kliko
+ publiko njoftimin/oferten!

 1. Standart Tirane, - Panele Fotovoltaike


  Panele Fotovoltaike

  Ēfarė janė panelet fotovoltaike?

  Panelet fotovoltaike jane sisteme tė projektuara pėr tė thithur rrezet diellore si njė burim energjie pėr tė gjeneruar rrymė elektrike.

  Pėrse duhet tė investojmė nė panelet fotovoltaike?
  Duhet te investojmė nė Panelet Fotovoltaike pėr tė ulur koston e konsumit tė energjisė elektrike si dhe pėr tė kontribuar nė uljen e ndotjes sė ambientit.

  Ku pėrdoren?
  Panelet Fotovoltaike pėrdoren kudo ku ėshtė nevoja e energjisė elektrike. Nė banesa, punishte, fabrika, bujqėsi (ujitje) etje.

  Si pėrdoren?
  Panelet Fotovoltaike montohen mbi taracat ose ēatitė e ndėrtesave ose direkt mbi njė hapsirė trualli. 1 kw panele, ose 4 pasqyra nga 100x165cm, zėnė 6.5 m2 hapėsirė. Sistemet fotovoltaike instalohen nė disa mėnyra pėr tė siguruar energji elektrike. Instalime nė: Sisteme tė integruara, tė pavarura ose hibride, si dhe sisteme tė varura nga operatori shpėrndarjes. Lexoni me kujdes shpjegimet pėrkatesė ne broshurėn pėrkatėse.

  A ia vlen investimi?
  Panelet fotovotaike kanė jetgjatėsi deri nė 25 vjet. Nėse investoni tani nė njė sistem tė tillė, ky investim kthehet pėr 4-7 vjet, dmth keni siguruar maksimum 21 vjet energji elektrike falas.

  Sa panele mė duhen?
  Ditėt dhe muajt me diell ndryshojnė nė ēdo stinė, gjithėsesi sa pėr reference, nėse njė familje konsumon nga 4-6 mijė lekė tė reja nė muaj i duhet njė impjant 3 kw, ose 12 panele me sipėrfaqe totale 20 m2.
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 2015-08-14 16.01.42 a.jpg
S: 756
Madhesia: 57.3 KB  


  Panele Fotovoltaike
  Rr. Artan Lenja
  Ish Klubi Partizani
  Tirane

  +355 69 992 9800
  Info@PaneleBesi.com
  www.PaneleBesi.com