themelimi, Vendime Ortakėsh, Kontrata Qėraje, etj.
  .

  MODULI NR 3.
  Veprime Blerje, Shitje, Arka, Banka, Amortizime, Normat e Kėmbimit, Taksa Vendore, etj
  .

  MODULI NR 4.
  Veprime Magazine: Flet Hyreje – Flet Dalje, Stoku, etj
  .

  MODULI NR 5.
  Pėrgatitje pėr Pasqyrat Financiare Vjetore (Bilanci), Cash Flow, PASH, Pasqyra e Kapitalit, Analiza dhe Raportet Financiare
  .

  MODULI NR 6.
  Pasi ėshtė shpjeguar dhe plotėsuar nė praktik nga secili kursant me Dokumenta Reale nė pikat e sipėr`permendura, mė pas i gjith kursi hidhet nė programet Financiare ''Financė 5'' dhe ''Alpha Web''.

  .
  NĖ MBARIM TĖ KURSIT PRAKTIK KONTABILITETI KURSANTĖT PAISEN:
  .
  I. Certifikata nr 1."PRAKTIK KONTABILITETI''
  ----------------------------------------------------------------
  - Ēertifikata e Kursit ''Praktik Kontabiliteti '' ėshtė e njohur nga Ministria e Financave dhe Ekonomisė.
  .
  - Ēertifikata e Kursit ''Praktik Kontabiliteti '' njihet dhe jashtė shqipėrisė.
  .
  .
  II. Certifikata
  nr 2. 'FINANCE 5''
  --------------------------------------------
  Ata kursantė tė cilėt nuk e kanė Ēertifikatėn e programit financiarė Financė 5 paisen dhe me kėtė Ēertifikatė e njohur nga Ministria e Financave dhe Ekonomisė.
  .
  .
  III. Certifikata.nr 3. ''Alpha Web''.
  --------------------------------------------
  Ata kursantė tė cilėt nuk e kanė Ēertifikatėn e programit financiarė Alpha Web paisen dhe me kėtė Ēertifikatė e njohur nga Ministria e Financave dhe Ekonomisė.
  .

  .
  IV
  . Vėrtetim Pune.
  -------------------------
  Kursantėt paisen dhe me ‘’Vėrtetim Pune’’ tė leshuar nga studioja e kontabilitetit ‘’FINANCE PARTNER’’ ku periudha e kursit ''Praktik Kontabiliteti'' secilit kursant i njihet si eksperiencė pune.
  .
  .
  V. Plotėsimi i Formularit tė zhvillimit tė praktikės profesionale tė shkollės sė lartė pėr kursantėt qė studiojnė nė degė ekonomike.
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Kursantėt qė janė nė vazhdim tė fakultetit ekonomik krahas zhvillimit tė kursit tė praktikės sė kontabilitetit tek zyra jonė e kontabilitetit ''Finance Partner'' njėkohėsisht zhvillojnė dhe praktikėn e punės tė shkollės sė lartė e cila njihet si praktikė profesionale nė tė gjitha universitetet publike dhe private tė Shqipėrisė.
  .
  .
  .
  KURSANĖT CERTIFIKOHEN PĖR 6 TEMAT E MĖ`POSHTĖME TĖ PROGRAMIT TĖ KURSIT''PRAKTIKĖ KONTABILITETI INTENSIVE''
  .

  .
  TEMA nr 1. Kontabilitet Praktik Manual
  .
  TEMA nr 2. Programi Financiare ''Financa 5''
  .
  TEMA nr 3.Programi Financiare ''Alpha Web''
  .
  TEMA nr 4.Deklarimet Online
  .
  TEMA nr 5. Legjislacion Tregtare, Tatimore dhe Doganore
  .
  TEMA nr 6. Hartimi dhe Analiza e Pasqyrave Financiare
  .
  .
  SHENIM: Programi i zhvillimit tė kursit pėrmban: Kontabilitetin Praktik Manual: Plotėsim Dokumentacioni Financiarė me dore nga kursantėt. Kontabilitetin Praktik Informatik: Ushtrimi i kursantėve gjate kursit me Programin Origjinal Finance 5 dhe Alpha Web. Deklarimet Online. Legjislacioni Tregtarė, Tatimorė dhe Doganorė. Hartimi dhe Analiza e Pasqyrave Financiare:(Bilanci), Cash Flow, PASH, Pasqyra e Kapitalit.
  .
  .
  INFORMACION RRETH ZHVILLIMIT TĖ KURSIT . .
  I. I gjithė kursi do jetė praktikė reale me plotėsim dokumentash financiare personalisht nga kursanti nė pikat e sipėrpėrmendura qė janė marrė si shembull nga subjekte reale tė fushave tė ndryshme biznesi qė zyra jonė ju mban kontabilitetin. Secili kursant ka kompjuterin e tij si dhe dosjen personale te kursit me tė gjithė dokumentat financiare analoge me origjinalet qė do plotėsohen nga vet kursanti.
  .
  II. Gjatė kursit preken tė gjitha zėrat e njė pune ekonomisti, nė ēdo lloj kompanie private reale, duke filluar qė nga hapja e njė ndėrmarrje biznesi nė QKB, deri tek mbyllja e vitit ushtrimorė tė ndėrmarrjes bilancit.
  .
  III. Kursi zhvillohet me profesor tė ēertifikuar me titujt ‘’Ekspert Fiskal’’ dhe ‘’Kontabilist i Miratuar’’ me eksperience tė gjatė mėsimdhėnie nė fushen e kontabilitetit praktik dhe konsulencave financiare pėr shoqeritė tregtare vendase dhe tė huaja.
  .
  IV.Seancat zhvillohen paradite ose pasdite ku vendosen me marrveshje. Mjafton tė rregjistroheni dhe nė momentin qė formohet grupi ne ju kontaktojmė pėr tė filluar kursin. Pėr kursantėt nga rrethet kursi realizohet ose gjatė javes ose nė fundjavė.
  .
  V.
  Pasi tė pėrfundoje kursi i praktikės sė kontabiliteti secili kursant ėshtė nė gjendje tė marrė pėrsipėr pėr tė bėrė njė punė si financier ose kontabilist dhe pėr tė mbyllur personalisht vet kursanti njė bilanc nė cdo kompani tė cfarė do forme qė mund tė jet, prodhimi, tregtare, shtetėrore ,OJF, etj.
  .
  VI. Studio e kontabilitetit ''FINANCE PARTNER'' ju rekomandon kursantėt e saj tė gjitha bizneseve qė bashkėpunon me ta te cilėt mund tė kenė nevoj per tė punėsuar ekonomist apo kontabilist.
  .
  .
  KUSH MUND TA NDJEKI NJĖ KURS PRAKTIK KONTABILITETI.
  .
  ➡. Kursin praktikė kontabiliteti mund ta ndjekin te gjithe te interesuarit qe jane ne vazhdim te nje universiteti ose e kane perfunduare ate. Individe me eksperience ose pa eksperience si ekonomist.
  .
  ➡. Studentė tė nivelit bachelor, master apo tė sapodiplomuarė tė fakultetit ekonomik apo cdo fakultet tjetėr tė cilėve mungesa e eksperiencės sė punės jua kushtėzon njė kualifikim tė tillė pėr tė qenė konkurues nė tregun e punės.
  .
  ➡. Tė gjithė individėt qė janė nė punė por ju nevojiten njohuritė kryesore tė praktikės sė kontabilitetit dhe procedurave tatimore, doganore dhe tregtare nė shqipėri.
  .
  ➡. Maturantė tė shkollave tė mesme profesionale ekonomike.
  .
  ➡. Biznesmenė qė dėshirojnė tė mėsojnė me shumė rreth vlerave financiare qė gjeneron aktiviteti i tyre i pėrditshėm i biznesit.
  .
  ➡. Tė gjithė individėt qė dėshironė tė pėrballen me konkurencėn dhe problemet nė tregun e punės nė fushėn e financės dhe kontabilitetit .
  .
  ➡. Nė bashkėpunim me "Financė Partner" ne ju vijmė nė ndihmė pėr tė zotėruar profesionin e ėndrrave tuaja dhe si gjthmonė me shėrbimin mė tė mirė.
  .
  ➡. Mendoni ti dhuroni vetes nje profesion tė sigurt pėr tė ardhmen tuaj dhe administrojeni kohėn tuaj nė menyrėn mė tė mirė ashtu si paratė, duke zgjedhur "Financė Partner".
  .
  ➡. Financė Partner do t'ju bejė tė ndjeheni tė plotėsuar dhe tė aftė profesionalisht.

  ➡. Investimi nė dije ėshtė investimi mė i zgjuar dhe i sigurt pėr individin.

  .
  .
  INFORMACION RRETH QENDRĖS - FINANCE PARTNER:
  .
  .Finance Partner u themelua fillimisht si nje qender edukimi ne ofrimin e sherbimeve profesionale te kontabilitetit praktik. Nė vazhdim ‘’Financė - Partner’’ hap pas hapi konsolidohet nė misjonaren e njė lideri tė kohės nė ofrimin e shėrbimit tė mbajtjes sė kontabilitetit pėr bizneset, kurse profesionale tė kontabilitetit praktik, programeve financiare, trajnime stafi ne fushėn e marketingut dhe ne fushėn juridike, si dhe konsulenca financiare marketingu dhe juridike pėr bizneset e reja dhe ekzistuese qė kėrkonin tė pėrmirsonin pozitėn konkuruese tė tregut qė ndodheshin dhe tė planifikonin njė progres tė qėndrueshėm nė tė ardhmen. Qė nga fillimi ‘’financė partner’’ ka ndjekur njė vizion tė inovacionit dhe modernizimit teknologjik tė pėrshtatur me tendencat gjithnjė nė zhvillim tė tregut.
  .
  .Finance - Partner ėshtė e liēensuar pėr ofrimin e kurseve profesionale praktike kontabiliteti, programe informatike financiare, kurse profesionale ne fushėn e marketingut dhe trajnime juridike ''
  .
  .
  .Finance - Partner ėshtė e ēertifikuare me titujt ‘’Ekspert Fiskal’’ dhe ‘’Kontabėl i Miratuar’’.
  .
  .Qėllimi ynė ėshtė pėr tė trajnuar studentėt tanė me sa mė shumė praktike pune.
  .
  .Pėrmes kurseve tona profesionale praktike ndėr vite kemi ndihmuar mbi 5600 studentė duke i pėrgatitur profesionalisht tė punėsohen nė njė kohė tė shpejt nė kompani tė ndryshme.
  .
  .Ne krenohemi qė ja kemi arritur tė pėrsosim shėrbimet tona.
  .
  . Financė Partner: Zgjedhja e duhur.
  .
  .
  FINANCE PARTNER PUNĖSIM:
  .
  Departamenti ynė i rekrutimit me anė tė ndėrmjetėsimit rekomandon studentėt tanė tek bashkėpunėtorėt dhe bizneset nė rastet kur ata kėrkojnė tė rekrutojne punonjės nė kompanite e tyre nė pozicione pune si ekonomistė, kontabiliste, menaxhere, juriste, informaticiente, etj. Financė Partner ėshtė gjithmon e gatshmė pėr tė shėrbyer nė ēdo nivel pėr tė ndihmuar ju dhe biznesin tuaj pėr tė ndėrtuar njė karrierė tė suksesshme dhe organizatė fitimprurėse.
  .
  . Pėr kursantėt nga rrethet kursi zhvillohet nė fundjavė te shtunė tė djelė.
  .
  . Regjistrimet kanė filluar. Formimi i grupit bėhet shum shpejt. Rregjistrimi ėshtė pa pagesė.
  .
  . Kursi i rradhės fillon shum shpejt. Vendet janė tė limituara.
  .
  . Tarifa e kursit ėshtė shumė e arsyeshme.
  .
  . Pagesa e tarifės sė kursit mund tė bėhet dhe me kėsteTe interesuarit mund te rregjistrohen edhe Online ne kurs duke na derguar te dhenat me mesazh ne inbox.
  .
  ➡. Tel:0694484442..
  . E-mail: zyre.kontabiliteti@yahoo.com.
  .
  . Facebook: https://www.facebook.com/FinancePartner.al/.
  .
  ➡. Web: www.financepartner.al.
  .
  Sh
  ėnim: Materialet e mėsipėrme tė kursit nuk lejohet tė pėrdoren, kopjohen dhe shumfishohen pėr qėllime komerciale. Shfrytėzimi i materialeve tė mėsipėrme pa lejėn e zyrės sė kontabilitetit ''Finance Partner'' ėshtė shkelje e tė drejtave tė autorit dhe tė pronėsisė intelektuale sipas dispozitave ligjore nė fuqi. Tė gjithė shkelėsit e kėtyre tė drejtave do ballafaqohen me ligjin. Zyre Kontabiliteti ''Finance - Partner''. All right reserved. Copyright © 2019.
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 0004.jpg
S: 1536
Madhesia: 21.6 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 0003.jpg
S: 1505
Madhesia: 19.8 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 0014.jpg
S: 1499
Madhesia: 23.7 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 0024.jpg
S: 1498
Madhesia: 25.7 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 0036.jpg
S: 1491
Madhesia: 22.5 KB    Adresa: Ne Qender, Rruga e Durrėsit,
  Pranė Kafe Flora, Tiranė
  Tel: 069 44 84 442
  E-mail: zyre.kontabiliteti@yahoo.com
  Web: www.financepartner.al

  Financė Partner